2019.11.15 23:29

Klampiose rungtynėse Pirėjuje neišgyvenęs „Žalgiris“ patyrė penktąją nesėkmę Eurolygoje

LRT.lt2019.11.15 23:29

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai prarado dar vieną svarbų tašką šio sezono Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Pirėjuje taip ir nepagavo gero ritmo ir 74:83 (18:19, 21:18, 16:23, 19:23) buvo priversti pripažinti Kęstučio Kemzūros vadovaujamo „Oympiakos“ klubo pranašumą.

Po šių rungtynių abi komandos lentelėje turi tokį patį rezultatą – po tris pergales bei penkias nesėkmes.

Du kėlinius rungtynės vyko taškas į tašką, o didžiausias žalgiriečių pranašumas siekė vos 6 taškus (31:25).

Tačiau po pertraukos daug sėkmingiau į dvikovą grįžo Pirėjaus ekipa. Per pirmąją rungtynių dalį pataikiusi vos vieną tritaškį, vien per trečiąjį mačo ketvirtį šeimininkai į krepšį pasiuntė net penkis tolimus metimus.

Kauniečiai, savo ruožtu, puolime strigo ir neišnaudojo susikurtų progų ir prieš paskutines dešimt minučių turėjo penkių taškų deficitą (55:60).

Paskutiniame ketvirtyje kauniečiams į mačą grįžti nebepavyko – nepaisant šiokio tokio šturmo mačo pabaigoje, šeimininkai didelę kėlinio dalį rungtyniavo pakiliai, sėkmingai atakavo svečius jų silpnosiose vietose ir šventė trečiąją pergalę sezone, taip susilygindami su kauniečiais.

Kitą savaitę „Žalgiris“ namuose priims penktadienį trenerį atleidusią Atėnų „Panathinaikos“ ekipą.

Vienas pagrindinių „Žalgirio“ budelių buvo Pirėjo ekipos veteranas Vassilis Spanoulis. Iki tol banguotą sezoną žaidęs graikas prieš kauniečius sužaidė geriausią sezono mačą – pelnė 16 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 16 naudingumo balų.

Dar ryškiau už jį žibėjo kitas „Olympiakos“ lyderis Nikola Milutinovas. Šio sąskaitoje – 14 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 27 naudingumo balai.

Tuo tarpu kauniečiams pritrūko jų tradicinių vedlių – rezultatyviausi komandos žaidėjai Marius Grigonis ir Zachas LeDay`us kartu pelnė tik 9 taškus, o amerikietis apskritai fiksavo neigiamą naudingumą (-3 naudingumo balai).

Geriausias savo rungtynes Eurolygoje sužaidė Jockas Landale`as. Australas surinko 23 taškus ir tiek pat naudingumo balų.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16 (7 rez. perd.), Brandonas Paulas ir Nikola Milutinovas (8 atk. kam.) – po 14, Georgios Printezis ir Willie Reedas – po 10.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as 23, Lukas Lekavičius 14, Thomasas Walkupas 10 (4 atk. kam., 5 rez. perd.).

Rungtynių eiga:

Paskutiniojo ketvirčio startas svečiams ir toliau nieko gero nežadėjo, mat po Nikola Milutinovo Pirėjo ekipa vėl padidino žalgiriečių duobę (57:64).

Laikas seko, o kauniečiams mažinti atsilikimo nesisekė. Likus mažiau nei 6 minutėms tritaškį šovė Brandonas Paulas ir svečių deficitas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (61:71).

Netrukus šeimininkų persvara pasiekė 13 taškų ir kauniečių duobė tapo itin didelė, mat likus žaisti dvi minutes jie atsiliko jau 66:79.

Po trečiojo kėlinio: „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 60:55 (19:18, 18:21, 23:16).

Po pertraukos Pirėjo komanda startavo dviem tritaškiais ir kauniečiai turėjo keturių taškų deficitą (39:43). Iš arti netrukus pataikė Thomasas Walkupas, tačiau žalgiriečiai vis dar liko atsiliekančiųjų vaidmenyje (43:45).

Trečiajame ketvirtyje šeimininkai ir toliau diktavo savo sąlygas ir sėkmingai atakavo iš toli, o žalgiriečiai niekaip nesugebėjo įsivažiuoti puolime ir buvo priversti vytis varžovus (49:55).

Iki pat kėlinio pabaigos svečiai nesugebėjo pavyti šeimininkų ir prieš paskutines dešimt minučių turėjo šešių taškų deficitą (55:60).

Po antrojo kėlinio: „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 37:39 (19:18, 18:21).

Antrojo ketvirčio starte Lukas Lekavičius tritaškiu buvo išvedęs žalgiriečius į priekį, tačiau tiksliu išpuoliu atsakė ir šeimininkai, o rezultatas vėl buvo lygus (21:21). Antrasis kėlinys toliau tęsėsi ne itin rezultatyviai, tačiau jam įpusėjus minimalią persvarą turėjo kauniečiai (26:25).

Netrukus sekė dar viena smagi atkarpą, o po ją užbaigusio Nigelo Hayeso tritaškio svečiai atitrūko kiek toliau (31:25).

Tačiau tada Kęstutis Kemzūra paprašė minutės pertraukėlės, o po jos šeimininkai netruko vėl išlyginti rezultatą (33:33). Kėlinį metimu iš po krepšio baigė Paulius Jankūnas ir į pertrauką svečiai išėjo turėdami dviejų taškų persvarą (39:37).

Po pirmojo kėlinio: „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 19:18.

Žalgiriečių startinis penketas: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Nigelas Hayesas, Jockas Landale`as.

Nors taškus praleido pirmi, žalgiriečiai po dviejų Jocko Landale`o dvitaškiu greitai išsiveržė į priekį (4:2). Netrukus dvitaškį su pražanga pridėjo Martinas Gebenas ir žalgiriečių persvara dar išaugo (7:3).

Šeimininkai rezultatą buvo išlyginę, tačiau tada iš toli pataikė Marius Grigonis ir kauniečiai vėl turėjo pranašumą (10:7).

Vienu metu kauniečiai jau turėjo vytis varžovus (12:13), tačiau tada surengė mažą spurtą ir vėl turėjo iniciatyvą (16:13).

Kėlinio pabaigoje dar kartą sėkmingiau rungtyniavo Pirėjo komanda, tad kauniečiai buvo priversti vytis varžovus (18:19).