Sportas

2019.11.07 13:52

Rusijos sporto ministras neigia dopingo duomenų klastojimo faktą

LRT.lt, BNS2019.11.07 13:52

Rusijos sporto ministras ketvirtadienį pareiškė, kad Pasaulinei antidopingo agentūrai (WADA) perduotoje duomenų bazėje nebuvo padaryta jokių pakeitimų. Tuo tarpu pati WADA paprašė Maskvos paaiškinti „neatitikimus“.

„Nieko iš ten nebuvo pašalinta, mūsų ekspertai tvirtina, kad to nebuvo“, – sakė sporto ministras Pavelas Kolobkovas, kurį citavo naujienų agentūra „Interfax“.

Šių metų pradžioje WADA tyrėjams buvo perduota Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) buvusios laboratorijos Maskvoje duomenų bazė. Rugsėjį WADA paprašė Rusijos paaiškinti duomenų „neatitikimus“.

„Tai techninė problema, susijusi su pačios sistemos darbu. Artimiausiame kompiuterių ekspertų susitikime šie klausimai bus paaiškinti“, – kalbėjo ministras.

„Darome viską, ką galime, kad būtų įvykdyti rugsėjį mūsų prisiimti įsipareigojimai. Ir juos įvykdėme“, – pridūrė jis.

Anot ministro, pastaroji kontroversija visiškai nesusijusi su 2020-ųjų Tokijo olimpinėms žaidynėms besirengiančiais atletais.

„Tokie klausimai tik nervina mūsų atletus, trenerius ir federacijas“, – sakė P. Kolobkovas.

Dabartinis RUSADA generalinis direktorius Jurijus Ganusas paneigė, kad jo komanda galėjo prisidėti prie duomenų klastojimo, tačiau sakė manąs, jog tam tikrų manipuliacijų būta.

Praėjusį mėnesį interviu naujienų agentūrai AFP J. Ganusas sakė manąs, kad Rusijai dėl pakeitimų duomenų bazėje bus uždrausta dalyvauti 2020-ųjų Tokijo olimpiadoje ir 2022 metų Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.

Dėl WADA perduotų duomenų klastojimo jis kaltino neįvardytus Rusijos pareigūnus.

P. Kolobkovas tai griežtai paneigė.

„Jokių manipuliacijų, kaip kalbėjo RUSADA vadovas J. Ganusas, nebuvo. Tai mūsų pozicija“, – sakė sporto ministras.

Anot P. Kolobkovo, Rusija jau atrinko daugiau nei 100 atletų dalyvauti ateinančiais metais vyksiančioje Tokijo olimpiadoje. Ministras tikisi, kad iš viso Rusijai olimpinėse žaidynėse atstovaus apie 400 sportininkų.

„Galime olimpiadoje tikėtis gerų rezultatų“, – kalbėjo jis.

Šiuo metu Lenkijos mieste Katovicuose vyksta WADA pasaulinė konferencija, kurios dėmesio centre yra skandalas dėl valstybės remtos rusų lengvaatlečių dopingo vartojimo schemos bei institucionalizuoto sukčiavimo.

Trečiadienį kalbėdamas konferencijoje J. Gansas pasmerkė „neatsakingus ir destruktyvius“ Rusijos pareigūnų veiksmus, o dėl buvusios antidopingo laboratorijos Maskvoje duomenų klastojimo kaltino „su RUSADA nesusijusias jėgas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.