Naujienų srautas

Sportas2019.11.14 09:58

Skvernelis apie olimpinį krepšinio atrankos turnyrą Kaune: valstybė prie to turi prisidėti finansiškai

apie konkrečius skaičius nekalba

Premjeras Saulius Skvernelis remia užmojį Kaune surengti olimpinį krepšinio atrankos turnyrą ir, pabrėžia jis, valstybė finansiškai prie to turi prisidėti. Anot ministro pirmininko, tinkamai suorganizuotas turnyras Lietuvai atneštų ir papildomo pelno.

„Mes kalbame apie Lietuvos antrąją religiją, jeigu mes norime, kad Lietuva neprarastų to, ką buvo susikūrusi atkūrus nepriklausomybę, ir dalyvavo kiekvienoje olimpiadoje, tai reikia ir valstybei šiek tiek prisidėti“ – „Žinių radijo“ laidoje kalbėjo S. Skvernelis.

Anot premjero, krepšininkų indėlis reprezentuojant Lietuvą pasaulyje kuria milžinišką pridėtinę vertę, todėl, pabrėžė jis, valstybė turi krepšiniui padėti.

„Krepšinio federacija tokį lūkestį išreiškė, kad būtų galima turnyrą organizuoti. Yra mūsų oficialus raštas, kreipimasis dėl pritarimo, o finansines išlaidas dalinsimės, jeigu tas turnyras atitektų Lietuvai, konkrečiai Kaunui“, – sakė premjeras.

Pasak, S. Skvernelio apie sumą, kurią reikėtų skirti olimpiniam krepšinio turnyrui, kalbėti dar anksti. Nepaisant to, premjeras įsitikinęs, kad Lietuvos žmonės nori šalies krepšininkus matyti olimpinėse žaidynėse, todėl, tikino S. Skvernelis, valstybė turi prie to prisidėti.

„Apie absoliučius skaičius kalbėti anksti, nes nėra galutinių skaičių, bet tai tikrai nebūtų įspūdingos sumos, kurios kažką nuskriaustų. Aš manau, kad žmonės kaip tik nori, kad mūsų krepšinio rinktinė būtų olimpinėse žaidynėse, ir mes turime pasistengti“, – sakė premjeras.

S. Skvernelis taip pat įsitikinęs, kad sėkmingai suorganizavus olimpinį krepšinio turnyrą Kaune finansinės investicijos Lietuvai atsipirktų.

„Turizmas yra viena iš mūsų eksporto sričių ir tokį turnyrą suorganizavus, jeigu jis yra sėkmingas, tai tikrai sugrįžta į valstybę gerokai daugiau negu ji investuoja“, – pabrėžė S. Skvernelis.

Šiemet Kinijoje vykusiame pasaulio čempionate Lietuvos krepšinio rinktinei neiškovojus kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes, vyksiančiame atrankos turnyre šalies krepšininkai dar turi galimybę patekti į olimpines žaidynes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi