Sportas

2019.11.06 12:11

Kandidatu į rinktinės postą iškeltas Sireika: mąstysiu apie tai, kai atsiras reali galimybė

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.11.06 12:11

Lapkričio 12 dieną Lietuvos krepšinio gerbėjai tikisi sulaukti atsakymo į daugelį dominantį klausimą – kas taps naujuoju vyrų rinktinės vyriausiuoju treneriu. Galutinis sprendimas bus priimtas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) būstinėje Vykdomojo komiteto posėdžio metu.

Jau yra aišku, kad vienas iš keturiolikos Vykdomojo komiteto narių – Lietuvos krepšinio trenerių asociacija savo kandidatu pasirinko praeityje nacionalinei komandai jau vadovavusį specialistą – Antaną Sireiką.

Apie tai tinklalapiui 24sek.lt pranešė asociacijos prezidentas Vydas Gedvilas, patvirtinęs, kad dabartinis „Šiaulių“ komandos vyriausiasis sutiko dalyvauti vyriausiojo trenerio rinkimų procese.

Portalas LRT.lt trečiadienį susisiekė su A. Sireika. Specialistas su mūsų šalies rinktine 2003 metais tapo Europos čempionu, o po metų Atėnuose vykusiose olimpinėse žaidynėse užėmė ketvirtąją vietą.

Savo darbus su Lietuvos rinktine šiaulietis užbaigė po 2006 metų pasaulio čempionato Japonijoje, kuriame lietuviai liko 6-ti.

Kalbėdamas apie trenerių asociacijos pasiūlymą tapti oficialiu kandidatu nacionalinės ekipos vyriausiojo trenerio rinkimuose, A. Sireika pabrėžė, kad kol kas situacija dabartinė situacija reikalauja didesnio aiškumo.

„Į mano iškeltą kandidatūrą sureagavau teigiamai. Juk esu keliamas iš gerosios pusės (šypsosi – LRT.lt.). Pakalbėjome apie visą situaciją, kuri darosi labai rimta, dėl trenerių, kurie negali treniruoti rinktinės. Visgi kol kas viso šio reikalo nespėjau aptarti ir su „Šiaulių“ klubu. Klubo vadovybė klausė, kokie bus kiti mano žingsniai, tačiau atsakiau, kad tokią informaciją gavau tik dabar, – pasakojo A. Sireika. Galutinio sprendimo dar nesu priėmęs. Man malonu, kad mane prisiminė. Visą gyvenimą dirbu treneriu ir nebūsiu abejingas Lietuvos krepšinio likimui. Pats savo kandidatūros nesiūliau ir tikrai nesiveržiau būti treneriu.“

Jau po mažiau nei savaitės gali tapti aišku, ar A. Sireika antrą kartą savo karjeroje treniruos Lietuvos rinktinę. Specialistas kol kas mintyse neaugina realios galimybės sugrįžti į „karščiausią“ Lietuvos krepšinyje trenerio kėdę, kaip ją yra pavadinęs rinktinę rugsėjo mėnesį pasaulio taurės turnyre Kinijoje treniravęs Dainius Adomaitis.

„Jeigu atsirastų reali galimybė būti rinktinės treneriu, tada ir apie viską mąstyčiau. Dabar atėjo tik pasiūlymas tapti kandidatu. Reikia kalbėtis ir su klubu, galvoti apie kitus dalykus – asistentus ir panašiai. Nemanau, kad dabar turėčiau apie tai mąstyti“, – tvirtino A. Sireika.

Metus su nacionaline komanda portalui LRT.lt A. Sireika pavadino „gražiausiu savo gyvenimo etapu“. Visgi treneriui nepatinka dabartinėje situacija Lietuvos krepšinyje.

Vasario mėnesį nacionalinė komanda pradės kovas 2021 m. Europos krepšinio čempionato atrankos turnyre, o toks rungtynių tvarkaraštis kertasi su Eurolygos rungtynėmis. Būtent dėl šios priežasties dirbti su rinktine negalės vieni pajėgiausių mūsų šalies specialistų – Šarūnas Jasikevičius, Rimas Kurtinaitis ir Kęstutis Kemzūra.

Po pasirodymo pirmajame Europos čempionato atrankos lange Lietuvos krepšininkai birželio mėnesį kovos olimpiniame atrankos turnyre dėl vienintelio kelialapio į Tokijo žaidynes.

Tiesa, ir čia yra daug klaustukų. Dar nėra aišku, ar olimpinės atrankos turnyras vyks Lietuvoje, neaišku, kokie bus lietuvių varžovai kovoje dėl bilieto į Tokiją. Visi šie klausimai bus atsakyti antroje lapkričio pusėje. Teoriškai, dar iki gautų atsakymų iš FIBA organizacijos LKF turėtų paskelbti ir naująjį rinktinės varininką.

„Visa ši situacija skamba keistai, – savo požiūrį dėstė A. Sireika. – Jeigu žiūrėsime teoriškai, treniruoti rinktinę ir žaisti joje turėtų geriausi treneriai bei krepšininkai. Gyvenimas viską koreguoja. Susikerta Eurolygos ir FIBA langų tvarkaraščiai, todėl kai kurie treneriai negali darbuotis. Tai nėra normalu. Žinoma, logiškiausia būtų, kad nacionalinėje komandoje dirbtų geriausi.“

Treneris, paklaustas, ar būsimo rinktinės trenerio neatbaidytų nuo darbo nacionalinėje komandoje didžiulė atsakomybė kovojant dėl olimpinio kelialapio, teigė, kad kova dėl vietos olimpinėse žaidynėse, iš tikrųjų, bus be galo sunki.

„Gyvenime kaip ir sporte nutikti gali visko. Buvo kalbų apie tai, kad Lietuva gali atsisakyti surengti atrankos turnyrą. Dar neaišku net, kokie buvo olimpinės atrankos burtai. Kelialapį iškovos tik viena turnyro komanda. Viskas atrodo dar sunkiau negu tuomet, kuomet komandos į olimpines žaidynes kelialapius dalindavosi pasaulio čempionatuose. Yra kaip yra“, – portalui tikino A. Sireika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.