Naujienų srautas

Sportas2019.11.09 11:05

Donato Dundzio startas Dubajuje: centimetras iki asmeninio rekordo ir aštunta vieta

LRT.lt 2019.11.09 11:05

Donatas Dundzys pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatą Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje pradėjo F37 klasės rutulio stūmimo varžybose, kuriose užėmė aštuntą vietą. Alytiškis trečiu bandymu nustūmė rutulį 13 metrų 42 centimetrus – vienu centimetru mažiau nei asmeninis rekordas, pasiektas anksčiau šį sezoną. Nors D. Dundzys buvo arti geriausio asmeninio rezultato, nei atletas, nei jo treneris Jonas Baltrušaitis neliko patenkinti tokia įvykių atomazga, rašo parateam.lt.

„Varžyboms buvau tikrai gerai nusiteikęs ir tikėjau, kad pagerinsiu asmeninį rezultatą. Bet nepavyko. Teisėjas neįskaitė net trijų stūmimų. O rutulys skriejo netoli 14 metrų žymos. Tai nežinau. Tokia ir ta nuotaika. Nelabai kokia“, – palikęs sektorių nusiminęs buvo D. Dundzys.

Nuostabos teisėjavimu neslėpė ir D. Dundzio treneris. Pasak J. Baltrušaičio, auklėtinis stūmimus atliko pagal taisykles, o rezultatas galėjo būti daug geresnis – apie 13 metrų 70 centimetrų.

„Manau, kad Donatas galėjo pasirodyti daug geriau. Bet nežinau, kaip čia teisėjai traktuoja taisykles. Varžybose Europoje stūmimai traktuojami kitaip. Aš pats daug teisėjauju varžybose ir nesuprantu, kas čia yra. Rutulys tvarkingai priklaustas prie kaklo. Taip, alkūnė šiek tiek nuleista, bet tai neturi reikšmės, nes rutulys yra priglaustas. Nežinau, kaip jie čia traktuoja tas taisykles… O šiaip rezultatas jo buvo arti asmeninio. Šitame karštyje gerai pasirodyti labai sunku“, – sakė J. Baltrušaitis.

Treniruotėse arti 14 metrų žymos rutulį stumdantis D. Dundzys tikisi kitąmet įveikti šią ribą.

„Manau, kad rutulys gali skristi iki 15 metrų. Vis mintyse sukasi tas skaičius. Gal ir virš 15 metrų“, – nedaugžodžiavo sportininkas iš Alytaus, o treneris pritarė savo auklėtiniui:

„Reikia peržengti tą 14 metrų ribą ir jo rezultatai tikrai pakiltų. Donatas tai tikrai gali, nes treniruotėse jis tą ribą jau beveik pasiekė – rutulys skrenda apie 13 metrų 80 centimetrų.“

Pasaulio čempionu šioje rungtyje tapo Graikijos sportininkas Apostolos Charitonidis (15 m 43 cm). Vis tik graikui nepavyko pajudinti Mindaugo Biliaus prieš dvejus metus Londone pasiekto pasaulio čempionato rekordo (16 m 26 cm). Sidabras atiteko rusui Albertui Chinčagovui (15 m 25 cm), bronza – tunisiečiui Ahmedui Ben Moslahui (14 m 40 cm).

D. Dundzio Dubajuje laukia dar vienas startas. Trečiadienį lengvaatletis dalyvaus F37 klasės disko metimo varžybose. Rugsėjį Lietuvos čempionate Šiauliuose D. Dundzys pasiekė asmeninį rekordą – diską numetė 48 metrus 58 centimetrus.

Planetos pirmenybėse iš viso dalyvauja aštuoni Lietuvos lengvaatlečiai. Dubajuje sportininkai kovoja ir dėl medalių, ir dėl bilietų į 2020 m. Tokijo žaidynes. Lengvaatlečiai, užėmę 1-4 vietas, iškovos savo atstovaujamoms šalims kelialapius į paralimpiadą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi