Sportas

2019.11.07 11:18

Futbolo rinktinės treneris paskelbė sudėtį: grįžta Černychas ir Slivka

LRT.lt2019.11.07 11:18

Antradienį Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie lapkričio mėnesį žais prieš Portugalijos ir Naujosios Zelandijos rinktines.

Lyginant su spalio mėnesiu – rinktinės sudėtyje įvyko keturi pasikeitimai. Traumą išsigydęs Emilijus Zubas vartininko pozicijoje pakeis Džiugą Bartkų, tuo tarpu saugų grandyje Mantas Kuklys ir Vykintas Slivka pakeis Julių Kasparavičių ir Ovidijų Verbicką. Į rinktinę grįžo ir kapitonas Fiodoras Černychas, kuris atakos smaigalyje pakeis Karolį Laukžemį.

Lapkričio 14 dieną Lietuvos rinktinė išvykoje žais su Portugalijos rinktine, o lapkričio 17-ąją Vilniuje pirmą kartą istorijoje sužais draugiškas rungtynes su Naujosios Zelandijos rinktine.

„Laukia svarbios ir neeilinės rungtynės. Ta komanda, turinti titulus ir topinė Europoje, negali būti jokio atsipalaidavimo ir galvojimo, kad mums nieko nėra svarbaus. Nežiūrime į lentelę, žiūrime į aikštę, ką galime nuveikti ir kaip pasipriešinti Portugalijos rinktinei.

Džiugu, kad sugrįžo Fedoras Černychas, Arvydas Novikovas, tikiuosi, kad Ernestas Šetkus bus sveikas. Atrodo, kad pagaliau pavyko daugmaž stabilizuoti sudėtį, variacijas ir opcijas. Džiaugiuosi ir tikiuosi, kad per savaitgalį labai nieko neįvyks.

– Rinktinėje šįkart nėra Karolio Laukžemio, Ovidijaus Verbicko, kodėl toks pasirinkimas?

– Visada būna pakitimai, sportinės formos svyravimai, traumos. Šiai dienai Ovidijus ir Deimantas Petravičius yra traumuoti. Kas liečia Laukžemį, šįkart mano pasirinkimas buvo Deivydo Matulevičiaus pusėje. Manau, kad jis gerai pasirodė ir neblogai sužaidė pastarąsias dvejas rungtynes.

– Grįžta Mantas Kuklys su Vykintu Slivka. Kaip jie jaučiasi, ar po traumų netrūks žaidybinės praktikos?

– Palaikau ryšį su žaidėjais, jie yra svarbūs rinktinei, jų noras padėti rinktinei... Niekada nekilo dėl to abejonių. Mantas sužaidė keletą rungtynių, manau, kad atvažiuos geros formos. Kas liečia Vykintą, jam buvo gana rimta trauma, bet jos padariniai jau praeityje, tikiu, kad jis galės pilnai įsijungti į rinktinę.

– Kokias išvadas padarėte po pirmojo mačo su Portugalija? Gal kažkaip kitaip stengsitės sustabdyti Cristiano Ronaldo?

– Mes labiau koncentruojamės į savo žaidėjus. Ir be Ronaldo ten yra daug žaidėjų, turi daug žvaigždžių. Reikia galvoti apie komandinės gynybos organizavimą, disciplinos laikymąsi. Rungtynėse Vilniuje dirbome ties ta linkme.

Sutinku, kad darome šiek tiek individualių klaidų, už kurias tokiame lygyje dažniausiai būname nubausti. Kai jų išvengsime, vaizdas aikštėje, manau, kad bus dar geresnis.

– Serbų žiniasklaida paskleidė gandus, kad serbai mūsų rinktinei žada 500 tūks. eurų, jei atimsite taškų iš Portugalijos.

– Nenorėčiau į tai veltis, sudėtinga komentuoti gandus. Nenoriu aš to komentuoti, mes rengiamės rungtynėms ir žinome, kad daug kas priklausys nuo to, kaip patys sužaisime.

– Po pastarųjų dviejų rungtynių iš jūsų ir žaidėjų pusės buvo atsiliepimai, kad komanda įgauna braižą, gerėja rezultatai. Ar jūs dabar praėjus mėnesiui galėtumėte pasakyti, kas būtent pagerėjo? Kuo jūs esate patenkintas?

– Visų pirma aš turiu įsivertinęs žaidėjus, žinau jų galimybės žaisti vienoje ar kitoje pozicijoj. Pagal tai susidėsto taktinė schema, kurioje mes šiai dienai galime save išreikšti. Taktinė disciplina tokiai komandai, kaip Lietuva, yra labai svarbi. Taktinę schemą aš įsivaizduoju, džiugu, kad ir žaidėjai tai pajuto, suprato ir kyla vis mažiau klausimų dėl reikiamų veiksmų aikštėje. Mūsų augimą matau būtent šioje vietoje.

Gaila ir sutinku su jumis, kad kol nebus rezultato švieslentėje, tas vertinimas bus subjektyvus.

– Laukia rungtynės ir su Naująja Zelandija. Kaip matote jas? Ar po portugalų rotuosite sudėtį ar akcentas bus rezultatui?

– Visų pirma galvojame apie rungtynes su Portugalija, bet ir mačas su Zelandija yra svarbus, iki kitų rungtynių kovo mėnesį yra didelis laiko tarpas, tad išeiti blogos nuotaikos nesinori. Tikrai dėsime visas pastangas. Ar bus rotacija, parodys situacija po mačo su Portugalija.

Daug ar išsamios informacijos apie Naujosios Zelandijos rinktinę neturime, tik sąrašą žaidėjų su klubais. Dalis žaidėjų yra iš „Premier“ lygos, dalis žaidžia MLS (JAV futbolo čempionatas), dalis Miuncheno „Bayern“ ar PSV jaunimo struktūrose – tad komanda yra rimta. Kas liečia žaidimo braižą dar yra klausimų, nes neseniai pasikeitė jų vyr. treneris, kas gali daryti įtaką jų žaidimui, braižui ir t.t. Bet ketvirtadienį zelandai žaidžia draugiškas rungtynes Airijoje, tad žaidimo planas bus rengiamas pagal tų rungtynių analizę.

– Su serbais komanda buvo be nominalių lyderių, žaidė kietą žaidimą ir sužaidė bene geriausias rungtynes šiame cikle. Dabar grįžta lyderiai, bet ar nebus čia užprogramuotas konfliktas, kai kiti žaidėjai pasirodė gerai, bet dabar nustumiami į antrą planą, nes grįžta žvaigždės?

– Turime žaidėjų sąrašą, kurie pirmadienį renkasi į stovyklą ir aš išankstinių nuostatų, simpatijų ar antipatijų neturiu. Visi žaidėjai yra mano atrinkti, aš juos pakankamai gerai jau pažįstu. Apie jokiu konfliktus rinktinėje nėra net kalbos, nes visi žaidėjai profesionaliai žiūri į darbą rinktinėje.

Konkurencija dėl vietos aikštėje yra reikalinga ir tai mano pasirinkimas. Kiek buvo praktikos ankstesnėse rungtynėse, jokių incidentų, kas liečia žaidėjų pasirinkimus, nebuvo.

Vartininkai: Ernestas Šetkus („Be‘er Sheva“, Izraelis), Emilijus Zubas („Bnei Yehuda“, Izraelis), Vytautas Černiauskas („CSKA Sofia“, Bulgarija).

Gynėjai: Rolandas Baravykas („Žalgiris“, Vilnius), Mindaugas Palionis („Regensburg“, Vokietija), Linas Klimavičius („Dinamo“, Rumunija), Egidijus Vaitkūnas („Žalgiris“, Kaunas), Vytautas Andriuškevičius („Tobol“, Kazachstanas), Edvinas Girdvainis (RFS, Latvija), Saulius Mikoliūnas („Žalgiris“, Vilnius), Algis Jankauskas („Sūduva“, Marijampolė).

Saugai: Domantas Šimkus („Žalgiris“, Vilnius), Modestas Vorobjovas („Žalgiris“, Vilnius), Artūras Žulpa („Tobol“, Kazachstanas), Giedrius Matulevičius („Sūduva“, Marijampolė), Donatas Kazlauskas („Riteriai“, Vilnius), Paulius Golubickas („Sūduva“, Marijampolė), Justas Lasickas („Voždovac“, Serbija), Arvydas Novikovas („Legia“, Lenkija), Vykintas Slivka („Hibernian“, Škotija), Mantas Kuklys („Žetysu“, Kazachstanas).

Puolėjai: Fedoras Černychas („Orenburg“, Rusija), Deivydas Matulevičius („Žalgiris“, Kaunas).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.