Naujienų srautas

Sportas2019.11.06 10:22

Tekvondo kovotoja Tvaronavičiūtė sulaukė įvertinimo – įtraukta į elito sąrašą

LRT.lt 2019.11.06 10:22

Klaudija Tvaronavičiūtė dar kartą perrašė Lietuvos tekvondo istoriją. Pasaulio tekvondo federacija 20-metę lietuvę pirmą kartą įtraukė į sąrašus sportininkų, kurie bus kviečiami dalyvauti finaliniame „Grand Prix“ turnyre, skelbiama pranešime spaudai.

G8 kategorijai priskiriamas turnyras šių metų gruodžio 6-7 d. vyks Maskvoje. Varžybose galės dalyvauti tik olimpinėse svorio kategorijose besivaržantys atletai – įtraukta tik po 4 vyrų ir moterų svorio kategorijas. Finalinis etapas išskirtinis ir tuo, kad į jį pakviečiama 16 sportininkų iš planetos pajėgiausiųjų trisdešimtuko.

Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ trenerio Romualdo Montvido auklėtinė anksčiau jau yra gavusi kvietimų dalyvauti „Grand Prix“ turnyruose. Tiesa, kvietimai į šiuos G4 kategorijos turnyrus siunčiami sportininkams, kurie patenka tarp 70 pajėgiausių planetos atletų. Tuo tarpu į finalinį „Grand Prix“ turnyrą, kuris priskiriamas G8 kategorijai, atranka – dar griežtesnė.

Svorio kategorijoje iki 57 kg kovojanti Klaudija pasaulio kyorugi reitinge yra 16, o olimpiniame kyorugi reitinge – 26 vietoje. Atranka į G8 kategorijos turnyrą vykdoma pagal olimpinį kyorugi reitingą, tad galimybė šį kartą gauti vardinį kvietimą nėra didelė.

„Kad būtume pakviesti į Maskvą, tikimybė menka. Čia net ir pirmąją kovą turnyre pralaimėję sportininkai gaus po 8,47 taško. Galimybė atsivertų, jei dalyvauti negalėtų dešimt aukščiau olimpiniame kyorugi reitinge esančių sportininkių, – sakė treneris R.Montvidas. – Nepaisant to, įtraukimas į elitinį trisdešimtuką – jau didelis pasiekimas, rodantis, kad einame teisingu keliu“.

Finaliniame „Grand Prix“ etape kovojantys atletai varžosi ne tik dėl garbės ir reitingo taškų, bet ir dėl piniginių prizų. Nugalėtojui įteikiamas 6000, antrąją vietą laimėjusiam atletui – 3000, bronzą pelniusiam – 1000 dolerių čekis. Beje, šio turnyro dalyviai pirmą kartą kovos ir su naujojo modelio aprangomis.

Artimiausias turnyras, kuriame dalyvaus K.Tvaronavičiūtė, – lapkričio 16-17 d. Paryžiuje vyksiantis G1 kategorijos „French Open 2019“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi