Sportas

2019.11.17 20:28

Nutylėtas rinktinės trenerio trofėjus: Maskoliūnas skyrė solidžią sumą geram tikslui

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt 2019.11.17 20:28

Šią savaitę žiniasklaidoje buvo pristatomas naujasis Lietuvos rinktinės treneris Darius Maskoliūnas ir linksniuoti jo pasiekimai. 48-erių specialistas savo trofėjų lentynoje turi Sidnėjaus olimpinį bronzos medalį ir Eurolygos čempiono titulą, tačiau mažai kas žino, kad šalia jų stovi ir „Žaliasis obuolys“.

Tai „Bėdų turgaus“ įsteigtas apdovanojimas, kuris buvo pelnomas už gerus darbus. 2011 metais jis įteiktas ir dabartiniam Lietuvos rinktinės treneriui D. Maskoliūnui.

Buvęs krepšininkas ir treneris tuomet matavosi ir politiko karjerą. 2007 metais jis prisijungė prie Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicijos su kuria buvo dukart išrinktas į Vilniaus tarybą.

Sulaukęs rinkėjų pasitikėjimo jis nusprendė savo tarybos nario atlyginimą paaukoti geram tikslui. Tada D. Maskoliūnas paskambino į „Bėdų turgų“ ir pasakė, kad norėtų pervesti pinigus tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Taip D. Maskoliūno įsteigta 18 tūkstančių litų stipendija atiteko Aistei. Mergina buvo iš sunkiai besiverčiančios šeimos, tačiau norėjo studijuoti. D. Maskoliūno paaukoti pinigai jai padėjo baigti bakalauro studijas Mykolo Romerio universitete.

2011 metais surengtame „Žaliojo obuolio“ padėkos koncerte D. Maskoliūnas susitiko su studijas jau baigusia mergina, kuri jam ir įteikė apdovanojimą.

„Esu pratęs prie krepšinio apdovanojimų, bet dabar net nežinau, ką pasakyti“, – sutrikęs ant scenos tada Editai Mildažytei kalbėjo D. Maskoliūnas.

Žiniasklaidai apie šią istoriją D. Maskoliūnas niekada nėra pasakojęs ir savo gerą darbą kruopščiai slėpė, bet archyvinius apdovanojimų vakaro kadrus galite pamatyti Nemiros Pumprickaitės laidoje „Savaitė“.

Reportažas:

Darius Maskoliūnas: suprantu, kad prie medalių pripratusiai tautai šis etapas sunkus