Sportas

2019.11.08 22:45

„Barcos“ žvaigždes pagyręs Šaras: mes tokiu stiliumi nieko neaplošime

Paulius Cubera, LRT.lt2019.11.08 22:45

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė ketvirtąją nesėkmę Eurolygoje, kai po gražios kovos namuose 86:93 nusileido „Barcelona“ klubo žvaigždynui. Po rungtynių Šarūnas Jasikevičius dar kartą dėkojo sirgaliams už nuostabų palaikymą, peikė savo komandą už blogus sprendimus ir stebėjosi sunkiai suprantamu sugrįžimu į rungtynes.

„Barca“ geresnė komanda: „Visiškai ne tokias rungtynes įsivaizdavau. Atrodo, ruošėme komandą prieš daug ką, bet daug ko nepadarėme. Mums smulkūs dalykai kainavo apie 30 taškų. Tikrai jaučiasi optimizmas, nes sugebėjome prie jų priartėti. Aišku, jie pataikė daug labai sunkių metimų, mes nepataikėme lengvų. Bet Barcelona šiandien buvo per 40 minučių geresnė komanda.“

Atkovotų kamuolių bėda: „Aš neatsimenu tokio skirtumo atšokusių kamuolių. Jei paklausite žaidėjų, ką daugiausiai darėme ketvirtadienį – tai kovojome dėl kamuolių. Aišku, viena yra treniruotės, kita – kai susiduri su tuo jų dydžiu ir fiziškumu. Pirmoje pusėje mus aplošinėjo su paprasčiausiais dalykais. Nigelas tikrai neblogai gynėsi su Mirotičiumi, atliko savo darbą, bet nebuvo pagalbos iš ten, kur turi būti. Problema nebuvo jis, o komandinė gynyba. Kažkur, aišku, neatlikome darbą ją sustyguojant.“

Corry Higginso pasirodymas: „Antroje pusėje prasidėjo mūsų spektaklis. Absoliučiai kiekvienas žinome stipriąją ranką, gal naujokams yra sunkiau, gal... Visi žinome, kad Higginsui reikia uždaryti dešinę pusę, bet jis gauna išsimesti, jis gauna įkirstis per dešinę pusę. Mes nepadarome pražangos, o kai padarome, tai tada, kai jis veržiasi į kairę, ir jis dar tą metimą pataiko.

Aišku, reikia nukelti kepurę prieš Barcelona, tai yra įspūdingi žaidėjai. Tokiems žaidėjams labai patinka žaisti prie 15 tūkstančių, jiems kitur gal net neįdomu. Jų nusiteikimas atvažiuoti į Kauną ir žaisti prie tokios atmosferos yra aukščiausio lygio. Išlikome rungtynėse, man truputį mistika, kaip. Bet mes negalime laimėti, kai nenuimame 16 kamuolių, prasileidžiame tiek taškų namie prieš Barcelona. Mes tokiu stiliumi nieko neaplošime.“

Apie lengvą varžovų šeimininkavimą po krepšiu: „Kad jie eis per vidurį buvo ir taip aišku. Pesičius per kiekvienas rungtynes taip darė. Nesinorėjo nieko palikti vienas prieš vieną, kad mums iš ten nesuverstų. Bet vienas dalykas yra parengti planą, kitas – įlįsti žaidėjui į tą širdelę.“

Šarūnas Jasikevičius apie nusivylimų vakarą: antrojoje varžybų pusėje prasidėjo „Žalgirio“ spektaklis

Tuo tarpu varžovų strategas Svetislavas Pesičius džiaugėsi savo komandos žaidimu ir gyrė auklėtinius už norą ir rungtynių kontrolę.

„Iš septynerių rungtynių mes penkerias žaidėme išvykose, dvi namuose ir laimėjome beveik visas. Tai mums labai svarbu. Komanda gali augti ir tobulėti, didinti pasitikėjimą savimi, kai išvykose žaidžia gerai, kaip šįvakar. Dar geriau būtų turėti daugiau treniruočių, nes Ispanijos lyga irgi yra labai lygi, tad reikia pasirengti rungtynėms labai rimtai.

Kai turi 16 atkovotų kamuolių puolime ir 24 rezultatyvius perdavimus reiškia, kad noras laimėti buvo labai aukštame lygyje. Visada gali žaisti geriau tiek puolime, tiek gynyboje, bet kai kontroliuoji atkovotus kamuolius, tada sukeli varžovams problemų. Dėka puikios komandinės gynybos ir puolimo mes laimėjome rungtynes, kurias kontroliavome ir nusipelnėme laimėti“, – po mačo teigė S. Pesičius.

– Ką galite pasakyti apie Cory Higginso pasirodymą?

– Nuostabus pasirodymas. Kai jis yra geros formos, jis gali puikiai padėti komandai tiek puolime, tiek gynyboje. Jis turi daugiau rungtynių nei treniruočių, nes turėjo fizinių problemų. Per pastarąsias savaites jis pasiekė gerą formą, pasitiki savimi. Jis padėjo komandai gynyboje prieš pirmos, antros ir trečios pozicijos žaidėjus, puikiai žaidė puolime. Bet svarbiausia, kad jis pagaliau puikios formos.

– Rungtynes pradėjote labai aukštu penketu, su Daviesu ir Mirotičiumi po krepšiu, Šmitu trečioje pozicijoje ir Hanga bei Higginsu po jais. Šiuo metu krepšinis eina priešingai.

– Viskas prasideda nuo gynybos. Svarbu kontroliuoti žaidimą gynyboje. Žmonės visada, kalbėdami apie žaidėjus, galvoja apie juos puolime, apie jų pozicijas. Tačiau kiti galvoja, kiek pozicijų žaidėjų gali dengti tas žaidėjas.

Man labai svarbu turėti žaidėjus, kurie gali gintis bent prieš dviejų pozicijų žaidėjus. Turime žaidėjų, kurie tai gali daryti ne tik puolime bet ir gynyboje. Mes ties tuo dirbame kasdien. Individualūs uždaviniai, technika, kaip gintis prieš skirtingų pozicijų žaidėjus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.