Naujienų srautas

Sportas2019.11.13 13:54

Malonią naujojo rinktinės vedlio Maskoliūno žinutę gavęs Matkevičius: nebuvo ko galvoti

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.11.13 13:54

Antradienį Lietuvos krepšinio gerbėjai sužinojo, kas bus naujasis vyrų krepšinio rinktinės vedlys. Juo tapo Kauno „Žalgirio“ trenerių štabe dirbantis Darius Maskoliūnas. 48-erių metų specialistas, priėmęs sprendimą vadovauti nacionalinei ekipai, į savo trenerių komandą pasikvietė ir Beną Matkevičių.

Nuo 2013 metų darbą rinktinėje, dar vadovaujant Jonui Kazlauskui, pradėjęs B. Matkevičius vėliau dirbo ir su 2017–2019 m. komandai vadovavusiu Dainiumi Adomaičiu.

Naujai suformuotoje Lietuvos vyrų rinktinės trenerių sudėtyje Bostono „Celtics“ skautas prisijungs ne tik prie D. Maskoliūno, bet ir prie kito „Žalgirio“ sistemos trenerio – Tomo Masiulio.

Visgi trenerių kaita nacionalinėje komandoje kurį laiką buvo palikusi B. Matkevičių nežinioje. Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pasinėrė į naujo trenerio paieškas, o naujasis specialistas, žinoma, buria savo poreikius tenkinančią specialistų komandą.

Visgi D. Maskoliūnas ir B. Matkevičius kartu dirbo J. Kazlausko trenerių štabe, todėl iš Druskininkų kilęs treneris neilgai trukus sulaukė malonios šviežiai sprendimą treniruoti rinktinę priėmusio D. Maskoliūno žinutės.

„Nežinojau, ko tikėtis, tiesiog priėmiau kaip faktą, kad tuo metu jau esu nebe rinktinės žmogus, ir tęsiau savo darbus. Per daug apie ateitį su rinktine negalvojau. Vertinau tai, ką turiu, ką turėjau. Lūkesčių aukštai nekėliau, kad vėliau netektų nusivilti. Vadovaujuosi gyvenime tokiu principu, – portalui LRT.lt aiškino B. Matkevičius. – Žinoma, kad noras visada buvo. Norėjau užbaigti ciklą ir pradėtus darbus teigiamai, todėl esu dėkingas, kad galėsime tai padaryti kartu su treneriu D. Maskoliūnu ir jo trenerių štabu.“

– Kur jus pasiekė ši žinia? Kaip reagavote į pasiūlymą?

– Po ilgos keliones iš Belgrado maloni žinutė pasiekė vos nusileidus Paryžiuje. Galiu pasakyti, kad po tokios žinios gavau gerų emocijų ir motyvacijų toliau tęsti savo darbines keliones. Visada smagu, kai esi vertinamas ir kviečiamas. Atsiranda dar viena proga nuveikti kažką ypatingo gyvenime. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad galėsiu talkinti Dariui, ir esu pasiruošęs kibti į darbus.

– Tikriausiai ilgų svarstymų nebuvo ir iškart sutikote? Ar prašėte laiko pagalvoti?

– Nebuvo ko galvoti (šypsosi – LRT.lt), kviečia ir važiuoji!

– Koks jums D. Maskoliūnas, kaip žmogus, krepšinyje ir už aikštelės ribų?

– Darius yra teisingas ir be jokių išankstinių simpatijų ar nusistatymų pasako teisybę į veidą. Su juo žinai, kad nėra jokių užkulisinių žaidimų. Jis žino, kurioje vietoje ką komandai reikia daryti: nesvarbu, ar tai būtų laiku ir vietoje pasakytas pokštas, ar griežtas žodis. Be to, jis jaučia komandos pulsą, dėl to žaidėjai jį gerbia.

– Ar teko bent trumpai aptarti būsimą rinktinės žaidimo braižą?

– Šiuo metu dar giliau apie detales neteko kalbėti, planuojame susitikti ir aptarti viską asmeniškai.

– Kada prasideda pirmieji procesai su rinktine?

– Manau, kad jam pačiam procesas jau prasidėjo ir turbūt mintis jau dėliojasi. Po asmeninio susitikimo prasidės darbas, nes bus aiškiau, ko treneris norės, kokia jo vizija. Pasidalinsiu savo mintimis ir žiūrėsime toliau.

– Laukia kritiniai metai – kova dėl olimpinio kelialapio. Esate minėjęs, kad spaudimo visada rinktinėje yra, bet kaip žiūrite į šį iššūkį?

– Taip, rinktinėje visada yra spaudimas. Kaip bebūtų, nesvarbu, ar tai kvalifikacijos langai į Europos čempionatą, ar olimpinė atranka, kuri ir man bus pirma patirtis. Žiūriu į tai kaip į iššūkį, kuris privers augti toliau, tiek komandą, tiek mane.

Šiuo metu galvosime, kaip sėkmingai dirbti vasario lango metu. Po to žiūrėsime toliau. Visi puikiai suprantame, kad vasarą patekimas į olimpines žaidynes bus pagrindinis mūsų tikslas. Šiuo metu negalime savęs papildomai apsikrauti, reikia dėti vieną žingsnį po kito. Vasarį mūsų lauks pajėgūs varžovai. Vėliau dairysimės toliau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi