Naujienų srautas

Sportas2019.11.08 08:43

Lietuvoje – Europos jėgos trikovės čempionatas

LRT.lt 2019.11.08 08:43

Lapkričio 28 dieną Kaune startuoja antrą kartą Lietuvoje organizuojamas senojo žemyno jėgos trikovės čempionatas, kuriame dalyvaus daugiau kaip 500 sportininkų iš visos Europos, pranešama žinutėje spaudai.

Lietuvos jėgos trikovės federacijos atstovas Antanas Jodauga teigia, kad tai – didžiausias tokio tipo renginys Europoje.

„Esame svarbi šalis jėgos trikovės pasaulio žemėlapyje – mūsų sportininkai visuomet kovoja dėl aukščiausių vietų, todėl labai džiaugiamės, kad Lietuvai buvo suteikta garbė organizuoti jau antrą tokio lygio turnyrą“, - sako A. Jodauga.

2018 – aisiais metais Europos jėgos trikovės čempionatas taip pat buvo organizuojamas Lietuvoje. Anot A. Jodaugos, jame dalyvavo beveik 500 sportininkų ir buvo pagertinta net 14 Europos ir Pasaulio rekordų: „Praėjusių metų čempionatas visiems paliko didelį įspūdį, todėl nuspręstą ir šiais metais organizavimą patikėti Lietuvai. Tikimės, kad šiais metais sulauksime dar daugiau sportininkų ir dar kartą būsime pripažinti kaip geriausias čempionatas per visą istoriją“.

Europos jėgos trikovės čempionatai organizuojami nuo 2000 metų. Varžybos kiekvienais metais vyksta skirtingose šalyse. 2018 – tųjų metų pradžioje Lietuvai suteikta teisė organizuoti čempionatą Lietuvoje. Europos jėgos trikovės federacija teigė, kad Lietuva buvo pasirinkta dėl kelių priežasčių – puikios infrastruktūros bei pačios sporto šakos populiarumo Lietuvoje ir visame Baltijos regione.

Kiekvienais metais vykstantis renginys sutraukia šimtus tūkstančių žiūrovų prie televizijos ekranų. A. Jodauga teigia, kad vien 2018 – taisiais metais Lietuvoje vykūsį čempionatą internete ir per televiziją stebėjo beveik daugiau kaip pusė milijono žmonių.

„Jėgos sportas yra populiarus visame pasaulyje. Žinoma, tai nėra futbolas ar krepšinis, tačiau jeigu net ir pažvelgtume į Lietuvą – žmonės tikrai domisi, atvyksta stebėti varžybų. Praėjusiais metais Lietuvoje vykųsi čempionatą stebėjo daugiau kaip pusė milijono žmonių internete. Tai yra be gali didelis skaičius tokiai sporto šakai. Šiais metais tikimės dar didesnio populiarumo, o kartu ir reklamos mūsų šaliai“, - sako A. Jodauga.

Lietuviai tikisi medalių

A.Jodauga sako, kad Lietuvoje vykstančiame Europos čempionate tikimasi, kad mūsų šalies sportininkai iškovos dar daugiau medalių nei praėjusiais metais.

„Žinoma, iš anksto labai sunku prognozuoti, tačiau tikrai tikimės medalių iš stipiaurisų mūsų šalies sportininkų – vyrų kategorijoje dalyvaus daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas Amandas Paulauskas. Yra daugiau perspektyvių sportininkų“, - sako A. Jodauga.

Iš viso šiame čempionate Lietuvą atstovaus beveik trisdešimt sportininkų, o jiems talkins kiek daugiau kaip dešimt trenerių.

„Būsime viena iš didžiausių delegacijų. Ir tai tikrai nereiškia, kad tik dėl to, kad čempionatas vyks mūsų šalyje. Visgi užaugo nauja sportininkų karta, daug atletų gali varžytis aukščiausiame lygyje, todėl labai tikiuosi, kad šis čempionatas bus išskirtinis“, - teigia A. Jodauga.

Sportininkai varžysis visą savaitę

Čempionatas startuos lapkričio 28 dieną ir vyks iki gruodžio 8 dienos. Varžybų organizatoriai teigia, kad žiūrovai į renginį bus įleidžiami nemokamai.

„Varžybos vyks kiekvieną dieną nuo 9 valandos ryto. Sportininkai ir sportininkės varžysis šešiose skirtingose amžiaus kategorijose. Tikrai žadame įdomų renginį tiek šio sporto entuziastams, tiek galbūt pirmą kartą tokias varžybas matantiems“, - teigia Lietuvos jėgos trikovės atstovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi