Naujienų srautas

Sportas2019.11.05 15:42

LKF neigia atsisakiusi galimybės organizuoti olimpinės atrankos krepšinio turnyrą

LRT.lt 2019.11.05 15:42

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kelias į olimpines žaidynes atsidūrė kryžkelėje. Šiandien portalas basketnews.lt, paskelbė, Lietuvos krepšinio federacija (LKF) atsisakė minčių organizuoti olimpinių žaidynių turnyrą. Tiesa, netrukus tokią informaciją paneigė pati LKF.

„Galiu patvirtinti, kad pasirodžiusi informacija yra klaidinga ir toliau tęsiame kovą dėl teisės Lietuvoje organizuoti vieną iš atrankos turnyrų. Laukiame lapkričio 15 dienos ir FIBA sprendimo“, – kalbėjo LKF viešųjų ryšių atstovas Vaidotas Zajarskas.

Olimpinis atrankos turnyras Kauno „Žalgirio“ planuojamas organizuoti birželio 23–28 dienomis.

Anot anksčiau basketnews.lt skelbtos informacijos, Lietuvos krepšinio vadovų atsisakymą rengti turnyrą nulėmė per dideli turnyro organizavimo kaštai.

Prieš beveik dvi savaites su portalu LRT.lt bendravęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas kalbėjo, kad LKF siekia rasti būtų, kaip surinkti reikalingą pinigų sumą – apie 3 milijonus eurų.

„Darome sudėtingus namų darbus. Sąlygos yra griežtos ir mums nelengvai pakeliamos. Finansine našta siekiame pasidalinti su visais, – portalui LRT.lt kalbėjo M. Špokas. – Jaučiame, kad turime palaikymą iš Lietuvos Vyriausybės ir Kauno miesto savivaldybės. Norime bendrai pečius surėmę iškovoti teisę organizuoti turnyrą.“

FIBA lapkričio 15 d. paskelbs keturias valstybes, kurios vyks olimpiniai atrankos turnyrai. Lapkričio 25 d. bus traukiami burtai, kurie 24 komandas suskirstys į keturias grupes po 6.

Jau yra žinoma, kad surengti olimpinius atrankos turnyrus surengti aktyviai siekia Serbija ir Kroatija. Turnyro šeimininke nori būti ir Kanada, turinti galingą NBA žaidėjų desantą.

Jeigu Lietuva negautų galimybės surengti olimpinės atrankos turnyrą, realu, kad mūsų šalies krepšininkams dėl olimpinio kelialapio tektų kovoti Kroatijoje arba Kanadoje, jeigu ten būtų organizuojami atrankos turnyrai.

Jau yra žinoma, kad lietuviai tikrai nežaistų vienoje atrankos grupėje su serbais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi