Naujienų srautas

Sportas2019.11.04 13:43

Oficialu: olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybos vyks ne Tokijuje

LRT.lt 2019.11.04 13:43

Po Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) koordinavimo komisijos vizito Tokijuje galutinai nuspręsta 2020 metų olimpinių žaidynių maratono ir sportinio ėjimo varžybas iš Tokijo perkelti į 800 km šiauriau esantį Saporo miestą, praneša lteam.lt.

„Dirbdami kartu dėsime visas pastangas, kad užtikrintume šių olimpinių žaidynių sėkmę. Po bendro susitikimo susisiekiau su Saporo miesto meru Akimoto ir Hokaido regiono gubernatoriumi Suzuki. Abu džiaugėsi gauta garbe prisidėti prie žaidynių rengimo ir patikino, kad bus tinkamai pasiruošę“, – akcentavo 2020 metų Tokijo žaidynių prezidentas Yoshiro Mori.

„TOK vardu noriu padėkoti Tokijo žmonėms. Suprantame jų susirūpinimą ir nusivylimą, todėl pasiūlėme, pasibaigus olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms, kartu su Tokijo miesto valdžia surengti „Šventinį olimpinių žaidynių maratoną“. Jis taps galimybe padėkoti Tokijo gyventojams ir pasidžiaugti neįtikėtinu jų indėliu į žaidynių organizavimą“, – paskelbus sprendimą kalbėjo TOK koordinavimo komisijos vadovas Johnas Coatesas.

Perkelti maratono ir sportinio ėjimo varžybas nuspręsta dėl nepalankių oro sąlygų Tokijuje – Sapore oro temperatūra vasaros olimpinių žaidynių metu bus 5-6 laipsniais žemesnė.

Keturšaliame susitikime taip pat nuspręsta, kad papildomų kaštų dėl varžybų vietos perkėlimo Tokijo miestui padengti nereikės, o šioms varžyboms jau paskirta suma bus peržiūrėta ir perskirstyta. Be to, priimtas sprendimas, kad per likusius 9 mėnesius iki olimpinių žaidynių daugiau jokių varžybų vietos pakeitimų nebebus.

Tiesa, diskusijos dėl apgyvendinimo, transporto ir kitų sąlygų sportininkams vis dar vyksta ir galutiniai sprendimai bus priimti artimiausiu metu.

2020 metų Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi