Naujienų srautas

Sportas2019.11.04 10:52

Prieš antrąją dvikovą su „Lokomotiv“ Adomaitis pažymėjo varžovų fiziškumą

LRT.lt 2019.11.04 10:52

Vilniaus „Ryto“ (1-4) ekipa pradeda antrąjį Europos taurės grupės varžybų ratą išvyka į Krasnodarą, kur žais su vietos „Lokomotiv“ (2-3) krepšininkais, kuriuos namuose įveikė pirmose sezono rungtynėse (92:86). Prieš šias rungtynes vilniečiai turėjo kelių dienų stovyklą Birštone, kuria džiaugėsi treneris Dainius Adomaitis.

„Lokomotiv“ buvo laikomi vienais Europos taurės favoritų, tačiau jau pirmajame mače suklupo Vilniuje, vėliau nusileido Belgrado „Partian“ ir Bursos „Tofaš“. Vilniečiai savo ruožtu po pergalės prieš Rusijos ekipą pralaimėjo keturis kartus iš eilės.

Dar viena nesėkmė „Rytui“ iš esmės nubrauktų šansus patekti į pirmąjį B grupės ketvertuką. Tiek komandų tęs varžybas po reguliaraus sezono.

„Labai svarbu kontroliuoti jų fiziškumą, jie stengiasi daugiau išnaudoti Samą Dekkerį trečioje pozicijoje. Kai jis taip žaidžia, baudos aikštelėje jie turi daug ūgio. Jie yra labai agresyvūs baudos aikštelėje, Alanas Williamsas atsikovoja po 5 kamuolius puolime, Johny O`Bryatas galima sakyti jų lyderis puolime. Mūsų laukia didelis iššūkis“, – prieš rungtynes sakė. D. Adomaitis.

– Krasnodaro ekipa prastai meta tritaškius (vid. 31 proc.). Ar tuo galima bandyti pasinaudoti?

– Yra žaidėjai, ties kuriais galima rizikuoti, ir tie, ties kuriais negalima. Vitalijus Fridzonas gali pataikyti penkis iš eilės, jam negalima leisti mesti. Yra žaidėjų, kaip Willas Cummingsas, ties kuriuo galima surizikuoti. Privalome žaisti protingai.

– Kiek pasikeitė „Loko“ žaidimas, palyginus su sezono pradžia?

– Jų žaidimas keičiasi, jie žaidžia su konkrečiais akcentais, ko nori iš kiekvieno žaidėjo. Žaidimas nėra sudėtingas, bet išpildantys žaidėjai baudžia už kiekvieną klaidą. Mums labai svarbu nedaryti kvailų klaidų, kada reikia padaryti pražangą, kad neduoti jiems lengvų taškų.

– Kuo jums bus naudinga stovykla Birštone?

– Labai geros tokios mini vieno ciklo stovyklos padirbėjimui prie tam tikrų dalykų, galima kartu pabūti daugiau, pasikeičia treniruočių pobūdis. To mums ir reikėjo, tikimės, kad stovykla bus naudinga.

– Ar nustebino tik dvi „Lokomotiv“ pergalės pirmajame rate?

– Jie pralaimėjo dvi pastarąsias rungtynes, bet su „Tofaš“ žaidė lygias rungtynes, pabaigoje viskas sprendėsi baudų metimais, kurių jie nepataikė. Realiai, viena situacija lėmė pergalę. Tai solidi komanda, pergalė prieš „Zenit“ išvykoje tai parodė. Naujoms komandoms taip būna, trūksta pastovumo, kuris po truputį atsiranda.

– Kiek pergalė pirmajame rate jums padės kovoti dabar?

– Pergalė psichologiškai leidžia suprasti, kad su jais galime žaisti ir laimėti, tačiau visi turime žaisti labai gerai. Jiems tai pridės papildomos motyvacijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi