Naujienų srautas

Sportas2019.11.12 15:17

Rinktinės vairą perėmęs Maskoliūnas – apie Motiejūną kandidatų sąraše, Sabonį ir JV aikštėje kartu bei „Žalgirio“ leidimą

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.11.12 15:17

Antradienis tapo neeiline diena Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo atstovui Dariui Maskoliūnui. Iš Jonavos kilęs 48-erių metų specialistas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdžio metu paskirtas naujuoju rinktinės vyriausiuoju treneriu.

Specialistui nėra svetimas darbas nacionalinėje komandoje. D. Maskoliūnas rinktinėje darbavosi Jono Kazlausko asistentu 2013–2016 m. Per šį laikotarpį strategas su Lietuvos rinktine džiaugėsi dviem Europos vicečempiono titulais, ketvirtąja vieta pasaulio taurės turnyre bei patirtimi Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Praeityje D. Maskoliūnas yra atstovavęs nacionalinei ekipai kaip žaidėjas bei 2000 m. Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse džiaugėsi bronzos medaliu, o 2003 m. Švedijoje tapo Europos čempionu.

Vyriausiojo trenerio kėdėje D. Maskoliūnas pastarąjį kartą sėdėjo dirbdamas Lenkijos Sopoto „Trefl“ klube 2013–2015 m.

2015 m. pabaigoje jonavietis prisijungė prie Kauno „Žalgirio“ klubo trenerių štabo ir iki šiol darbuojasi Šarūno Jasikevičiaus dešiniąja ranka.

Po įvykusio LKF Vykdomojo komiteto posėdžio D. Maskoliūnas į LKF biurą užsuko prieš 15 val. bei pasidalino savo įspūdžiais apie perimtą „karščiausią“ trenerio kėdę Lietuvos krepšinyje.

„Sąžiningai nežinau, kaip atsakyti tiksliai. Buvome prikūrę įvairių planų. Svarstymams nebeliko daug laiko. Po pokalbio su Arvydu Saboniu, grįžęs iš Eurolygos rungtynių Stambule, daviau atsakymą LKF. Buvo visokių minčių, nebenoriu plėstis. Spėlionių, dėlionių buvo įvairių. Išėjo, kaip išėjo“, – pasakojo D. Maskoliūnas.

– Ar nėra jaudulio stojant prie rinktinės vairo?

– Kaip sakė gerbiamas Antanas Sireika, einama ant dar neužkurto laužo. Kiek gali būti tos baimės? Jaudulio ir nežinomybės yra, meluočiau, jeigu sakyčiau, kad ne. Situacija dvejopa. Atrankos langas, kuriame žaisime be pagrindinių žaidėjų, jų nebus olimpinėje atrankoje. Vėliau turėsime savaitę, gal dvi pasiruošimui olimpinei atrankai. Turėsime labai mažai laiko perteikti sistemai. Yra kažkoks nerimas ir jaudulys, bandysime padaryti viską, kas įmanoma, geriausiai.

– Ar nekalbėjote su federacija apie darbą rinktinėje ilgesniam laikotarpiui?

– Sąžiningai net nežinau, kokiam laikotarpiui sutarėme. Patikslinsiu – kalbėjome apie dabartinę situaciją, tai, kas dabar yra svarbiausia: turime gerai sudalyvauti atrankoje ir patekti į olimpines žaidynes. Apie tolimesnius planus negalvojome.

– Kokia buvo „Žalgirio“ pozicija dėl jūsų darbo rinktinėje?

– Viskas buvo apkalbėta, „Žalgiris“ problemų nesudarys, vyr. trenerio labai prašiau, sakė, kad viskas gerai ir išleis į rinktinę.

– Ar jau išsirinkote savo asistentus?

– Tomas Masiulis ir Benas Matkevičius jau sutiko treniruoti rinktinę kartu ir čia nėra jokių paslapčių.

– Pastaruoju metu nedirbote vyriausiuoju treneriu. Ar tai negali pakišti kojos startuojant vyrų rinktinėje?

– Rezultatas parodys. Paskutinius ketverius metus sėdžiu labai komfortabilioje vietoje ir situacijoje, dirbdamas su superiniu štabu ir vienu geriausių trenerių Europoje. Čia yra paties savęs pasitikrinimas, kiek paaugau per tuos metus ir patobulėjau. Faktas, kad gali kažkokių klausimų žmonėms kilti. Manau, kad esu pasiruošęs, todėl ir priėmiau šį iššūkį.

