Naujienų srautas

Sportas2019.11.11 18:00

Svarsčių kilnotoja Rūta Šalkauskaitė Serbijoje tapo pasaulio čempione

LRT.lt 2019.11.11 18:00

Džiugi žinia atskriejo šį savaitgalį iš Serbijos, kur vyko 2019 m. Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatas. Jame Lietuvos rinktinės narė Rūta Šalkauskaitė tapo pasaulio čempione. Dalyvaudama svorio kategorijoje iki 58 kg, Rūta 16 kilogramų svarstį rovimo veiksme su kaire ir dešine rankomis pasiekė puikų rezultatą – 208 kartus, kurie užtikrino nugalėtojos vardą, rašo ssc.vu.lt.

Ji taip yra ir Lietuvos rekordininkė bei čempionė.

Sėkmingai šiose aukščiausio rango varžybose startavo ir Lietuvos rinktinės senbuviai, kurie įvairaus rango varžybose skina pergales - ne išimtis ir šis pasaulio čempionatas. Dangiras Lukošius ir Ovidijus Tarutis pilno ciklo estafetėje su komandos draugais tapo pasaulio vicečempionais, o Giedrius Vaitukaitis, startavęs mėgėjų klasėje, namo grįžo su dviem apdovanojimais – II-ąja vieta dviejų svarsčių stūmimo veiksme ir su komandos draugais iškovojo III-ąją vietą estafetės rungtyje.

Be apdovanojimų neliko ir kiti sunkiaatlečiai, kurie dalyvavo finaliniame suaugusių Lietuvos sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionate, vykusiame Alytuje.

Rytis Veverskis svorio kategorijoje iki 109 kg pirmą kartą tapo Lietuvos vicečempionu, o rovimo veiksme taip pat pasipuošė sidabro medaliu, pasiekdamas itin aukštą rezultatą – 130 kg. Sunkiaatlečio darbštumas ir įdėtas darbas atsipirko – stūmimo veiksme po atkaklios kovos Ryčiui atiteko bronzos apdovanojimas.

Svorio kategorijoje iki 89 kg Albertas Ginevičius rovimo veiksme džiaugėsi bronza. Nedaug iki apdovanojimo trūko ir patyrusiam treneriui Lukui Šverčiauskui. Jis liko garbingoje ketvirtoje vietoje.

Varžybų metu VU SSC treneriai Rimantas Cijūnelis ir Lukas Šverčiauskas taip pat dalyvavo ir Lietuvos antidopingo agentūros surengtoje konferencijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi