Sportas

2019.11.12 13:54

Apie olimpinės atrankos turnyrą kalbėjęs Špokas: kandidatų yra daugiau nei keturi

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.11.12 13:54

Šią savaitę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sulaukė ne tik naujojo vyriausiojo trenerio, kuriuo tapo „Žalgirio“ trenerių štabe dirbantis Darius Maskoliūnas, bet ir sužinos, ar Kaunui atiteks teisė tapti vienu iš keturių olimpinės atrankos turnyro šeimininku.

Lapkričio 15 d. FIBA oficialiai paskelbs keturias olimpinio atrankos turnyro valstybes–šeimininkes, o lapkričio 25 d. bus traukiami burtai, kurie 24 atrankoje dalyvausiančias valstybes suskirstys į keturias grupes po šešias rinktines.

LKF siekia, kad Kaune birželio 23–28 dienomis būtų surengtas atrankos turnyras. Tiesa, mūsų šalies krepšinio vadovybė nekart yra tvirtinusi, kad labiausiai Lietuvai koją kiša didelį turnyro organizavimo kaštai, kurie portalo LRT.lt žiniomis gali siekti apie 3 milijonus eurų.

Be Lietuvos minimos ir kitos kitų Europos valstybių – Kroatijos ir Serbijos – kandidatūros. Serbijoje jau yra vykęs 2012 metų olimpinis atrankos turnyras, kuriame vienintelį bilietą ir laimėjo šeimininkai.

Po antradienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) biure surengto Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdžio, kuriame ir naujuoju rinktinės treneriu ir buvo paskirtas D. Maskoliūnas, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas pasidalino mintimis apie Lietuvos galimybes suorganizuoti olimpinės atrankos turnyrą.

„Naujo nepasakysiu – lapkričio 15 dieną paaiškės, kokios šalys gaus teisę organizuoti turnyrą. Iš savo pusės padarėme viską. Norime turėti galimybę žaisti namuose. Padarėme visus namų darbus. Džiaugiamės premjero, Kauno miesto mero ir tautinio olimpinio komiteto požiūriu ir dėmesiu“, – aiškino M. Špokas.

Vieno LKF vadovų teigimu, galutinio valstybių, kurios siekia organizuoti olimpinį atrankos turnyrą, skaičiaus nėra žinoma, tačiau yra aiškios šalys, turinčios tvirtą finansinį užnugarį.

„Nėra galutinio kandidatų sąrašo. Kroatai turi pilną vyriausybės palaikymą ir stiprų užnugarį. Lygiai taip pat ir serbai, kuriuos palaiko prezidentas ir šalies premjeras. Šios šalys turi biudžetą. Mes bandysime biudžetą surinkti, – tvirtino LKF generalinis sekretorius. – Mes esame treti, bet sunku ką nors prognozuoti. Man buvo užtvirtinta per praėjusį posėdį Kelno mieste, kad yra daugiau nei keturi kandidatai surengti olimpinį atrankos turnyrą. Palaukime, greitai sužinosime.“

Jeigu Lietuvai būtų paskirta teisė organizuoti olimpinį atrankos turnyrą, tai taptų net trečiu stambiu FIBA renginiu mūsų šalyje kitais metais.

„Gegužės mėnesį turėsime „FIBA Europe“ organizacijos generalinę asamblėjos posėdį. Lauksime atvykstant visų svarbiausių organizacijos asmenų, – pasakojo M. Špokas. – Jeigu pavyktų gauti teisę organizuoti olimpinį atrankos turnyrą, turėtume ir dar vieną renginį – Europos jaunimo vaikinų krepšinio čempionatą, kuriame mūsų laukia dideli turnyro organizavimo kriterijai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt