Naujienų srautas

Sportas2019.11.07 09:54

Andriaus Gudžiaus rungtis pašalinta iš pagrindinės Deimantinės lygos programos

LRT.lt 2019.11.07 09:54

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) pranešė, kad iš Deimantinės lygos varžybų pagrindinės programos pašalino keturias rungtis – 200 metrų sprintą, 3000 metrų bėgimą su kliūtimis, disko metimą ir trišuolį.

Deimantinę lygą sudaro iš viso 15 varžybų etapų įvairiose pasaulio šalyse, o paskutinis, 15-asis etapas Ciuriche yra finalinis, kuriame varžosi geriausi tų metų atletai.

Nė viena iš keturių paminėtų rungčių nebus rengiame finaliniame etape Ciuriche. Deimantinės lygos organizatoriai nori sutrumpinti varžybų programą iki televizijai draugiško 90 minučių formato.

200 m sprinto ir 3000 metrų bėgimo su kliūtimis rungtys vyks 10-yje etapų, o disko metimo ir trišuolio varžybos – tik dviejuose etapuose (viename vyks moterų, o kitame – vyrų rungtis).

IAAF savo sprendimą motyvuoja tirtu rungčių populiarumu.

2017 m. pasaulio čempionas lietuvis Andrius Gudžius tais pačiais metais tapo ir Deimantinės lygos varžybų finalo čempionu.

Deimantinės lygos etapai yra puiki proga lengvaatlečiams užsidirbti, mat už pergalę kiekviename iš etapų nugalėtojas gauna 10 tūkst. dolerių, o už pergalę finale – net 50 tūkst. dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi