Sportas

2019.11.05 12:29

Nedaugžodžiavęs Sabonis – apie „uždarytą“ Maksvyčio klausimą ir Eurolygos trenerius rinktinėje

LRT.lt2019.11.05 12:29

Antradienį Kaune surengtoje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) bendradarbiavimo sutarties pasirašymo spaudos konferencijoje LKF prezidentas Arvydas Sabonis sulaukė klausimų apie Lietuvos rinktinės trenerio paieškas.

Lietuvos krepšinio legenda lakoniškai atsakinėjo į žurnalistų užduodamus klausimus bei patvirtino, kad rinktinės vairininko rebusas bus narpliojamas LKF Vykdomojo posėdžio metu, kuris numatomas lapkričio 12 d. Kaune.

„Vykdomojo posėdžio metu svarstysime kandidatūras. Girdėjau, kad savo kandidatą žada iškelti ir Lietuvos trenerių asociacija“, – aiškino A. Sabonis.

Dar rugsėjo mėnesį LKF pasiūlė „Parma“ klubą Rusijoje treniruojančiam Kaziui Maksvyčiui iš atsistatydinusio Dainiaus Adomaičio perimti rinktinės vairą.

Visgi spalį paaiškėjo, kad naujuoju vyriausiuoju rinktinės treneriu K. Maksvytis netaps, nes „Parma“ klubo vadovybė nusprendė neleisti treneriui stoti už nacionalinės ekipos vairo ir prašo visą dėmesį paskirti Rusijos komandai.

LKF prezidentas patvirtino, kad K. Maksvyčio kandidatūra nėra svarstoma.

„Jūs juk ir „uždarėte“ šį klausimą ir esate jo sprendėjai. Niekas šioje situacijoje nepasikeitė, nes klubas trenerio neišleidžia“, – teigė A. Sabonis, patvirtinęs, kad su „Parma“ vadovybe jam bendrauti neteko.

Pasakodamas apie trenerių paieškos procesą, A. Sabonis pasakojo, kad su Eurolygos specialistais LKF pokalbių neveda. Anot LKF prezidento, Eurolygoje dirbantys specialistais negalėtų treniruoti komandos vasarį vyksiančiose 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėse.

„Kaip jūs galvojate, ar Eurolygos treneriai gali atvažiuoti dirbti į rinktinę vasario mėnesį? Jeigu tokie treneriai dirba asistentais, gal ir gali. Tai priklauso nuo klubų. Gal ir gali padirbėti“, – tvirtino A. Sabonis.

„Galbūt palaukiame lapkričio 12 d. Tuomet apie viską ir pakalbėsime”, – klausimus apie naująjį rinktinės trenerį nutraukė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.