2019.11.05 07:14

Varžovo dėjimu baustas ir dvigubą dublį rinkęs Valančiūnas nuo nesėkmės „Grizzlies“ neišgelbėjo

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.11.05 07:14

NBA rungtyniaujantis aukštaūgis iš Lietuvos Jonas Valančiūnas surinko ketvirtą sezono dvigubą dublį, tačiau krepšininko atstovaujama Memfio „Grizzlies“ (1-5) ekipa namuose 100:107 (28:33, 32:29, 16:22, 24:23) turėjo pripažinti Hjustono „Rockets“ (4-3) krepšininkų pranašumą.

Rungtynėse ant parketo J. Valančiūnas praleido 24 minutes, per kurias pelnė 10 taškų (4/10 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną varžovo metimą, kartą suklydo ir prasižengė 3 kartus.

Lietuvis rungtynėse dar kartą šiame sezone pateko į „plakatą“. Ketvirtajame kėlinyje per J. Valančiūno iškeltas rankas galingai kamuolį iš viršaus sugrūdo „Rockets“ gynėjas Ericas Gordonas.

Panašus epizodas nutiko ir pirmajame sezono susitikime, kuomet Majamio „Heat“ krepšininkas Derrickas Jonesas panašiu stiliumi krovė kamuolį per J. Valančiūną.

„Grizzlies“ susitikimo prieš „Rockets“ trečiojo kėlinio pirmoje pusėje dar pirmavo 4 taškų skirtumu po Ja Moranto metimo, kuriam rezultatyvų perdavimą atliko lietuvis – 68:64. Visgi svečiai, užvesti kelių pataikytų tritaškių, surengė spurtą 17:2 ir gerokai nutolo – 81:70.

Ketvirtojo kėlinio priešpaskutinę minutę Memfio klubas dar buvo kiek priartėjęs – 96:102, tačiau galingai žaidusio ir 44 taškus dvikovoje pelniusio Jameso Hardeno pastangomis „Rockets“ įtvirtino pergalę – 107:100.

Memfio „Grizzlies“: Ja Morantas 23 taškai, Dillonas Brooksas 17, Bruno Caboclo 11, Tyusas Jonesas, Kyle`as Andersonas ir Jonas Valančiūnas po 10.

Hjustono „Rockets“: Jamesas Hardenas 44 taškai (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Danuelas House`as 15, Benas McLemore`as 12, Clintas Capela (13 atk. kam.) 10.