Spaudos konferencijos įrašas:

Apie žalgiriečių rinktinę svajojantis Darius Maskoliūnas: tiek sveikinimų nesu gavęs net per gimtadienį

– Su kuo kalbėjote prieš priimdamas šį sprendimą?

– Kalbėjau su artimaisiais ir su žmonėmis, kurie man padarė ir daro didžiausią įtaką kaip treneriui. Iš visų gavau postūmį į priekį.

– Ar dėl to, kad jau turite darbo patirties rinktinėje, sprendimą priimti buvo lengviau?

– Manęs nebaugino visiškai rinktinės situacija. Rinktinėje visuomet yra kosminė atmosfera. Sąlygos rinktinėje sukuriamos geriausios. Tai man yra pažįstama. Žinau, kad rasiu tą patį atėjęs dabar. Vienintelis klausimas – absoliutus laiko neturėjimas bei užduotis perduoti visą informaciją žaidėjams per trumpą laiką.

– Kokia situacija dėl Donato Motiejūno rinktinėje?

– Tikrai jį galima tikėtis pamatyti kandidatų sąraše. Tikrai negalvojau apie visą kandidatų sąrašą. Kažkiek mintys prabėga, bet dar tikrai nesėdėjau ir nedėliojau kandidatų sąrašo. Viskas iš asistentų, jeigu sutiks, manau, padės man šiuo klausimu.

– Ar jau spėjote pasikalbėti su rinktinės senbuviais?

– Kalbėjausi ir su rinktinės kapitonu bei rinktinės nariais, kurie žaidžia „Žalgiryje“. Daugiau su „Žalgirio“ žaidėjais. Š. Jasikevičius mane pristatė ir žaidėjai mane apstumdė.

– Ar matosi dalykai, kuriuos reikia taisyti rinktinės žaidime? Ar matote Domantą Sabonį ir Joną Valančiūną aikštelėje kartu?

– Rinktinės rezultatai, sakykime, netenkino, bet pats žaidimas, ką ir minėjau čempionato metu, nebuvo blogas. Žaidimas buvo geras ir momentais tikrai neblogas. Pralaimėjome komandoms, kurios pateko į ketvertuką. Viskas galėjo labai greitai pasisukti. Taisytinų dalykų tikrai yra, visada jų ir bus. Kažką norėsi atnešti savo, kas prieštaraus senai sistemai. Turime daug gerų žaidėjų, gerą rinktinę, reikia bandyti iš jų išgauti daugiau.

Kalbant apie D. Sabonį ir J. Valančiūną kartu aikštelėje, manau, kad jie kartu šiandien negali žaisti vienu metu aikštelėje.

– Ar „Žalgirio“ žaidėjai bus išleidžiami per langus jums tapus treneriu?

– Tikrai nebuvo niekada, kad „Žalgiris“ būtų nusistatęs prieš žaidėjų išleidimą į rinktinę dėl kažkokių priežasčių. Pirminėje atrankoje išleidome Edgarą Ulanovą, bet apeliavome į tai, kad M. Grigonis buvo naujas žaidėjas ir viskas buvo pastatyta ant sistemos. Jam reikėjo pereiti visą sistemą. Tikrai nesudarydavome kliūčių kitiems žaidėjams. Sąžiningai, jeigu žaidžiame lange, kuriame nėra daug reikšmės, tik dėl to neišleidžiame krepšininkų. Man tapus treneriu, šiandien juokavome, „Žalgiris“ sakė, kad gali ir duos žaidėjus. Mano situacijoje, norėčiau, kad rinktinėje būtų, kuo daugiau žalgiriečių. Neslėpsiu, rinktinėje bandysime taikyti „Žalgirio“ žaidimo sistemą. Noriu turėti, kuo daugiau žalgiriečių, kad galėtume išpildyti sistemą.

– Treneri, ar jau supratote, į kokią „karštą“ kėdę patekote?

– Tokia išėjo specifinė situacija. Kur patekau, žinau. Turbūt gimtadienio proga negavau tiek sveikinimų, kiek gavau šiandien. Suprantu atsakomybę. Suprantu, kas manęs laukia. Stengsiuosi padaryti viską, kad viskas būtų gerai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi