Naujienų srautas

Sportas2019.11.13 15:49

Po susidūrimo su automobiliu mirė Australijos penkiskart paralimpinis čempionas

LRT.lt 2019.11.13 15:49

Australijos sporte – gedulas. Po susidūrimo su automobiliu mirė Kieranas Modra, penkių paralimpinių aukso medalių savininkas, dviratininkas ir plaukikas.

47 metų paralimpietis savo šaliai neįgaliųjų žaidynėse atstovavo kaip lengvaatletis, vėliau perėjo į plaukimą, o dar vėliau – į dviračių sportą, kuriame iškovojo skambiausias pergales.

Regėjimo negalią turėjęs sportininkas važiuodamas dviračiu netoli Adelaidės susidūrė su automobiliu ir vėliau mirė ligoninėje.

Barselonos olimpinėse žaidynėse jis laimėjo bronzos medalius 100 ir 200 metrų nugara plaukimuose.

Pakeitęs sporto šaką į dviračių treką K. Modra net penkis sykius tapo paralimpiniu čempionu: 1996 m. Atlantoje, dukart 2004 m. Atėnuose ir 2008 m. Pekine bei 2012 m. Londone. Jis dar iškovojo ir tris bronzos medalius – 2004 m. Atėnuose (dviračių plento varžybose), 2008 m. Pekine bei 2016 m. žaidynėse Rio (plento varžybose).

„Reiškiame gilią užuojautą Kierano žmonai Kerry ir jų trims vaikams. Taip pat ir daugeliui paralimpinės šeimos narių, ypač dviratininkų bendruomenei, kurie yra sukrėsti šio įvykio.

Kaip atletas jis visada buvo kietas varžovas, atiduodantis visą save sunkiausiose situacijose. Už varžybų ribų Kieranas buvo puikus žmogus su didele širdimi, jis mėgo bendrauti su žmonėmis ir dalintis savo patirtimi“, - BBC cituoja Lynne Andersoną, Australijos paralimpinio komiteto vykdomąjį direktorių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi