Naujienų srautas

Sportas2019.11.18 20:54

Futbolo federacija nepatenkinta rinktinės rezultatais: vertiname taip pat, kaip visuomenė

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt 2019.11.18 20:54

Lietuvos futbolo rinktinė sekmadienį prisiminė pergalės skonį, kai namuose 1:0 nugalėjo Naująją Zelandiją. Tiesa, tai buvo tik draugiškos rungtynės. Europos čempionato atrankoje Lietuvos rinktinė surengė blogiausią pasirodymą istorijoje. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius pripažįsta, kad rezultatas netenkina, tačiau treneris Valdas Urbonas darbus tęs.

„Yra blogiausias rinktinės pasirodymas atrankoje į Europos čempionatą, tai tokie ir vertinimai. Tokie patys kaip ir visuomenė vertina. Tai yra neigiamas rezultatas. Surinkome vieną tašką per aštuonerias oficialias rungtynes bei dvejas draugiškas rungtynes. Rezultatai nei federacijos vadovybės, nei vykdomojo komiteto netenkina“, – griežtai kalbėjo vienas futbolo federacijos vadovų.

Tiesa, oficialiai vertinti rinktinės pasirodymą yra sunku, nes šiam ciklui treneriui nebuvo iškelti jokie tikslai. Todėl po pergalės prieš Naująją Zelandiją V. Urbonas patikino, kad trauktis iš pareigų neketina. Jo kontraktas su federacija galioja iki 2020 metų pabaigos.

„Apie kažkokius pasitraukimus negalvoju, nes yra įsipareigojimai. Tai visų pirma. Visų antra, suprantu. Bet galbūt ne visi Lietuvoje supranta su kuo turėjome reikalą. Portugalija, Serbija, Ukraina. Tai topinės komandos, o mes norime kažkokių pergalių. Tai manau, kad dar anksti tom pergalėms. Laikas dar turi ateiti. Turime subręsti“, – atsargiai kalbėjo rinktinės treneris.

Buvęs Lietuvos rinktinės kapitonas, šiuo metu Vilniaus „Žalgiryje“ dirbantis, Deividas Šemberas Europos čempionato ciklą vertina griežtai: „Jeigu tikslas buvo tiktai dalyvauti, tai jis pasiektas. Jeigu buvo kažkiek didesnis ir aukštesnis, tai be abejo, jis yra neigiamas.“

Vienas taškas per visą Europos čempionato tikslą ir vienas skaudžiausių pralaimėjimų istorijoje 0:6 Portugalijos rinktinei. D. Šemberui apmaudu, kad už šių skaičių nėra ir jokio progreso užuomazgų.

„Iš tikrųjų sunku pasakyti apie kokį braižą mes šnekame. Be abejo, nepavyko įžvelgti tendencijų tokių, kurios mus vestų į tobulėjimą. Sudėtinga kalbėti apie kažkokias teigiamas tendencijas, kurias galėtume pamatyti aikštėje. Nepamačiau nieko“, – apie Lietuvos futbolo rinktinės žaidimą kalbėjo D. Šemberas.

E. Stankevičius tvirtino, kad V. Urbonas už praėjusį ciklą turės atsiskaityti LFF Vykdomajame komitete. Pats generalinis sekretorius mano, kad laikas didinti jaunų žaidėjų žaidimo laiką aikštėje.

„Norėčiau, kad kuo įmanoma daugiau žaistų jaunimas. Vakar matėme, kad kai jaunimas aikštėje, tai ta ir kova kitokia nei žaidžiant su vyresnės kartos žaidėjais. Tai mano asmeninis noras ir pageidavimas, kad kuo daugiau būtų integruojamas jaunimas.“

Kitais metais LFF kels rinktinei tikslą laimėti Baltijos futbolo taurę ir kuo geriau pasirodyti Tautų lygoje. Šiame turnyre lietuviai varžovus sužinos kovo mėnesį.

Daugiau – reportaže.

Lietuvos futbolo rinktinės pasirodymas Europos atrankoje: rezultatai netenkina nei federacijos vadovybės, nei vykdomojo komiteto
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi