Sportas

2019.11.17 11:51

Jauna iš sporto pasitraukusi Agnė Sereikaitė sprendimo nesigaili: atradau save kitur

Paulius Cubera, LRT.lt2019.11.17 11:51

Prieš kiek daugiau nei metus dabar 25-erių metų Agnė Sereikaitė nustebino sporto gerbėjus pasitraukimu iš profesionalaus sporto. Pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvos atstovė olimpinėse žaidynėse greitojo čiuožimo trumpuoju taku rungtyje sako, kad sportininkės kelią jau paliko toli už nugaros ir savo sprendimo visiškai nesigaili.

„Gyvenimas tęsiasi“, – tiek pasitraukdama iš sporto, tiek po metų, jau kalbėdama su LRT.lt, sako Latvijoje gyvenanti A. Sereikaitė.

Ji sako atsiribojusi nuo sporto, negalvojanti tapti trenere ir dirbanti visiškai su sportu nieko bendro neturintį darbą.

„Pasirinkimas mano buvo teisingas ir jo nesigailiu, gyvenimas tęsiasi. Trenerė nebuvau ir nesu, artimiausiu metu neplanuoju tapti. Nuo sporto dabar atsiribojau ir džiaugiuosi tuo pasirinkimu. Kodėl?

Bandžiau atrasti save, gal ir atradau, kad nesu tik sportininkė, galiu ne tik čiuožti. Atradau savyje daug kitokių savybių, kurias perkėliau į kitą sritį ir man neblogai sekasi. Dirbu kompanijoje FGS – testavimas, sertifikavimas ir panašiai“, – pasakoja A. Sereikaitė.

Čia pat priduria: „Tikrai jokio akmens širdyje nelaikau, varžybas žiūriu, bet nejaučiu, kad galėčiau dar sportuoti. Tam tikra mano gyvenimo dalis pasibaigė, jokio kartėlio nėra. Viskas taip, kaip ir turi būti.“

2014 metais A. Sereikaitė tapo pirmąja Lietuvos atstove greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose patekusi į žiemos olimpines žaidynes. Ji pateko į visas tris rungtis – 500, 1000 ir 1500 metrų varžybas.

Trumpiausioje distancijoje ji bendroje įskaitoje užėmė 24-ąją vietą, 1000 m rungtyje buvo diskvalifikuota, o 1500 metrų rungtyje užėmė 16-ąją vietą, į finalą nepateko, tačiau dukart gerino savo asmeninius rekordus.

16 vieta Sočyje tapo aukščiausia Lietuvos sportininkams tose žaidynėse. A. Sereikaitė ir prabėgus penkeriems metams atsimena jausmą, pirmą kartą žengus ant olimpinių žaidynių ledo.

„Vien patekimas į žaidynes buvo labai didelis pasiekimas, nes atranka mūsų sporto šakoje yra labai sudėtinga. Man pavyko patekti į visas tris distancijas. Gal tada tikėjausi daugiau iš 500 metrų, bet kadangi ten buvo pati pirma rungtis, tiesiog kojos drebėjo prieš startą. Gal būtų buvęs rezultatas geresnis, jei ne pirmoji rungtis.

Tai buvo vienintelis startas turbūt visoje mano karjeroje, kai taip drebėjo kojos. Vakare dar nieko, bet ryte, tik atsikėlus, viduje buvo kitoks jausmas, nežinojau, ko laukti. Atsistojusi prie starto bandžiau tas mintis paslėpti, bet arenoje 10 tūkst. žmonių, žinai, kad visi dar žiūri per televiziją. Psichologiškai nelabai gerai suveikė, bet paskui analizavau startą, savo jausmus ir 1500 metrų patekau į olimpiados pusfinalį, pagerinau asmeninį rekordą“, – savo pasiekimais žaidynėse džiaugiasi buvusi atletė.

Savo karjeroje A. Sereikaitė iškovojo ir medalių. 2012 m. pasaulio jaunių čempionate laimėjo sidabrą (500 m), 2015 m. Europos čempionate – bronzą (1000 m), o 2013 ir 2015 m. žiemos universiadose taip pat bronzos medalius (abu – 500 m).

„Labiausiai atsimenu gal ne medalius ir varžybas, o pasirengimą iki jų. Tie medaliai – kaip vyšnia ant torto. Žinoma, dalyvavimas olimpinėse žaidynėse yra nepaaiškinamas žodžiais jausmas. Iš medalių maloniausia atsiminti gal Europos čempionato bronzą, nes aš to tada giliai tikėjausi, bet tikriausiai daug aplinkinių nelabai tikėjosi“, – teigė pašnekovė.

Savo sportinės karjeros nesigailinti ir atgal nesidairanti A. Sereikaitė teigė, kad sportas ją daug išmokė, ir patarė savo tikslų siekti ir kitoms jaunoms sportininkėms ir sportininkams.

„Profesionalaus sporto metu visų pirma labai atrandi savo stiprybes. Patirtis būti sportininku, ypač profesionaliu, yra neįkainojama, net nelabai paaiškinama žmonėms, kurie to nėra patyrę. Puikiai žinai savo stiprias ir silpnas savybes, turi galimybę keliauti po pasaulį, pažinti daug žmonių. Manau, kad tokia patirtis yra neįkainojama, ir jeigu sportuoji, jeigu gerai sekasi, manau, kad reikia įdėti daug darbo ir tikėtis, kad viskas pavyks gerai“, – teigė A. Sereikaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt