Naujienų srautas

Sportas2019.11.14 18:00

Pasiūlymą dirbti Maskoliūno trenerių štabe priėmęs Masiulis: džiaugiuosi gautu šansu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.11.14 18:00

Darius Maskoliūnas, antradienį Kaune išrinktas naujuoju Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu, netrukus pristatė ir savo trenerių štabe, į kurį pasikvietė ir savo ilgametį bičiulį – Tomą Masiulį.

Taip pat skaitykite:

- Rinktinės strategu paskirtas Maskoliūnas: asistento vaidmenys ir neįspūdinga vyriausiojo trenerio reziumė

- Rinktinės vairą perėmęs Maskoliūnas – apie Motiejūną kandidatų sąraše, Sabonį ir JV aikštėje kartu bei „Žalgirio“ leidimą

- Mįslinga rinktinės vairą perėmusio Maskoliūno užuomina: ką daryti, jei Sabonis ir Valančiūnas negali žaisti kartu?

- Malonią naujojo rinktinės vedlio Maskoliūno žinutę gavęs Matkevičius: nebuvo ko galvoti

- Rinktinės kėdės „karštį“ jaučiantis Maskoliūnas: smegenų ir drąsos užteks priimti sprendimus

Kauno „Žalgiryje“ kartu su D. Maskoliūnu rungtyniavęs ir nuo praėjusio sezono komandos trenerių kolektyve dirbantis T. Masiulis žino, ką reiškia vasaras leisti su rinktinėmis.

Dar 2013 metais specialistas tapo Lietuvos jaunimo (iki 20 m.) vaikinų treneriu bei kelerius metus dirbo su skirtingų kartų mūsų šalies rinktinėmis. 2017 m. T. Masiuliui teko treniruoti ir pasaulinėje studentų universiadoje besivaržiusią rinktinę, kuri iškovojo čempionės titulą.

Šiuo metu darbus su Kauno „Žalgiriu“ tęsiantis treneris sutiko su portalu LRT.lt pasidalinti mintimis apie būsimus darbus nacionalinėje ekipoje.

„Prieš Darių paskelbiant rinktinės treneriu, žinojau, kad jis bus tarp kandidatų trenerių rinkimuose. Jis manęs atsiklausė, ar nenorėčiau prisijungti prie jo trenerių štabo. Vienareikšmiškai sutikau“, – tvirtino 44 metų specialistas.

– Kalbant apie patį kvietimą prisijungti prie rinktinės trenerių štabo, kaip reagavote į tokį pasiūlymą?

– Man pačiam kvietimas buvo malonus ir esu jam dėkingas už tai. Vėliau pagalvojau, kad jau daug laiko esame kartu pažįstami ir praleidę. Esu kartu žaidę krepšinio aikštelėje bei ilgą laiką darbuojamės kaip treneriai. Bandžiau skaičiuoti – vienoje sistemoje kartu dirbame daugiau nei 15 metų. Didelio netikėtumo nebuvo ir džiaugiuosi gautu šansu.

– Kodėl jūsų manymu D. Maskoliūnas yra tinkamas treneris užimti rinktinės vedlio poziciją?

– Jis turi daug patirties bei yra daug kur buvęs. Darius ne vienerius metus dirba su labai geru treneriu aukščiausiame lygyje. Jis turi puikią charakterio savybę – sugeba rasti kalbą su visais žmonėmis – tiek gyvenime, tiek kaip treneris.

– Kaip ir D. Maskoliūnas, taip ir jūs, darbuojatės Š. Jasikevičiaus trenerių štabe ir dirbate pajėgiausiame Europos klubiniame turnyre. Ar tokia patirtis leidžia sparčiai augti kaip specialistams?

– Pasakyti, kad tokioje sistemoje mes kaip treneriai augame yra labai lengva, tačiau viskas pasimatys tik atėjus laikui dirbti. Šnekėti galima daug, bet reikia nudirbti darbus. Manau, kad ir kitose sistemose, kur žmonės stengiasi ir nori tobulėti, yra augimas. Labai smarkiai to sureikšminti nenoriu. Žinau, kad darysime viską, ką galime, kaip mums atrodo, o kaip gausis – pamatysime.

– Po darbo su jaunimo rinktinėmis kelias pastarąsias vasaras skyrėte poilsiu. Ar buvote pasiilgęs darbo su nacionaline ekipa?

– Žinoma, turėti laisvesnes vasaras nebuvo labai blogai, tačiau darbo netrūkdavo – vykdavo darbas krepšinio stovyklose, nebūdavo, kad galėdavai praleisti tris mėnesius be krepšinio. Kitas dalykas, penkias iš eilės vasaras dirbau su jaunimo rinktinėmis, todėl vieną kitą vasarą atsipūsti irgi nebuvo blogai. Kaip bebūtų, nėra taip, kad nenoriu dirbti, atsirado proga ir reikia eiti. Tai yra didelis įvertinimas.

– „Žalgiryje“ dirbate su aukštaūgiais krepšininkais. Galima spėti, kad tokia darbo specifika jūsų lauks ir rinktinėje?

– Kol kas smarkiai apie atsakomybes nešnekėjome. Visgi natūralu, kad Darius žino mano darbus „Žalgiryje“, todėl tikriausiai darbuosiuosi ten, kur esu stipresnis, kur pats žaidžiau savo profesionalo karjeroje. Turbūt taip ir bus, todėl daugiau dėmesio skirsiu aukštaūgiams.

– Jau antradienį D. Maskoliūnas užsiminė apie tai, kad J. Valančiūno ir D. Sabonio tandemas aikštėje bus naudojamas rečiau. Kokia jūsų pozicija apie šių aukštaūgių žaidimą kartu?

– Skambiomis frazėmis tikrai nesimėtysiu. Manau, kad kažkiek šie aukštaūgiai vienu metu aikštėje tikrai gali žaisti, tačiau tai neturėtų tapti smogiamuoju rinktinės ginklu. Vėlgi – viskas priklauso nuo varžovų. „Žalgirio“ sistemoje bandome žaisti ties varžovų stiprybėmis ir silpnybėmis. Galų gale, rinktinės žaidimas šiais metais nebuvo tragiškas. Matėme momentų, kai viskas funkcionavo. Kaip bebūtų, šie aukštaūgiai visų rungtynių kartu žaisti negali, bet tam tikroje atkarpoje gali būti kartu aikštėje. Čia dar diskusijų reikalas ir pirmosios mintys.

– Ar prie rinktinės prisijungsite tik birželį, kuomet vyks olimpinės atrankos turnyras, ar ir vasarį, kuomet bus žaidžiamos Europos čempionato atrankos turnyro dvikovos?

– Smarkiai nediskutavome apie tai. Taip, pirmąsias rungtynes tikriausiai teks praleisti, bet jau antrosiose būsime kiek laisvesni nuo „Žalgirio“ rungtynių. Pats kaip treneris norėčiau pasižiūrėti, kaip viskas atrodys iš arti. Pats Darius sakė, kad galės ir vienas susitvarkyti kartu su Benu (B. Matkevičiumi – LRT.lt). Kai bus tikslūs rinktinės pasiruošimo grafikai, tada viską ir žiūrėsime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi