Sportas

2019.11.12 11:17

Pralaimėjimą „Nevėžiui“ norintis pamiršti Adomaitis: apie nesėkmę kėdainiečiams ir Limožo ekipos iššūkį

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.11.12 11:17

Praėjusį antradienį Krasnodare netikėtai „Lokomotiv“ krepšininkus patiesę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai atgaivino savo ekipos viltis žengti į antrąjį Europos taurės turnyro etapą. Trečiadienį viltis gali dar labiau sustiprinti pergalė namuose prieš Limožo CSP klubą iš Prancūzijos.

Pirmojo rato dvikovoje Limože vilniečiai subyrėjo ketvirtajame kėlinyje, kurį pralaimėjo net 7:24. Lemiamo ketvirčio metu visiškai sugriuvęs „Ryto“ žaidimas leido prancūzų ekipai po svečių klaidų susitikime surinkti net 20 taškų. Rungtynes CSP laimėjo solidžiu skirtumu – 82:61.

Visgi į sostinę CSP klubas atvyksta su tokiu pat pergalių ir pralaimėjimu kraičiu kaip ir „Ryto“ krepšininkai (2–4).

Dar prieš trečiadienį vyksiančią dvikovą Europos taurės turnyre vilniečiai nudegė vietiniame fronte. Šeštadienį Kėdainiuose įvykusiose Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse (LKL) sostinės klubas 65:68 turėjo pripažinti „Nevėžio“ pranašumą.

Prieš laukiančią akistatą su CSP ekipa vyriausiasis „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis su žurnalistais kalbėjo apie būsimų varžovų žaidimą, pralaimėjimą Kėdainiuose bei naujojo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio paskelbimą.

„Žaisime prieš tipinę atletišką prancūzų komandą ir mums reiks susitvarkyti su jų atletiškumu. Kitas dalykas, žaidėjai prie tritaškio linijos. Turime būti gynyboje labai susikoncentravę. Hugo Invvernizzi ar Nicolas Langas yra labai geri tritaškių metimai. Negalime jiems leisti mesti tolimų metimų.

Gynyboje CSP labai gerai išnaudoja atletiškumą „presinguodami“ kamuolį. Kartais netgi rizikuodami gynyboje stovėdami tarpuose ir siekdami perimti kamuolius. Taip mums ir nutiko rungtynėse Prancūzijoje. Jie perėmė vieną, kitą kamuolį ir sumėtė 20 taškų greitajame puolime. Tai pagrindiniai akcentai“, – aiškino D. Adomaitis.

– Eurolygoje rungtyniaujantis Vilerbano klubas pergales skina tik namuose. Tokia pati situacija su Limožo CSP ekipa, kuri laimi tik namų rungtynes. Kuo galime paaiškinti šį reiškinį?

– Jie žaidė tikrai gerų rungtynių ir išvykoje, tačiau kažkuriuo momentu sulūždavo. Pats esu žaidęs Prancūzijoje ir pamenu vieną posakį: „svarbiausia laimėti namuose“. Jie tam skiria labai didelį dėmesį. Pergalės namuose labai svarbios. Prancūzų komandos ir yra labiau „namų“ komandos.

Kaip bebūtų, žaidžiant su tokiomis atletiškomis komandomis turi žaisti protingą krepšinį, negali leisti organizuoti spurtų puolime, rinkti lengvų taškų. Turi gynyboje aiškiai žinoti, prieš ką turi žaisti, kur gali rizikuoti, kur ne.

– Rungtynėse su „Lokomotiv“ ekipa jūsų auklėtiniai klydo po 8 kartus, o per kitus susitikimus – po 17. Kuo galima paaiškinti tokį drastišką pokytį?

– Manau, koncentracija yra pagrindinis dalykas. Kita – varžovas, prieš kurį žaidėme. Faktas, kad „Lokomotiv“ klubas gynyboje nežaidžia taip agresyviai. Mūsų didžiausia problema Limože – jie išmušė mus iš mūsų įprasto puolimo. Net nesugebėdavome ateiti su kamuoliu ten, kur norėjome atlikti pirmą perdavimą. Turime nedaryti tokių klaidų.

– Semajas Christonas yra vienas rezultatyviausių viso turnyro žaidėjų. Kaip stabdyti tokį labai sunkiai sustabdomą varžovų žaidėją?

– Jis yra tas, kuris puolime duoda didžiausią fiziškumą. Komanda su juo greitai pereina iš gynybos į puolimą. S. Christonas nėra tas, kuris padeda kovoje dėl kamuolių, bet jis laukia pirmojo perdavimo, kad galėtų bėgti į puolimą. Mūsų gynėjai turės užduotį nebėgti kovoti dėl kamuolių puolime, o saugoti S. Christoną. Turime neleisti jam pradėti greitojo puolimo.

– Žiūrint į vaizdo medžiagą, kuo galima paaiškinti jūsų komandos pralaimėjimą Kėdainių „Nevėžiui“?

– Viskas susidėjo į visumą. Buvo neišpildytų mažų detalių. Mūsų agresija ir gynybų kaitaliojimas buvo geras, bet darėme daug klaidų. Koncentracijos stoka. Pirmajame ketvirtyje prametėme 7 baudų metimus. Į rungtynes išėjome galvodami kažkur toli į priekį. Nesame tokia komanda, kuri gali sau tą leisti. Turime galvoti tik apie artimiausias rungtynes. Tik tokiu būdu galime išvengti tokio bangavimo.

– Kalbant kita tema, šiandien renkamas naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris. Kalbama apie pagrindinius kandidatus – Antaną Sireiką ir Darių Maskoliūną. Kaip vertinate šiuos kandidatus?

– Labai sunku vertinti. Manau, kad bus priimtas teisingas sprendimas. Visiems reikia palinkėti palaikymo treneriui ir sėkmės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt