Naujienų srautas

Sportas2019.11.05 11:54

Sporto universitetas ir Krepšinio federacija bendradarbiaus rengiant trenerius

Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF) antradienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria, be kitų dalykų, siekiama glaudesnio bendradarbiavimo rengiant krepšinio trenerius.

LSU rengdamasis šios sutarties pasirašymui įkūrė Krepšinio studijų ir mokslo centrą.

„Bendradarbiavimas norėtųsi, kad būtų labiausiai trenerių rengimo srityje. Iš universiteto pusės mes prisidėsime moksliniais tyrimais ir studijų procesas ir visa veikla, kur iš mūsų pusės vykdoma, ji bus atvira Federacijai“, – sakė LSU rektorė Diana Rėklaitienė.

LSU duomenimis, šį universitetą yra baigę apie 90 procentų krepšinio trenerių. LKF prezidentas Arvydas Sabonis sakė, kad trenerių klausimas yra itin svarbus tol, kol krepšinis išlieka ypač populiarus tarp jaunimo.

„Kol mes esame ir, tikėsimės, būsime populiariausia sporto šaka, tai priklausome nuo jaunimo ir paruošimas, treneris yra pagrindinis pasiekimų kalvis“, – sakė A. Sabonis.

LKF taip pat tikisi, kad universitetas paruoš trenerių licencijavimo tvarką. Sutartyje taip pat numatoma, kad abi institucijos bendradarbiaus sveikos gyvensenos ir sporto, mokslinių tyrimų, neformalaus švietimo srityse. LKF siunčiami specialistai galės kelti kvalifikaciją LSU ir naudotis jo ištekliais, dalyvaus renginiuose.

Taip pat LKF konsultuos universitetą dėl studijų programų tobulinimo, priims LSU studentus praktikai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi