Sportas

2015.08.21 10:29

„Žalgirį“ palikęs T. Dimša: sieksiu sugrįžti

Tomui Dimšai ši vasara – labai svarbi. Su Kauno „Žalgiriu“ atsisveikinęs 21-erių metų 195 cm ūgio gynėjas turi priimti vieną rimčiausių sprendimų savo karjeroje.

Tomui Dimšai ši vasara – labai svarbi. Su Kauno „Žalgiriu“ atsisveikinęs 21-erių metų 195 cm ūgio gynėjas turi priimti vieną rimčiausių sprendimų savo karjeroje.

Kauniečiui svarbu ne tik pasirašyti kontraktą su nauja komanda, bet ir reabilituotis po kelių nesėkmingų sezonų „Žalgiryje“.

Sužinojo būdamas Pietų Korėjoje

Žinią, jog teks palikti „Žalgirį“, T. Dimša sužinojo kartu su studentų rinktine dalyvaudamas Pietų Korėjoje vykusioje Universiadoje bei kur kas anksčiau, nei buvo paskelbta oficialiai.

„Kažkiek nuliūdau, tačiau greitai su tuo susitaikiau, – tinklalapiui BasketNews.lt teigė T. Dimša. – Tuo metu su studentų rinktine buvau išvykęs į Universiadą, tad nebuvo per daug laiko galvoti. Visos mintys buvo susijusios su rinktine. Nenuleidžiu rankų, stengsiuosi toliau tobulėti ir sieksiu kada nors vėl sugrįžti.“

„Žalgirio“ sistemoje išaugęs T. Dimša 2009 metais apsivilko dublerių komandos marškinėlius ir jai atstovavo iki 2013-ųjų.

Paskutinįjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) vidutiniškai per vienerias rungtynes pelnydavęs po 11,6 taško, atkovodavęs po 3,2 kamuolio ir atlikdavęs po 2,1 rezultatyvaus perdavimo T. Dimša sulaukė šanso išbandyti save pagrindinėje „Žalgirio“ sudėtyje.

Jaučiasi neatsiskleidęs

Pirmaisiais metais daugiau galimybių Eurolygoje pasireikšti gavęs T. Dimša antrąjį sezoną „Žalgiryje“ atsidūrė priešingoje situacijoje. Stipriausioje Senojo žemyno lygoje jis žaisdavo epizodiškai, tačiau kur kas daugiau šansų gavo LKL čempionate.

2013–2014 metų Eurolygos sezone T. Dimša per 15 sužaistų rungtynių aikštėje praleisdavo po 15 minučių, pelnydavo po 3,7 taško ir atkovodavo po 1,6 kamuolio. Tuo metu pastarajame sezone gynėjas sužaidė 10 mačų, per kuriuos rungtyniaudavo po 7 minutes, pelnydavo vos po 1,4 taško ir atkovodavo po 0,9 kamuolio.

LKL kaunietis abejus metus vidutiniškai rungtyniaudavo po 14 minučių, tačiau pirmąjį sezoną jis per 25 sužaistas rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 2,8 taško, o antrajame – po 6,1 taško per 37 mačus.

„Negavau pakankamai laiko, – savo žaidimą pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje komentavo T. Dimša. – Puikiai suprantu, jog „Žalgirio“ komanda negalėjo man jo suteikti daugiau, nes šio klubo gretose buvo ne vienas pajėgus žaidėjas manoje pozicijoje.“

Rungtyniaujant dublerių komandoje, T. Dimša augo Tomo Masiulio treniravimo sistemoje, tačiau persikėlus į „Žalgirio“ ekipą per du sezonus jam teko susidurti net su keturiais treneriais – Iliasu Zourosu, Sauliumi Štombergu, Gintaru Krapiku ir Šarūnu Jasikevičiumi.

„Visi treneriai prisidėjo prie mano tobulėjimo, tad negalėčiau nė vieno išskirti. T. Masiulis, I. Zourosas, S. Štombergas, G. Krapikas, Jasikevičius ir visi fizinio parengimo treneriai davė labai daug patarimų, kurie man padėjo ir dar padės ateityje“, – tinklalapiui BasketNews.lt kalbėjo T. Dimša.

Nepaisant rezultatų, T. Dimša nesigaili priimto sprendimo persikelti į „Žalgirį“ būnant devyniolikos. Priešingai, atletas džiaugiasi sulaukta galimybe ir tikisi, jog dar jam pavyks įrodyti savąją vertę.

„Manau, kad priėmiau teisingą sprendimą. Ne kiekvienas jaunas žaidėjas gauna progą rungtyniauti „Žalgiryje“. Įgavau daug naudingos patirties ir galvoju, jog jau buvau išaugęs NKL lygos „marškinėlius“.

Dažniausiai kritikos yra sulaukiama iš tų, kurie net nėra žaidę krepšinio, todėl stengiesi į tai net nekreipti į dėmesio. Sunkiais momentais stengiesi pats save motyvuoti. Jei negauni laiko, turi dirbti dar daugiau ir laukti savojo šanso. „Žalgiryje“ visi sutardavome puikiai, atmosfera buvo super“, – teigė T. Dimša.

Noras – pradėti legionieriaus karjerą

Liepos mėnesį kartu su Lietuvos studentų rinktine Universiadoje šeštą vietą užėmęs T. Dimša likusią vasarą nesėdėjo sudėjęs rankas. Šoklusis gynėjas jau senokai pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui, o jo agentas – naujos komandos paieškas.

„Universiadoje viskas susiklostė ne taip, kaip norėjosi. Kažko pritrūko, tikslas buvo kovoti dėl medalių, tačiau mes to padaryti nesugebėjome ir tikimės geriau pasirodyti po dvejų metų. Grįžęs iš Pietų Korėjos pora savaičių pailsėjau ir pradėjau individualiai ruoštis naujam sezonui.

Tvirtai apsisprendžiau, kad noriu rungtyniauti užsienyje, tačiau ir Lietuvos klubams nesakau „ne“. Viską parodys laikas. Žaisiu ten, kur bus geriausios sąlygos tobulėti“, – sakė krepšininkas.

Be svajonės sugrįžti į „Žalgirį“, T. Dimša taip pat turi ir dar kitą tikslą, kurio siekti yra pasiryžęs atkakliai.

„Turiu svajonę apsivilkti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės marškinėlius, – atskleidė T. Dimša. – Tikiuosi, jog kada nors pavyks ten patekti, o iki tol reikia dar labai daug ko išmokti.“