Naujienų srautas

Sportas2019.11.11 14:43

Lietuvių bendruomenės Anglijoje regbio klubas sužaidė pirmas rungtynes su galingu varžovu

LRT.lt 2019.11.11 14:43

Anglijoje lietuvių bendruomenės įkurta regbio lygos (Rugby League) komanda „Geležiniai vilkai“ sulaukė pirmo itin rimto išbandymo šios sporto šakos varžybose. Lietuviai Velso sostinėje Kardife susirėmė su Velso rinktinės pagrindu sudaryta „Dragonheads“ ekipa. Nors patirta nesėkmę 0:58, lietuviai dėl to nosies nenukabina ir žada tobulėti.

Velso komanda užima 11-ąją vietą Europos regbio lygos pozicijų lentelėje, o klubas gyvuoja jau 25 metus. Lietuvių bendruomenės komanda sužaisti draugiškas rungtynes su „Dragonheads“ buvo pakviesta pačių velsiečių.

Velso regbininkai šias rungtynes šmaikštaudami vadino Lietuvos kovos krikštu. Kaip teigia lietuvių ekipos atstovai, velsiečiai parodė savo profesionalumą ir puikų komandinį žaidimą, ko „Geležiniams Vilkams“ akivaizdžiai trūko. Pirmąjį kėlinį Lietuviai pralaimėjo rezultatu 0:42.

Antrame kėlinyje rezultatas taip sparčiai jau nekito ir Lietuvos komanda sugebėjo pasipriešinti, žaidė kur kas organizuočiau, žymiai pagerino gynybą. Progos pelnyti taškų lietuviai vis dėlto negavo ir rungtynes pralaimėjo rezultatu 0:58.

„Esame labai patenkinti varžybų patirtimi ir pasirengę intensyviai tobulinti įgūdžius ir šalinti trūkumus besiruošiant kitoms panašaus lygio rungtynėms“, – LRT.lt sakė vienas Lietuvos klubo vadovų Gintaras Šimanskis.

„Rungtynės buvo puikus akių atvėrimas vyrukams, ko reikia, kad tokiame lygyje galėtume varžytis. Žaidėme prieš 11-ąją vietą pasaulio reitinge užimančią komandą, nors treniruojamės dar tik 4 savaites.

Mes mokomės greitai ir tikrai būsime vis geresni. Vyrai gali didžiuotis savimi velsiečiai paliko aikštę ne pačios geriausios nuotaikos, nes jiems nepavyko laimėti rekordiniu skirtumu. Man to užtenka. Dabar mes persigrupuosime, tęsime savo treniruotes ir bandysime tobulinti žaidimą“, – teigė „geležinių vilkų“ treneris Chrisas Coatesas.

Anot jo, lietuviai regbio lygos sporto šakoje tikrai galėtų pasiekti daug.

Apie „Geležinius vilkus“ ir regbio lygą

Lietuvių regbio lygos komandą subūrė britas Matty Wrightas, kuris yra ir komandos vadovas, bei Anglijoje gyvenantis lietuvis Gintaras Šimanskis. Vos per pora mėnesių, naudodamiesi asmeninėmis pažintimis ir socialiniais tinklais, vyrai subūrė komandą.

„Po sėkmingo starto svarstomos galimybės bei ieškoma būdų kaip šią regbio rūšį pristatyti ir įtvirtinti Lietuvoje, siekiant užsibrėžto tikslo – su pasididžiavimu atstovauti savo gimtą šalį Europos divizionuose. Komandos įkūrėjų ir visos komandos ambicijos aiškios – pademonstruoti jog ne tik tradicinį regbį, bet ir regbio lygą lietuviai žaisti moka ir gali kovoti dėl savo vietos ir vardo Europoje. Tam būtinos didžiulės pastangos, kantrybė, ir, žinoma, finansiniai ištekliai. Esant progai, norėtumėme kreiptis į visus galinčius paremti ar tapti nuolatiniais rėmėjais. Taip pat kviečiame visus, norinčius išbandyti šį žaidimą, susisiekti su mumis „Facebook“ paskyroje Lietuva Rugby League“, – LRT.lt sakė vienas komandos įkūrėju G. Šimanskis.

Regbio lygos regbis yra populiarus sportas visose tradicinį regbį propaguojančiose šalyse.

Regbio lygoje kiekvienoje pusėje yra 13 žaidėjų, o žaidimo metu leidžiama atlikti 10 pakeitimų. Pagrindinis tikslas yra pelnyti taškus prispaudus kamuolį už įvarčio linijos.

Priešininkų komanda stengiasi sulaikyti atakas sugriebiant/parmetant. Regbio lygoje, kai žaidėjo ataka yra sėkmingai sustabdoma, jis turi išžaisti kamuolį padėdamas jį ant žemės ir koja parisdamas jį atgal už savęs ten laukiančiam jo komandos žaidėjui, kuris toliau tęsia ataką.

Regbio lygoje yra ribotas atakų skaičius. Kai pasiekiama 5 atakų riba, kamuolys turi būti perduotas kitai komandai, paprastai išspiriant jį į varžovų aikštės pusę. Jei kamuolys išskrieja į aikštės užribį, abi komandos susiremia grumtynėms, kurios taip pat gali būti naudojami už kitus pažeidimus. Grumtynes regbio lygoje sudaro 6 žaidėjai. Taškų skaičiavimo mechanizmas regbio lygoje toks: kamuolio prispaudimas yra vertas 4 taškų, sėkmingas įvartis – 2 taškai, o laisvas spyris (drop-kick) vertas 1 taško.

Turnyruose žaidžiama be grumtynių ir po 15 min. žaidimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi