Sportas

2019.11.08 14:34

Lietuvos šokėjai Vilniuje sieks sukurti istoriją ir tapti čempionais

ELTA2019.11.08 14:34

Jau lapkričio 30 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje vyks Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) standartinių šokių planetos pirmenybės. Tai – ne tik didelė šventė šaliai, bet ir puiki proga lietuviams pirmą kartą istorijoje užlipti ant aukščiausio pakylos laiptelio.

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) standartinių šokių pasaulio čempionato transliuotojas – LRT.

„Labai malonu, kad Vilniuje įvyks didelė sportinių šokių fiesta ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui. Teisę rengti čempionatus suteikia WDSF. Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) yra labai vertinama ir gerbiama WDSF narė. Kitas dalykas – Lietuvos sportininkai ir treneriai neša labai didelį indėlį į sportinių šokių vystymąsi ir jų plėtrą. Taip pat šie metai mums yra jubiliejiniai. LSŠF šiemet sukanka 30 metų. Dėl visų šių dalykų mums buvo suteikta teisė rengti čempionatą“, – džiaugėsi LSŠF prezidentas ir čempionato organizacinio komiteto pirmininkas Gintaras Skorupskas.

Pasaulio standartinių šokių čempionatas Lietuvos sostinėje bus rengiamas trečią kartą. Pirmasis vyko 2004 metais, iškart po „Siemens“ arenos atidarymo. Tuomet garsi lietuvių pora Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė iškovojo sidabro medalius. 2015 metais čempionate Vilniuje lietuviai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė-Sodeikienė užėmė trečiąją vietą, o Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva buvo penkti.

Praėjusiais metais planetos pirmenybėse E. Sodeika ir I. Žukauskaitė pirmą kartą iškovojo sidabro medalius, o V. Lacitis ir V. Golodneva vėl liko penktoje pozicijoje.

„Galiu išduoti mažą paslaptį, kad abi Lietuvos šokėjų poros šiuo metu yra labai geros sportinės formos. Taip pat namų sienos tikrai padeda. Tikiuosi, kad pavyks parketą nudažyti auksine spalva, o pretenduosime į ne vieną apdovanojimą“, – vylėsi G. Skorupskas.

I. Žukauskaitė ir E. Sodeika prisipažįsta, kad šiemet jų mintyse yra tik aukščiausia vieta. Iki šiol lietuviams nėra pavykę tapti planetos mėgėjų standartinių šokių čempionais. 2006 metais tą padarė Edita Daniūtė ir Arūnas Bižokas, bet dėl E. Daniūtės diskvalifikacijos šis apdovanojimas buvo atimtas.

„Nuo pat karjeros pradžios, nuo pirmų žingsnių viduje kirbėjo mintis apie pasaulio čempionų titulą. Galbūt tai atrodo kaip nepasiekiama svajonė, bet kuo toliau, tuo ji skamba vis realiau. Be abejo, norime į savo kolekciją pridėti trūkstamą aukso medalį“, – sakė I. Žukauskaitė.

Sportiniai šokiai yra tokia sporto šaka, kurioje pasirodymai yra vertinama teisėjų balais. Vilniuje dirbs 13 teisėjų iš viso pasauiio. Lietuvos šokėjai džiaugiasi, kad pastaraisiais metais dėl subjektyvumo vertinimuose problemų yra vis mažiau.

„Visi žinome, kad subjektyvumo būna. Kiekvienas teisėjas turi savo simpatijas, numylėtinius. Ačiū Dievui, kad viskas linksta link to, kad objektyvumo vis daugiau ir jeigu kažkas kažką netinkamai išrinks, viskas greitai išlįs“, – teigė E. Sodeika.

E. Sodeika ir I. Žukauskaitė savo jėgas Vilniuje galėjo išbandyti 2015 metais. Tuomet atsakomybė ir noras pasirodyti kuo geriau kiek pakišo koją.
„Prieš ketverius metus tikrai buvo sunku. Negalėčiau sakyti, kad sienos mums padėjo, bet tuomet mes buvome jaunesni, turėjome mažiau patirties. Kojos ir rankos drebėjo. Ačiū Dievui, kad viskas baigėsi gerai. Vėliau sutvirtėjome kaip žmonės ir įrodėme savo vertę. Tikiuosi, kad šįkart bus lengviau. Bet kokiu atveju, esame nusiteikę kovoti rimtai“, – teigė E. Sodeika.

Neabejojama, kad pagrindiniais lietuvių konkurentais kovoje dėl aukso bus italai Francesco Galuppo ir Debora Pacini

„Favoritai yra. Kaip bebūtų, nei vienas nesame robotai. Vieną dieną šokame geriau, kitą blogiau. Pas visus yra lygiai tas pats. Tikimės, kad mums viskas pavyks gerai, o konkurentams, nors ir negražiai skamba, galbūt ne viskas pasiseks“, – šypsojosi E. Sodeika.

„Siemens“ arenoje žiūrovai taip galės išvysti įvairius muzikinius pasirodymus, taip pats vyks reitinginės WDSF Lotynų Amerikos šokių varžybos bei „Lithuanian Open“ turnyras.

„Į Vilnių atvyks labai daug šokių specialistų iš užsienio, žiūrovų, lydinčių asmenų. Jie norės pamatyti mūsų veiklą, jaunimą, organizacinius sugebėjimus ir visą spektrą kitų dalykų“, – teigė LSŠF viceprezidentas Virginijus Visockas.

LSŠF vadovai džiaugėsi, kad sportiniai šokiai yra įtraukti į olimpinių žaidynių programą. Viena iš šokių šakų – breikas - turėtų debiutuoti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Pasaulio standartinių šokių čempionato metu bus surengtos parodomosios breiko varžybos.

Pasaulio standartinių šokių čempionate sportininkai varžosi atlikdami penkis šokius – lėtą valsą, tango, Vienos valsą, fokstrotą ir kvikstepą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt