Naujienų srautas

Sportas2019.11.12 18:50

Šakičiaus vedamas „Lietkabelis“ iškovojo pirmą pergalę Čempionų lygoje

LRT.lt 2019.11.12 18:50

Penktuoju bandymu Panevėžio „Lietkabelio“ (1-4) krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę FIBA čempionų lygoje. Puikiai žaidusio Željko Šakičiaus auklėtiniai namuose 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20) nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (1-4) krepšininkus, kuriems tai buvo ketvirtoji nesėkmė.

Po šių rungtynių komandų situacija lentelėje išsilygino – abi jos turi po vieną pergalę bei keturias nesėkmes.

Puikias rungtynes sužaidė panevėžiečių vedlys Željko Šakičius, varžovams atseikėjęs net 32 taškus ir surinkęs 33 naudingumo balus.

Rungtynių eiga:

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po pirmųjų trijų minučių žaidimo buvo priekyje 11:7. Tačiau tada Panevėžio ekipa spurtavo 10:0 ir netrukus perėmė iniciatyvą (15:11).

Persvarą šeimininkai išlaikė ir toliau bei po pirmojo kėlinio buvo priekyje 26:23.

Antrajame kėlinyje į priekį šeimininkus toliau vedė Željko Šakičius ir Tomas Dimša, o ketvirčiui įsibėgėjant panevėžiečiai dar labiau atitrūko (36:30).

Panevėžio ekipa tęsė sėkmingą atkarpą ir netrukus jų persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (40:30).

Tačiau tada savo spurtą surengė Lenkijos ekipa ir šeimininkų persvara ištirpo iki dviejų taškų (42:40). Nepaisant to, iki pertraukos Nenado Čanako kariauna daugiau bėdų sau neprisidarė ir ilsėtis išėjo pirmaudami 50:45.

Po pertraukos panevėžiečiai arti varžovų neprisileido ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose (65:59), prieš paskutines dešimt minučių buvo priekyje 68:63.

Paskutiniame ketvirtyje sužaidus tris minutes svečiai Panevėžio komandos per toli nepaleido (75:71).

Tačiau viskas iš esmės išsisprendė per kelias minutes rungtynių pabaigoje, kai iniciatyvos ėmėsi puikias rungtynes žaidęs Ž. Šakičius. Keli jo tritaškiai ir taiklūs baudų metimai iš esmės atsakė į paskutinius klausimus (89:76).

Per likusį laiką panevėžiečiai ir toliau išlaikę solidžią persvarą ir džiaugėsi pirmuoju laimėjimu Europoje šiame sezone.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 32, Tomas Dimša 19, Martynas Sajus 13, Paulius Valinskas 11;

„Polski Cukier“: Chrisas Wrightas 21, Alade Aminu 14, Aaronas Celas ir Keithas Hornsby po 14;

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi