Naujienų srautas

Sportas2019.11.06 17:17

Gedvilas paaiškino, kodėl Sireika yra geriausias treneris Lietuvos rinktinei

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt 2019.11.06 17:17

Prieš kitos savaitės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio rinkimus paaiškėjo pirmasis kandidatas. Lietuvos trenerių asociacija į vieną svarbiausių Lietuvos sporto pasaulio postų siūlo Antaną Sireiką. Asociacijos prezidentas Vydas Gedvilas įsitikinęs, kad 2003 metais Europos čempionato auksą nuskynęs strategas yra geriausias kandidatas šioje sudėtingoje situacijoje.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) aklavietėje atsidūrė, kai po pasaulio čempionato iš trenerio pareigų pasitraukė Dainius Adomaitis. Po nesėkmingo pasirodymo Kinijoje Vilniaus „Ryto“ strategas nusprendė nebaigti olimpinio ciklo ir paliko atsistatydinimo raštą ant Arvydo Sabonio stalo.

„Manau, kad jis neteisingai pasielgė, kad atsisakė. Neužbaigė viso ciklo ir pačiu svarbiausiu metu atsistatydino. Lietuvos krepšinio federacija buvo pastatyta prieš faktą. Dabar surasti trenerį yra labai sunku, nes dar nėra išeita į olimpines žaidynes ir tie šansai yra 50 prie 50“, – apie susidariusią krizinę situaciją Lietuvos krepšinyje kalbėjo V. Gedvilas.

LKF vadovai dabar karštligiškai ieško, kuo jį pakeisti, nes jau kitų metų vasarį prasideda atranka į Europos čempionatą, o birželį laukia žūtbūtinė kova dėl bilieto į olimpines žaidynes. Dėl susikertančių Eurolygos ir FIBA varžybų datų rinktinei negali vadovauti Eurolygos treneriai. Taip darbo Lietuvos rinktinėje jau atsisakė Šarūnas Jasikevičius, Kęstutis Kemzūra ir Rimas Kurtinaitis. Jau atrodė, kad darbo imsis Permės „Parma“ klubą treniruojantis Kazys Maksvytis, bet Rusijos klubas uždegė raudoną šviesą.

Lietuvos treneriams atstovaujantis V. Gedvilas įsitikinęs, kad šiuo atveju savo ryšiais nepasinaudojo LKF prezidentas A. Sabonis.

„Aš manau, kad Arvydas Sabonis yra mūsų krepšinio ikona ir turi didžiulį autoritetą ir aš manau, kad galėjo jis ir nuvykti, ir pakalbėti“, - LRT televizijai kalbėjo V. Gedvilas.

Buvęs Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris A. Sireiką pasiūlė, kai neigiamus atsakymus pateikė kiti kandidatai: „Mūsų trenerių asociacija siūlė keturis trenerius – Kęstutį Kemzūrą, Rimą Kurtinaitį, Kazį Maksvytį ir Antaną Sireiką. Teko asmeniškai kalbėti su visais kandidatais. Visų atsakymas buvo vienas ir tas pats. Jie treniruoja stiprias Eurolygos komandas ir negali vadovauti rinktinei. Padėkojo už pasitikėjimą, bet sakė galbūt ateityje.“

V. Gedvilas nemano, kad 63-ejų A. Sireika yra per senas sugrįžti į postą, kuriame jau dirbo 2003-2006 metais: „Visi sako, kad senas, kad praėjęs laikas, kad jis nebe tokios geros formos kaip treneris. Žiūrėkite valstybių vadovai valdo ir 90 metų. Užima tokias svarbias pareigas. Mes kažkodėl sakom, kad amžius trukdo dirbti trenerių štabe. Manau, kad kai yra sukaupta tokia didžiulė patirtis ir žmogus kitaip psichologiškai jaučiasi. Nėra blogiausias variantas. Mes bijome, kad niekas nesutiks.“

Nors Lietuvos krepšinio federacija savo kandidatų neatskleidžia, žiniasklaidoje minimi kiti galimi strategai į šį postą. Tai gali būti Šarūno Jasikevičiaus asistentas Kauno „Žalgiryje“ Darius Maskoliūnas arba K.Kemzūrai Pirėjo „Olympiakos“ talkinantis Donaldas Kairys.

V. Gedvilas teigia, kad jaunesni treneriai gali nepakelti atsakomybės: „Jeigu mes jauną žmogų pastatysime, kuris tik pradeda savo trenerio karjerą, mes galime jį sužlugdyti tiesiog. Antanas Sireika jau neturi ką prarasti. Jis jau daug pasiekęs. Jis turi savo ambicijų.“

Trenerių asociacijos vadovas tikisi, kad nebus atsisukta į užsieniečių kandidatūras: „Kažkas kalba apie užsieniečius, bet aš esu prieš užsieniečius. Geriausių neprikalbinsi. Prikalbinsi tik antro ešelono, kurie treniruoja silpnesnes komandas. Tada tikrai geriau lietuvis. Aš visada būsiu prieš užsienietį trenerį, kol gyvas būsiu.“

Naują Lietuvos krepšinio rinktinės trenerį kitą antradienį rinks LKF vykdomasis komitetas. Jame yra 14 narių, kurie visi gali siūlyti savo kandidatūras. Jų balsas ir nulems, kas stos prie Lietuvos rinktinės vairo.

Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis komitetas:

Arvydas SABONIS –Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas

Mindaugas ŠPOKAS – Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius

Algimantas Stasys ANUŽIS – Lietuvos krepšinio veteranų lygos viceprezidentas

Mindaugas PLŪKAS – Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentas

Remigijus MILAŠIUS - Lietuvos krepšinio lygos prezidentas

Remigijus ŠTARAS - Nacionalinės krepšinio lygos prezidentas

Vaidas JURGILAS - Regionų krepšinio lygos prezidentas

Giedrius GUSTAS – Moterų krepšinio lygos prezidentas

Rolandas SKAISGIRYS - 3×3 krepšinio asociacijos prezidentas

Martynas RAČKAUSKAS - Lietuvos moksleivių krepšinio lygos prezidentas

Rimantas CIBAUSKAS - Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas

Kęstutis PILIPAUSKAS - Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas

Vydas GEDVILAS - Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos prezidentas

Vladas GARASTAS – LKF Garbės prezidentas

Reportažas apie rinktinės trenerio paieškas – nuo 17:05.

Žinios. Neringa Venckienė netrukus turėtų būti pargabenta į Lietuvą: jos laukia prokuratūros kaltinimai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi