2019.11.12 07:08

San Antonijuje – Parkerio pagerbimo ceremonija ir iš jo pergalę atėmęs Valančiūno blokas

LRT.lt2019.11.12 07:08

Memfio „Grizzlies“ krepšininkai su Jonu Valančiūnu iškovojo trečiąją pergalę NBA pirmenybėse. Jie svečiuose po atkaklios kovos 113:109 (35:22, 22:32, 34:26, 22:29) palaužė San Antonijaus „Spurs“ ekipą.

Lietuvis ant parketo praleido 27 minutes, per kurias pelnė 18 taškų (9/12 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 12 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, padarė 2 klaidas ir 4 sykius prasižengė.

Pirmajame kėlinyje mūsų tautietis per varžovų aukštaūgius mėtė „floaterius“, o oponentai paprasčiausiai nesugebėjo jam trukdyti. Kiek vėliau J. Valančiūnas ėmė kliautis puskabliais, kurie taip pat skrodė tinklelį.

Po ilgosios pertraukos lietuvis mažai tegavo pasireikšti puolime, tačiau sudalydavo viename iš kertinių rungtynių epizodų. Likus 30 sek. iki susitikimo pabaigos, kai „Grizzlies“ pirmavo 2 taškais (111:109), DeMaras DeRozanas veržėsi link svečių krepšio, o J. Valančiūnas „išrašė“ šiam bloką. Pergalę dviem baudų metimais užtikrino Dillonas Brooksas.

Memfio ekipa yra iškovojusi 3 pergales iš 10 galimų. „Spurs“ sąskaitoje – po 5 pergales ir pralaimėjimus.

Taip pat šią naktį buvo pagerbtas San Antonijaus klubo legenda Tony Parkeris. Prancūzas su komanda iškovojo 4 NBA čempiono titulus per 17 metų. 9 numeriu pažymėti jo marškinėliai iškelti į „AT&T Center” arenos palubes.

„Grizzlies“: J. Jacksonas Jr. (6/11 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 6 atk. kam.) 24, D. Brooksas (7/13 dvitaškių) 21, J. Valančiūnas (9/12 dvitaškių, 12 atk. kam.) 18.

„Spurs“: L. Aldridge (8/15 dvitaškių) 19, R. Gay`us (3/4 tritaškių, 8 atk. kam.) 18, D. White`as 15.