2019.11.09 07:30

Problemas gynyboje išskyręs Hayesas įvardino, ko dar trūksta žalgiriečiams

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.11.09 07:30

Nigelas Hayesas priešpaskutinę penktadienį Kaune vykusių Eurolygos rungtynių minutę realizavo tritaškį ir nukirto „Barcelona“ pranašumą iki 4 taškų – 83:87. Visgi jau kitoje oponentų atakoje N. Hayeso pražanga pasiuntė prie baudų metimo linijos Nikola Mirotičių, kuris artino katalonus prie pergalės.

„Žalgiris“, metęs rimtą kovą galingą sudėtį šiam sezonui subūrusiai katalonų komandai, neatlaikė taškų lenktynių tempo ir turėjo pripažinti šeštąją pergalę iš septynių galimų iškovojusių varžovų pranašumą – 86:93.

Žalgiriečiams koją kišo pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (21–38) – statistinis komponentas, kuris šiame sezone buvo viena iš Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių vizitinė kortelė. Kitas galvos skausmas – klaidos asmeninėje ir komandinėje gynyboje, po kurių visų rungtynių metu siautėję Nikola Mirotičius ir Corry Higginsas kartu surinko net 51 tašką.

„Barcelona“ yra žvėriškai talentinga komanda, bet tikrai nėra taip, kad jie yra visa galva už mus geresni. Šiandien tiesiog nesilaikėme savo taisyklių. Kuomet bandydavome ieškoti trumpesnių kelių rungtynėse, klysdavome gynyboje. Už tai sumokėjome didžiulę kainą, – po dvikovos portalui LRT.lt kalbėjo rungtynėse 8 taškus surinkęs N. Hayesas.

Ketvirtajame kėlinyje varžovai mus baudė kaskart bandant sugrįžti į dvikovą. Prasižengdavome ne laiku. Tokiose situacijose klydau ir aš, bandydamas sustabdyti Nikolą Mirotičių. Ankstesnėje rungtynių stadijoje neprasižengdavome tada, kada reikėdavo.“

Amerikietis Corry Higginsas trečiąjį kėlinį užbaigė taikliu tolimu metimu su sirena, o sėkmingą žaidimo atkarpą perkėlė ir į ketvirtąjį ketvirtį, kuriame vien per pirmąsias 4 minutes ir 6 sekundes surinko 10 taškų. Po dešimtojo vieno katalonų klubo lyderio taško kėlinyje „Barcelona“ buvo atitrūkusi dviženkliu skirtumu – 78:67.

Iš viso „Žalgirio“ duobkasys rungtynėse prametė tik vieną metimą „iš žaidimo“ iš 10, realizavo visus penkis tritaškius bei aikštelę paliko su karjeros rekordu Eurolygoje – 27 taškais.

„Corry Higginso tritaškiai – mūsų gynybos klaidos. Visi Europoje žino, kaip gerai jis gali pataikyti iš distancijos. Jūs matėte, koks įsiutęs buvo mūsų treneris šalia šoninės linijos. Praleisdavome C. Higginsą į stipriąją – dešiniąją ranką arba leisdavome jam atakuoti iš toli. Leisdavome jam ir mesti ir veržtis į dešinę pusę. Jis pelnė gal 10 taškų vien per ketvirtąjį kėlinį.

Nėra taip, kad jis toks nesustabdomas. Tiesiog leidome jam daryti tai, ką jis moka daryti gerai. Kartojome klaidas ir su kitais „Barcelona“ vyrukais. Mūsų gerų atkarpų metu turėjote matyti – kai viską darome pagal planą, galime žaisti su visais ir pelnyti taškus“, – aiškino N. Hayesas.

Žalgiriečio teigimu Kauno klubui išlaikyti stabilesnio žaidimo gynyboje ilgesnę rungtynių dalį neleido mąstymo klaidos ir koncentracijos trūkumas. Anot N. Hayeso, ateityje svarbu tokių klaidų nekartoti, norint toliau skinti pergales Eurolygoje.

„Turime būti dar labiau susikoncentravę ties savo žaidimu. Turime būti labiau disciplinuoti. To iš mūsų kaskart reikalauja Šaras. „Disciplina“ nėra blogas žodis. Tai tiesiog reiškia, kad turime daryti tai, ką esame numatę plane. Tai leis mums laimėti rungtynes.

Turime geriau įvertinti ir išpildyti situacijas. Esame kiekvienas atsakingas už savo išpildomą plano dalį. Reikia to nepamiršti. Žinoma, kaskart to nepavyks padaryti šimtu procentų, bet kuo geriau tai atliksime, turėsime geresnes galimybes iškovoti pergalę“, – aiškino krepšininkas.