Sportas

2019.11.16 23:29

„MMA Bushido“ čempiono titulą iškovojęs Fokinas: mažiau kalbėjau, daugiau padariau

Dominykas Genevičius, ELTA2019.11.16 23:29

Lietuvos kovotojas Ervinas Fokinas šeštadienį suspindėjo Vilniuje vykusiame tradiciniame „King of Kings“ (KOK) bušido turnyre. Jis iškovojo „MMA Bushido“ lengvo svorio čempiono diržą.

Titulinėje kovoje is jau pirmajame raunde nugalėjo italą Allesio Leonį. Italas iškart puolė lietuvį aktyviais smūgiais, bet E. Fokinas apsigynė ir ėmėsi iniciatyvos parteryje. Netrukus lietuvis atliko smaugimo veiksmą ir italas buvo priverstas pasiduoti.

Papildomo intrigos į kovą įnešė lietuvio pasakyti žodžiai per penktadienį vykusius oficialius svėrimus.

„Jaučiuosi puikiai ir esu nusiteikęs puikiai. Rytoj laimėsiu prieš šitą klouną“, – užtikrintai kalbėjo E. Fokinas.

Po kovos lietuvis paaiškino savo gana įžūlų pasisakymą.

„Nelabai gražiai pasisakiau, bet du-tris mėnesius prieš tai jis socialiniuose tinkluose gąsdino, kad mane nokautuos, bandė įlįsti į mano galvą. Iš dalies jam tai pavyko, nes streso prieš kovą buvo daugiau, bet aš mažiau kalbėjau, o daugiau padariau. Man patinka ruoštis ramiai, aš prie dėmesio nepratęs. Man svarbiausia kovoti ir analizuoti save. Pats treniruoju vaikus, dėl to analizuoju techniką, savo klaidas“, – kalbėjo E. Fokinas.

E. Fokinas prisipažino, kad šis diržas karjeroje jam yra antras. Pirmasis ir, pasak jo, kiek svarbesnis, buvo iškovotas prieš ketverius metus, kuomet jis tapo pasaulio karatė mėgėjų čempionu.

„Karatė diržas man priklausys iki gyvenimo galo, o „MMA Bushido“ diržas irgi suteikia daug laimės bei bus kaip motyvacijos bomba. Manau, kad dabar susilauksiu daugiau dėmesio ir tikiuosi, jog galėsiu parodyti save aukštesnio lygio kovose“, – vylėsi E. Fokinas.

Pergalę lietuvis iškovojo dar pirmajame raunde. Pasak jo, jis turėjo su treneriu paruošęs tris planus pergalei pasiekti ir vienas iš jų greitai pasiteisino.

„Mano treneris turėjo sudėliojęs planą. Tikėjausi, kad italas pirmas pradės atakuoti, matėme, kaip jis apšilinėja, o dar tie grasinimai, kad mane nokautuos pirmajame raunde... Dėl to tikėjomės, kad varžovas pradės kovą agresyviai. Pirmas planas buvo jį pasitikti ir griebti rankomis. Antras planas buvo dirbti kojomis, o ekstra planas buvo atakuoti parteryje. Šis planas puikiai pavyko. Žinojome, kad jis yra stovėsenos kovotojas ir turi daug spragų, nes dažnai būna atsilošęs“, – pasakojo E. Fokinas.

A. Leoni jau buvo kovojęs su E. Fokinu. Pirmoje tarpusavio akistatoje lietuvis laimėjo teisėjų sprendimu 2-1, todėl italas norėjo revanšo.

„Daugiau jau pats nebenorėčiau su juo kovoti. Iš pradžių tikėjausi, kad teks kovoti su kitu italu, labiau imtynininku, kuris yra A. Leoni draugas ir sportuoja tame pačiame klube. Jis yra kovojęs su mano draugu Viliumi Tarasevičiumi ir po kovos metė iššūkį man, bet gavosi visai kitaip – su visokiomis intrigomis ir gąsdinimais“, – pridūrė E. Fokinas.

Pats Lietuvos sportininkas varžovų nesidairo. „Man nesvarbu, su kuo kovoti. Svarbu kada“, – šypsojosi kovotojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.