2019.11.08 21:56

Solidžiai kovojęs „Žalgiris“ namie neprilygo „Barcelona“ ekipai

LRT.lt2019.11.08 21:56

Penktadienį Eurolygoje skaudžią nesėkmę patyrė namie žaidęs Kauno „Žalgiris“. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai solidžiai priešinosi „Barcelona“ ekipai, tačiau turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 93:86 (20:23, 20:24, 21:19, 27:25).

Didžiąją susitikimo dalį katalonai pirmavo, tačiau jų pranašumas vis neišaugdavo daugiau nei iki 7 taškų, o po trečio ketvirčio žalgiriečiai atsiliko 61:66.

Paskutiniajame ketvirtyje ėmė dominuoti Cory Higginsas. Jis pelnė 10 taškų per 5 minutes, o tai leido „Barcelona“ ekipai susikrauti 11 taškų pranašumą (80:69).

Mariaus Grigonio ir Thomaso Walkupo pastangomis pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų likus žaisti daugiau nei 3 min. (77:82). Nikola Mirotičius atsakė trim taikliais baudų metimais po M. Grigonio pražangos. Tai leido „Barcelona“ atitrūkti iki 8 taškų (85:77). Netrukus tolimu šūviu atsakė tas pats M. Grigonis ir deficitas vėl tirpo iki 5 (80:85).

Po Brandono Davieso „floaterio“ Nigelas Hayesas atsakė tritaškiu, tačiau čia vėl žodį tare N. Mirotičius, kurio taiklūs baudų metimai leido išlaikyti 6 taškų pranašumą likus žaisti 90 sek. (89:83).

Netrukus klaidą padarė Thomasas Walkupas, o Malcolmas Delaney padidino atotrūkį iki 8 taškų (91:83). Iš šios duobės Šaro auklėtiniai išsikapstyti jau nebesugebėjo.

„Žalgirio“ sąskaitoje – trys pergalės ir keturios nesėkmės. „Barcelona“ yra laimėjusi 6 iš 7 rungtynių Eurolygoje.

„Žalgiris“: Z. LeDay`us (6/11 dvitaškių, 1/4 tritaškių) 16, M. Grigonis (3/4 dvitaškių, 2/4 tritaškių) ir T. Walkupas (3/4 dvitaškių, 2/3 tritaškių) po 14, A. Milaknis (2/4 tritaškių) 11.

„Barcelona“: C. Higginsas (4/5 dvitaškių, 5/5 tritaškių, 4/4 baudų) 27, N. Mirotičius (6/10 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 12/12 baudų, 6 atk. kam.) 24, A. Hanga ir P. Oriola po 9.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais lapkričio 15 dieną išvykoje su Kęstučio Kemzūros treniruojama Pirėjo „Olympiakos“ komanda.

Rungtynių eiga:

Paulius Cubera, LRT.lt žurnalistas Kaune: Prieš rungtynes „Žalgiris“, kaip įprasta, Brandonui Daviesui įteikė atminimo dovaną. Kone visi arenoje susirinkę aistruoliai stovėdami skandavo amerikiečio pavardę. Akivaizdu, kad B. Daviesas Kaune vis dar be galo mylimas. Tiesa, jau pristatant „Barcelona“ komandos žaidėjus B. Daviesas tų pačių fanų jau buvo nušvilptas, kaip ir visi „Žalgirio“ varžovai.

Susitikimą galingu dėjimu su Brandono Davieso pražanga pradėjo Jockas Landale`as (2:0). Netrukus sudėtingą tritaškį realizavo Alexas Perezas, o svečiai atsakė 4 Rolando Šmito taškais ir Nikola Mirotičiaus dvitaškiu su pražanga (5:8). Sėkmingomis atakomis apsikeitė J. Landale`as ir N. Mirotičius, o netrukus atsilikimą iki minimumo sumažino Luko Lekavičiaus tolimas dvitaškis (9:10).

Cory Higginso tritaškis, du taiklūs N. Mirotičiaus baudų metimai bei dar vienas pastarojo dvitaškis leido svečiams susikrauti 7 taškų pranašumą sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes (19:12). L. Lekavičiaus ir Thomaso Walkupo taškai apmažino „Barcelona“ persvarą iki 3 taškų (16:19). Po pirmojo kėlinio katalonai pirmavo 23:20.

Antrąjį ketvirtį puikiu reidu ir „floateriu“ nuo lentos pradėjo Artūras Milaknis, o netrukus puskabliu atsakė Ante Tomičius (22:25). 7 iš eilės Pierre`o Oriola taškai leido „Barcelona“ vėl susigrąžinti 7 taškų atotrūkį (32:25). Komandos ėmė keistis taškais, o po A. Milaknio tolimo šūvio komandas skyrė 3 taškai (31:34).

Skylėta aikštės šeimininkų gynyba leido varžovams vis rinkti taškus iš po krepšio, tačiau patys žalgiriečiai sugebėjo naudotis A. Tomičiaus lėtumu ir neleido svečiams atitrūkti (36:40). Čia „Barcelona“ ėmė rodyti savo galią – surengė 7:2 spurtą ir atitrūko jau 9 taškais iki ilgosios pertraukos likus žaisti beveik 30 sek. (47:38). Prieš pat ilgąją pertrauką atsilikimą sumažino į krepšį po L. Lekavičiaus perdavimo įdėjęs Z. LeDay`us (40:47).

Z. LeDay`us trečią ketvirtį pradėjo 7 taškais iš eilės. Po sėkmingos amerikiečio atkarpos rezultatas buvo lygus (47:47). „Žalgiris“ pirmą kartą į priekį nuo pirmojo kėlinio pradžios išsiveržė po Z. LeDay`us prasiveržimo ir taškų iš po krepšio (51:50). C. Higginso ir N. Mirotičiaus pastangomis katalonai netrukus susigrąžino 5 taškų persvarą, o J. Landale`o šūvis iš toli kiek pataisė situaciją (54:56).

Ketvirčio pabaigoje kauniečiams nesisekė apsiginti, tačiau M. Grigonio ir A. Milaknio pastangomis varžovai nepajėgė pabėgti. Vis dėlto trečią kėlinį tritaškiu per rankas užbaigė ir svečių persvarą dar kartą iki 5 taškų padidino C. Higginsas (66:61).

C. Higginsas pelnė pirmus 6 „Barcelona“ ketvirto kėlinio taškus. Po jo puikios atkarpos aikštės šeimininkai atsiliko jau 8 taškais (64:72). Ketvirtyje sužaidus vos daugiau nei 4 minutes komandas skyrė jau 11 taškų (78:67). Nors kauniečiai solidžiai kūrėsi patogias progas, vis nepavykdavo sėkmingai užbaigti pakankamai atakų arba sustabdyti pakankamai varžovų išpuolių, kad pavyktų mažinti deficitą. Vis dėlto svečiai nesugebėjo atitrūkti – po M. Grigonio taškų su pražanga bei sėkmingo T. Walkupo reido komandas skyrė 5 taškai (77:82).

N. Mirotičius atsakė trim taikliais baudų metimais po M. Grigonio pražangos. Tai leido „Barcelona“ atitrūkti iki 8 taškų (85:77). Netrukus tolimu šūviu atsakė tas pats M. Grigonis ir deficitas vėl tirpo iki 5 (80:85). Po Brandono Davieso „floaterio“ Nigelas Hayesas atsakė tritaškiu, tačiau čia vėl žodį tare N. Mirotičius, kurio taiklūs baudų metimai leido išlaikyti 6 taškų pranašumą likus žaisti 90 sek. (89:83).