Naujienų srautas

Sportas2019.11.09 10:24

Pailsėjęs Rapšys laimėjo atranką ir pateko į dar vieną pasaulio taurės etapo finalą

Šidlauskas ir Margevičius taip pat pateko į finalinius plaukimus
LRT.lt 2019.11.09 10:24

Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio plaukimo taurės etape dar vieną finalą pasiekė geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys. Lietuvis po dienos poilsio startavo 200 m laisvuoju stiliumi atrankos plaukime ir, ten užėmęs pirmąją vietą, pateko į vakare vyksiantį finalą.

Su 1 min. 48,04 sek. laiku panevėžietis atrankoje buvo nepralenkiamas ir pateko tarp aštuonių plaukikų, vakare startuosiančių finalo plaukime.

LRT.lt primena, jog lietuvis Dohoje jau iškovojo vieną aukso medalį, kai ketvirtadienį laimėjo 400 m laisvu stiliumi rungtį, o penktadienį nusprendė skirti poilsiui ir nestartuoti 200 m kompleksiniu būdu rungtyje.

Iš viso D. Rapšys šiame pasaulio taurės sezone yra iškovojęs 13 aukso ir keturis sidabro medalius.

Į vakaro finalus pateko ir kiti du lietuvių plaukikai. Deividas Margevičius startavo 50 m peteliške rungties atrankoje ir ten užėmė šeštąją vietą (24,17 sek.).

Tuo tarpu Andrius Šidlauskas sėkmingai pasirodė 200 m krūtine plaukime ir ten, finišavęs per 2 min. 13,80 sek., atrankoje užėmė ketvirtąją vietą ir taip pat startuos finale.

Visi šių varžybų etapai šiemet vyksta 50 m ilgio baseinuose, todėl plaukikai turi progą įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

FINA pasaulio plaukimo taurės varžybos sugrįš kitų metų rudenį. Iš viso bus surengti 6 varžybų etapai 25 m ilgio baseinuose. Geriausi plaukikai išsidalins 2,2 mln. eurų prizinį fondą.

Pasaulio taurė bus taip pat įtraukta į 2020 m. gruodį Abu Dabyje vyksiančio FINA pasaulio čempionato trumpajame baseine kvalifikacinių varžybų kalendorių.

Pirmasis taurės etapas vyks Singapūre rugsėjo 4–6 dienomis. Iš ten vėliau plaukikai kelsis į Dzinaną (Kinija), Kazanę (Rusija), Dohą (Kataras) ir Berlyną (Vokietija). O paskutinis etapas numatytas Vengrijos sostinėje Budapešte spalio 30 – lapkričio 1 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi