Naujienų srautas

Sportas2015.08.19 16:34

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai Italijoje pradeda kovą dėl olimpinių kelialapių

BNS 2015.08.19 16:34

Ketvirtadienį Italijoje prasideda pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Rugpjūčio 20–23 dienomis Milane irkluotojai kovos ne tik dėl pasaulio čempionato medalių, bet ir dėl kelialapių į kitų metų Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpines žaidynes. 42 kartą vyksiančiame pasaulio čempionate iš viso dalyvaus daugiau nei 2000 irkluotojų iš 105 šalių.

Ketvirtadienį Italijoje prasideda pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Rugpjūčio 20–23 dienomis Milane irkluotojai kovos ne tik dėl pasaulio čempionato medalių, bet ir dėl kelialapių į kitų metų Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpines žaidynes. 42 kartą vyksiančiame pasaulio čempionate iš viso dalyvaus daugiau nei 2000 irkluotojų iš 105 šalių.

Planetos pirmenybėse startuos ir šešios Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojų įgulos: kanojininkai Henrikas Žustautas ir Rūta Dagytė, baidarininkai Ignas Navakauskas ir Mindaugas Maldonis, baidarių dvivietės Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas.

„Tikimės medalių ir olimpinių kelialapių. Kiek jų bus, sunku prognozuoti, nes čempionate susirinks visi geriausi pasaulio baidarių ir kanojų irkluotojai ir vyks atkakli kova dėl vietų olimpinėse žaidynėse. Manau, kad keturios Lietuvos irkluotojų įgulos – H. Žustautas, I. Navakauskas ir abi dvivietės yra pajėgios iškovoti kelialapius į olimpiadą. Viso sezono metu sportininkai demonstravo gerus rezultatus, svarbiausiose varžybose užėmė aukštas vietas, todėl yra tarp pasaulio čempionato favoritų“, – sakė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius Romas Petrukanecas.

Didžiausios viltys pasaulio čempionate siejamos su H. Žustautu. Šį sezoną į suaugusiųjų sportą su trenksmu įsiveržęs 21 metų kanojininkas tapo Europos žaidynių čempionu Baku, laimėjo pasaulio jaunimo čempionato auksą ir pasaulio taurės varžybų etapą, o Lietuvos čempionate ir taurės varžybose nurungė 2012 metų Londono olimpinių žaidynių vicečempioną Jevgenijų Šukliną.

Pasaulio čempionate H. Žustautas startuos 200 metrų distancijoje, kurioje kelialapius į olimpiadą iškovos 1–7 vietas užėmę irkluotojai.

„Su treneriu siekėme, kad sportinės formos pikas būtų per pasaulio čempionatą. Jaučiuosi gerai pasirengęs, o kaip bus – pamatysime per atrankos ir pusfinalio plaukimus, kurie vyks ketvirtadienį. Svarbiausias tikslas – olimpinis kelialapis. Aišku, labai norisi medalio, labiausiai aukso, bet bus labai sunku. Favoritų laimėti auksą priskaičiuoti galima net 6–7 sportininkus, kiekvienas yris bus lemiamas“, – teigia H. Žustautas.

Vienviečių baidarių irklavimo 200 metrų distancijoje startuos šių metų Europos čempionato prizininkas I. Navakauskas. Šioje distancijoje olimpiniai kelialapiai atiteks 1–8 vietas užėmusiems irkluotojams.

„Paskutiniuose dvejuose pasaulio čempionatuose užėmiau penktąsias vietas. Jeigu pavyks pakartoti šį rezultatą, olimpinis kelialapis garantuotas. Tačiau norisi kilti aukščiau ir kovosiu dėl medalio“, – sako 25 metų I. Navakauskas.

Olimpinių kelialapių tikimasi ir iš baidarių dviviečių. 200 metrų distancijoje startuos šių metų Europos čempionato prizininkai A. Lankas ir E. Ramanauskas, 500 metrų distancijoje varžysis Europos pirmenybėse septintą vietą užėmę R. Nekriošius ir A. Olijnikas. Olimpinius kelialapius iškovos 1–6 vietas pasaulio čempionate iškovojusios dvivietės.

„Mūsų tikslas vienas – patekti ten, kur dar niekada nebuvome – į olimpiadą“, – sutartinai tvirtina 29 metų A. Lankas ir pasaulio čempionato išvakarėse jubiliejinio 30 gimtadienio sukaukęs E. Ramanauskas. Pernai pasaulio čempionate jie užėmė penktą vietą.

R. Nekriošiaus ir A. Olijniko dvivietė baidarė praėjusių metų planetos pirmenybėse finišavo 6 pozicijoje.

Dar du Lietuvos irkluotojai į pasaulio čempionatą vyksta semtis patirties. 22 metų M. Maldonis startuos 500 metrų ir 1000 metrų distancijose, jam keliamas tikslas – patekti į B finalą.

Tarptautinė baidarių ir kanojų irklavimo federacija apmoka perspektyvios Lietuvos kanojininkės R. Dagilytės dalyvavimą pasaulio čempionate. Dvidešimtmetė R. Dagilytė dalyvaus 200 m varžybose, kurias ketinama įtraukti į 2020 m Tokijo olimpinių žaidynių programą.

Jeigu Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojams nepavyks iškovoti olimpinių kelialapių šių metų pasaulio čempionate, jie tokią galimybę dar turės kitais metais Duisburge (Vokietija) vyksiančiose Europos zonos atrankos varžybose. Ten bus dalijami paskutiniai olimpiniai kelialapiai: juos iškovos 1–2 vietas užėmę vienvietininkai ir atranką laimėjusios dvivietės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi