Sportas

2015.09.08 13:45

BBL reguliariajame sezone varžysis trys Lietuvos komandos

Ateinančio Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato reguliariajame sezone dalyvaus neįprastai mažai – tik trys Lietuvos komandos. Mūsų šalies atstovų pirmenybėse gali padaugėti nuo atkrintamųjų varžybų, tačiau tik tokiu atveju, jei Lietuvos ekipos anksti pasitrauks iš FIBA Europos taurės turnyro.

Ateinančio Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato reguliariajame sezone dalyvaus neįprastai mažai – tik trys Lietuvos komandos. Mūsų šalies atstovų pirmenybėse gali padaugėti nuo atkrintamųjų varžybų, tačiau tik tokiu atveju, jei Lietuvos ekipos anksti pasitrauks iš FIBA Europos taurės turnyro.

Pagal preliminarų planą, kuris turėtų būti patvirtintas rugsėjo 6 d. Rygoje, 2015–2016 m. BBL reguliariajame sezone dalyvaus 13 komandų – po penkias iš Estijos ir Latvijos bei tris iš Lietuvos. Mūsų šaliai turnyre atstovaus Panevėžio „Lietkabelis“, Prienų-Birštono „Vytautas“ ir Kėdainių „Nevėžis“.

Komandos bus suskirstytos į dvi grupes (vienoje – septynios, kitoje – šešios), kurios tarpusavyje kausis dviejų ratų sistema ir išsidalins pozicijas prieš atkrintamąsias varžybas.

Kiek komandų iš reguliariojo sezono pateks į aštuntfinalį, kol kas pasakyti sudėtinga. Pagal dabartinį planą, nuo atkrintamųjų varžybų prie čempionato dalyvių turėtų prisijungti FIBA Europos turnyre dalyvausiančios ekipos. Kiek jų bus – paaiškės tik sezono metu.

„Norą nuo atkrintamųjų varžybų jungtis prie BBL turnyro yra išreiškusios visos penkios Baltijos šalių komandos, dalyvausiančios FIBA Europos varžybose. Tai – BBL čempionai „Šiauliai“, Utenos „Juventus“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“, „Ventspils“ ir Tartu „Rock“, – „BasketNews.lt“ sakė BBL čempionato direktorius Romualdas Brazauskas. – Tai būtų įmanoma, kadangi tiek BBL reguliarusis sezonas, tiek FIBA turnyro antrasis etapas pasibaigia vienu metu – vasario pabaigoje.“

Visgi, anot R. Brazausko, šių komandų dalyvavimas BBL čempionate priklausys nuo vienos sąlygos – aštuntfinalyje jos galėtų žaisti tik tokiu atveju, jei nepatektų į FIBA Europos taurės atkrintamąsias varžybas.

„Į antrąjį turnyro etapą patekti jos gali, tačiau jeigu iškops į atkrintamąsias, BBL čempionate nedalyvaus, nes kirsis tvarkaraščiai“, – pažymėjo R. Brazauskas.

Nors dėl tokių sąlygų kils neaiškumų, kiek komandų iš reguliariojo BBL sezono iškops į aštuntfinalį, pašnekovas šios aplinkybės nesureikšmino.

„Taip, 100 proc. aiškumo neturime. Tačiau tiek mūsų reguliarusis sezonas, tiek FIBA Europos turnyro antrasis etapas baigiasi tą pačią savaitę, todėl galima viską suderinti, – tvirtino R. Brazauskas. – Viskas bus maždaug taip: jeigu visos Baltijos šalių komandos nepateks į FIBA turnyro atkrintamąsias, tuomet iš BBL reguliariojo sezono į aštuntfinalį iškops 11 ekipų. Juk šiame etape mums bet kurio atveju reikia turėti 16 komandų.“

Kaip ir pernai, BBL atkrintamosiose varžybose komandos varžysis dviejų rungtynių principu – namai-išvyka. Vyks keturi atkrintamųjų etapai – aštuntfinalis, ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas.

Reguliarusis BBL sezonas startuos spalio 13 d., rungtynės vyks savaitės viduryje.