Sportas

2015.08.18 11:28

24-ą kartą organizuojamas ralis „Aplink Lietuvą“

ELTA2015.08.18 11:28

Lygiai mėnuo beliko iki rugsėjo 18–20 dienomis vyksiančio tradicinio ralio „Aplink Lietuvą 2015“, kurį nuo pat pradžių rengia Lietuvos automobilių klubas (LAK). Jo dalyviai varžosi dėl garbingiausio šių lenktynių trofėjus – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės.

Lygiai mėnuo beliko iki rugsėjo 18–20 dienomis vyksiančio tradicinio ralio „Aplink Lietuvą 2015“, kurį nuo pat pradžių rengia Lietuvos automobilių klubas (LAK). Jo dalyviai varžosi dėl garbingiausio šių lenktynių trofėjus – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės.

Ralio finiše, sostinės S. Daukanto aikštėje, ji bus įteikta bendrosios automobilių įskaitos absoliutiems nugalėtojams.

Ralis „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių lenktynės Lietuvoje. Neatsitiktinai šalies automobilių sporto federacija (LASF) oficialia automobilių sporto pradžia šalyje laiko 1931 metų liepos 24 dieną, kai pirmą kartą buvo duotas startas pirmajam raliui „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviams pagrindinį prizą tada įsteigė Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona.

Nors planuota šiuos ralius organizuoti kasmet, tačiau prieškaryje įvyko tik keturi raliai – 1931, 1932, 1937 ir 1938 metais.

Prestižiniai raliai „Aplink Lietuvą“ buvo atgaivinti tik 1996 metais.

„Po mėnesio lenktynių trasose vienintelis jų rengėjas, 1926 metais įkurtas Lietuvos automobilių klubas, kartu su šių lenktynių organizatoriais ir dalyviais paminės ir pirmąjį reikšmingesnį jubiliejų – 1996 metais atgaivinto ralio „Aplink Lietuvą“ 20-mečio jubiliejų, – sakė LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Džiaugiuosi, kad nuo tol, nepaisant įvairių pasitaikiusių ekonominių sunkumų ar kitokių trukdžių, prestižinis renginys niekad nebuvo nutrūkęs, o jau po mėnesio mes ir vėl leisimės į bemaž 1000 kilometrų trijų dienų ralio maratoną“.

Turint omenyje ir keturis prieškario metais įvykusius ralius „Aplink Lietuvą“, tai bus jau 24-osios lenktynės, kurių nugalėtojai džiaugsis svarbiausiu jų kolekcijoje trofėjumi.

Šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ bus kartu ir Lietuvos automobilininkų sąjungos rengiamų „LAS taurės 2015“ lenktynių šeštojo etapo varžybos, todėl sportininkai turėtų paskubėti ir anksčiau pateikti paraiškas, nes renginio organizatoriai leis dalyvauti lenktynėse ne daugiau kaip 100 ekipažų.

Priminsime, kad masiškumu kol kas dar nepranoktas 2010 metais vykęs ralis „Aplink Lietuvą“, kurio maršrutais riedėjo 105 ekipažai iš 11 šalių (šių varžybų rekordas). Dalyviai rungėsi šešiose įskaitose.

Be svarbiausiojo trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidentės taurės – ralio „Aplink Lietuvą“ nugalėtojų ir prizininkų laukia Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Krašto apsaugos ir šiemet pirmą kartą savo taurę įsteigusios Žemės ūkio ministerijų, LASF, LAS, Kūno kultūros ir sporto departamento, rajonų ir miestų savivaldybių taurės ekipažams, pasiekusiems geriausių rezultatų konkrečioje teritorijoje, ir kiti įspūdingi prizai.

Neliks nepastebėti ir neįvertinti vyriausias pagal amžių (sudėjus abiejų ekipažo narių metus), o taip pat jauniausias lenktynių dalyviai, kurių laukia vienų iš tituluočiausių šalies ralio meistrų Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo, ralio organizatoriaus – Lietuvos automobilių klubo – taurės ir kitos dovanos.