Sportas

2019.11.12 13:30

Maskoliūną pristatęs Sabonis: žaidė tryliktu numeriu ir gavo trylika balsų

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.11.12 13:30

Antradienį į Kaune esantį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) biurą susirinkę žurnalistai, dar neišsiskirsčius LKF Vykdomojo komiteto posėdžio dalyviams, sužinojo apie naująjį Lietuvos rinktinės trenerį – Kauno „Žalgirio“ klubo trenerių štabe dirbantį Darių Maskoliūną.

Vykdomajame posėdyje buvo iškeltos dviejų trenerių – Antano Sireikos ir Dariaus Maskoliūno – kandidatūros. „Šiaulių“ klubą treniruojančio A. Sireikos pavardė prieš rinkimus iškilo pirmoji. Strategą kaip kandidatą iškėlė Lietuvos trenerių asociacija, turinti vieno balso teisę Vykdomajame posėdyje.

D. Maskoliūno kandidatūra dažniau buvo linksniuojama krepšinio užkulisiuose, o ne oficialiai. Visgi prieš pat paskelbiant jonavietį naujuoju rinktinės treneriu vis garsiau imta kalbėti, kad nacionalinėje ekipoje būtent D. Maskoliūnas pakeis atsistatydinusį Dainių Adomaitį.

Posėdžio metu už D. Maskoliūną balsavo 13 balsavimo teisę turinčių posėdžio narių iš 14-os.

Jau po posėdžio surengtoje oficialioje spaudos konferencijoje LKF prezidentas Arvydas Sabonis pasidalino mintimis apie naujojo trenerio paskyrimą.

„Pirmiausia, situacija neeilinė. Taip įvyko, kad reikėjo greitai ieškoti trenerio. Kitas dalykas, Dariaus pristatinėti nuopelnų nereikia. Jis minimum dešimt metų dirba aukščiausiame lygyje. Jis dirbęs su Jonu Kazlausku rinktinėje, dirbęs ir „Žalgiryje“ ir „Ryte“. Pats žaidė ir pats treniravo žaidėjus. Žaidė tryliktu numeriu ir gavo trylika balsų“, – kalbėjo Arvydas Sabonis.

– Ar ilgai teko įkalbinėti D. Maskoliūną šiai pozicijai?

– Buvome kalbėję, vėliau apie savaitę laiko norėjo pagalvoti. Vėliau sutiko padėti rinktinei.

– Kokia buvo Kauno klubo pozicija. Ar jie lengvai sutiko išleisti D. Maskoliūną?

– Skambinome „Žalgiriui“. Norime padėkoti komandai, nes situacija neeilinė. Jie supranta, kad nėra lengva surasti trenerį tokiu metu. Jis per vasario langą net praleis vienerias Eurolygos rungtynes su Vitorijos „Baskonia“. Gavome sutikimą ir iš Šarūno Jasikevičiaus. Dėl to džiaugiamės.

– Ar bandėte įkalbėti Š. Jasikevičių tapti naujuoju rinktinės treneriu?

– Kalbėjome ir su Š. Jasikevičiumi. Jis pasakė, kad daug darbo turi su komanda, o čia laikas bus labai trumpas. Tikėsimės, kad ateityje jis kažkada treniruos rinktinę.

– Ar gali būti, kad D. Maskoliūnas rinktinei vadovauti liks ir ilgesnį laiką?

– Apie ilgalaikius tikslus negaliu kalbėti, nes baigsis mano kadencija. Kalbėjome apie langą, atkrintamąsias ir galimas olimpines.

– Ar prieš paskiriant D. Maskoliūną klausėte žaidėjų nuomonės?

– Šįkart žaidėjų nuomonės nebuvo klausiama, nes situacija neeilinė.