Sportas

2015.08.19 13:55

Antrą sezoną „Lietuvos ryte“ pradedantis M. Nicola: dabar situacija man – daug palankesnė

Šeši – tiek pagrindinės Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjų trečiadienį pradėjo pasirengimą naujajam sezonui. Nors trūksta pusės ekipos narių, trenerio Marcelo Nicola veide šviečia šypsena. Antrą progą įrodyti savo vertę Lietuvoje gavęs argentinietis dabar jaučiasi tvirčiau nei praėjusį vasarį, kuomet atvyko į klubą vietoje Virginijaus Šeškaus.

Šeši – tiek pagrindinės Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjų trečiadienį pradėjo pasirengimą naujajam sezonui. Nors trūksta pusės ekipos narių, trenerio Marcelo Nicola veide šviečia šypsena. Antrą progą įrodyti savo vertę Lietuvoje gavęs argentinietis dabar jaučiasi tvirčiau nei praėjusį vasarį, kuomet atvyko į klubą vietoje Virginijaus Šeškaus.

Trečiadienio rytą saulės nutviekstame sostinės Vingio parko stadione juoda „Lietuvos ryto“ treniruočių apranga vilkinčių atletų būriavosi kone tiek pat, kiek trenerių ir personalo atstovų. Naujus savo asistentus – Aurimą Jasilionį ir ispaną Alberto Blanco – komandai pristatęs M. Nicola netrukus krepšininkus perleido fizinio pasirengimo specialistui Martui Skrabuliui. Pirmoje treniruotėje jo nurodymų klausėsi Mindaugas Lukauskis, Kšyštofas Lavrinovičius, Gediminas Orelikas ir komandos naujokai: Julius Jucikas, Marius Runkauskas ir Rokas Giedraitis.

Kartu su jais raumenis mankštino dar trys žaidėjai, nuomos pagrindais žaisiantys kituose klubuose: Edvinas Šeškus, Paulius Dambrauskas ir Karolis Guščikas.

Neaišku, kada prie „Lietuvos ryto“ pratybų prisijungs su Lietuvos rinktine sportuojantys Adas Juškevičius, Žygimantas Janavičius, Deividas Gailius, Artūras Gudaitis ir Antanas Kavaliauskas: vieniems grįžti į klubą teks artimiausiomis savaitėmis, kitiems, kuriuos Jonas Kazlauskas pasirinks į galutinę nacionalinės ekipos sudėtį – jau po Europos čempionato.

Vėliau prie naujųjų komandos draugų prisidės ir Argentinos rinktinėje šiuo metu žaidžiantis Nicolasas Laprovittola. Jis iki rugsėjo 12 d. dalyvaus Meksikoje vyksiančiame FIBA Amerikos čempionate, kuriame taip pat bus kovojama dėl teisės rungtyniauti olimpinėse žaidynėse.

„Pradedame pasirengimą su mažesne žaidėjų grupe, ji palaipsniui vis augs. Tai – normali situacija, su kuria susiduria visi pajėgūs klubai. Žinoma, nacionalinių rinktinių krepšininkams liks mažiau laiko, bet tai – ne problema, prisitaikysime“, – dėl vėluosiančių žaidėjų nesinervino M. Nicola.

Argentinietis ramus, nes tiki, kad tarpsezoniu įvykę pokyčiai sudėtyje sustiprino klubą.

„Turime gerų žaidėjų, dabar privalome tapti gera komanda“, – sakė specialistas.

Kuomet praėjusią žiemą jis atvyko į Vilnių jau sezonui įpusėjus, pasiekti šio tikslo buvusiam Argentinos rinktinės aukštaūgiui nepavyko. Iš Europos taurės turnyro vilniečiai iškrito aštuntfinalyje, be to, nusileido Kauno „Žalgiriui“ tiek Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės varžybose, tiek Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Ypač skaudi nesėkmė „Lietuvos ryto“ laukė LKL finale, kurio seriją amžini varžovai laimėjo „sausu“ rezultatu 4:0. Bet klubo vadovai nusprendė pasikliauti treneriu, leisdami jam pabandyti dar kartą.

– Kuris vasaros komandos komplektacijos iššūkis jums ir klubui buvo pats sunkiausias? – DELFI paklausė M. Nicola

– Ilgiausiai užtruko derybos su įžaidėju (N. Laprovittola – DELFI). Jis turėjo alternatyvių pasiūlymų iš Ispanijos, bet galiausiai negalėjo ten išvažiuoti dėl to, jog neturi Europos valstybės paso. Vaikiui iš Argentinos nelengva imti ir vienam persikelti į kitą žemyną. Bet mes jo kantriai laukėme ir tuo dabar esame patenkinti. Jis – geras žaidėjas.

– Pažįstate N. Laprovittolą ir asmeniškai?

– Tik kaip žaidėją, o ne asmenį. Esu su juo kalbėjęs, taip pat kalbėjausi su buvusiais jo treneriais, komandos draugais. Jie papasakojo daug gerų dalykų apie Nicolasą.

– Kurių žaidėjų iš Lietuvos rinktinės tikitės sulaukti dar prieš Europos čempionato pradžią?

– (Šypsosi – DELFI). Tikiuosi, kad jie visi pateks į savo nacionalinės komandos sudėtį. Būčiau laimingas, jei taip nutiktų, nes jiems tai būtų svarbi ir naudinga patirtis. Įsivaizduokite, ką reiškia galimybė rungtyniauti prieš NBA žaidėjus. O aš pats tikrai galiu palaukti iki čempionato pabaigos.

– Stoti prie komandos vairo sezono viduryje ir treniruoti komandą nuo pat pasirengimo pradžios – du skirtingi dalykai?

– Galėsiu jums atsakyti pavasarį, nes nuo sezono pradžios komandos vyriausiojo trenerio pareigas einu pirmą kartą gyvenime. Žinoma, esu įsitikinęs, kad dabar situacija man daug palankesnė nei praėjusią žiemą, kadangi galiu integruoti savo idėjas į komandos žaidimą nuo pat pradžių. Taip – tikrai lengviau. Nekantriai laukiu sezono pradžios ir noriu kuo greičiau kibti į darbus.

– Kokius tikslus jums ir jūsų auklėtiniams iškėlė klubas?

– Tikslas paprastas – laimėti. Turime eiti žingsnis po žingsnio ir nulipdyti laiminčią komandą. Nėra prasmės dabar galvoti apie gegužę ar birželį, turime rūpintis tik artimiausiomis rungtynėmis. O aš pats asmeniškai turiu dar vieną tikslą. Norėčiau pamatyti pilnas „Siemens arenos“, kurioje šiemet žaisime Europos taurės mačus, tribūnas. Tai būtų tikrai nuostabu.