Sportas

2019.11.06 14:40

Legendinio Tuniso futbolo klubo gelbėjimo akcija: pinigus nešė vaikai ir aklas sirgalius

LRT.lt2019.11.06 14:40

Kuomet Tuniso futbolo klubas „Club Africain“ susidūrė su nepakeliais finansiniais sunkumais, susivieniję sirgaliai sugebėjo ištraukti iš gilios duobės savo mylimą komandą, praneša BBC.

Pranešama, kad vos per vieną dieną klubui buvo suaukoti 450 tūkst. JAV dolerių. Tarp pinigų skyrusių prisiekusių klubo gerbėjų buvo ir vienas aklas žmogus, kuris nusprendė sumą, skirtą vaistams, paaukoti būtent „Club Africain“ vienuolikei.

Iš vieno žinomiausių visame Afrikos žemyne „Club Africain“ klubo neseniai buvo atimti 6 taškai bei skirta piniginė bauda už neįvykdytus finansinius įsipareigojimus futbolininkams.

Norėdama pagelbėti ekipai, Tuniso futbolo federacija (TFF) įkūrė krizės suvaldymo komitetą, kuris turėjo rasti išeiti, kaip padėti komandai.

Spalio mėnesį TFF atidarė specialią banko sąskaitą, į kurią sirgaliai galėjo pervesti pinigus „Club Africain“ klubui. Iki šiol surinkti 600 tūkst. dolerių.

Ši suma, kartu su antradienį rekordiniais tempais sirgalių paaukotais pinigais, reiškia, kad „Club Africain“ savo sąskaitoje jau turi daugiau nei 1 milijonų JAV dolerių. Tiesa, TFF teigimu, Tuniso komandos skola siekia 6 mln. JAV dolerių.

24 valandų pinigų aukojimo kampanijos metu vaikai atvyko su kiaulėmis taupyklėmis, o aklam sirgaliui, skyrusiam savo santaupas, buvo įteikti pasirašyti komandos futbolo marškinėliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.