Sportas

2019.11.06 10:18

Vyriausybės paramos nesulaukę graikai olimpinės atrankos turnyro neorganizuos

LRT.lt 2019.11.06 10:18

Graikijos krepšinio federacija, negavusi finansinio palaikymo iš šalies vyriausybės, nusprendė atsisakyti galimybės organizuoti vieną iš keturių olimpinės atrankos turnyrų, skelbia portalas eurohoops.net.

Graikų krepšinio vadovai buvo pateikę užklausą FIBA ir išreiškę norą tapti turnyro šeimininkais, tačiau, anot federacijos prezidento Giorgo Vassilakopuloso, šalies vyriausybė nedavė jokio atsakymo dėl galimybės skirti pinigų reikiamam užstatui FIBA organizacijai.

„Užpildėme reikiamus kandidatūros dokumentus, tačiau nesami užtikrinti dėl mūsų finansinių galimybių. Kreipėmės į vyriausybę dėl galimo finansavimo, tačiau per 90 dienų nesulaukėme jokio atsakymo, – aiškino G. Vassilakopulos.

„Nesame atsakingi už šią situaciją. Bandėme sulaukti pagalbos iš vyriausybės, tačiau jie buvo „kurti“ mūsų prašymams“, – pridėjo federacijos vadovas.

Surengti olimpinį atrankos turnyrą toliau pretenduoja Lietuva, nors vakar buvo pasirodžiusi portalo basketnews.lt informacija apie tai, kad Lietuvos krepšinio federacija (LKF) žada atsisakyti tokios galimybės. Vėliau LKF tokią informaciją paneigė.

Tarp kitų potencialių olimpinės atrankos turnyro šeimininkių – Serbija ir Kroatija. Yra žinoma, kad šių valstybių federacijos turi stiprų vyriausybių užnugarį ir sulauks finansinės paramos.