Sportas

2019.11.01 09:55

Tokijas neprieštaraus sprendimui perkelti maratono ir ėjimo rungčių varžybas

atnaujinta 12.08

Tokijas „neprieštaraus“ sprendimui perkelti kitų metų olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo rungčių varžybas į šiaurės Japoniją, penktadienį pareiškė miesto gubernatorė.

Vis dėlto ji sakė, kad nėra patenkinta tokiu Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimu, kuriuo siekiama išvengti didelių karščių per varžybas.

„Negalime sutikti su TOK, bet neprieštarausime sprendimui, priimtam TOK, kuris turi galutinių sprendimų priėmimo galią“, – per susitikimą su olimpiados pareigūnais ir organizatoriais pareiškė Tokijo gubernatorė Yuriko Koike (Juriko Koikė).

„Kitaip tariant, tai yra sprendimas be sutikimo“, – pridūrė ji.

Praėjusį mėnesį TOK pranešė, kad svarsto galimybę perkelti iš sostinės į šiauriau esantį Saporą dalį varžybų, nes oro temperatūra per vasaros olimpiadą, kuri vyks 2020-ųjų liepos 24–rugpjūčio 9 dienomis, Tokijuje gali pasiekti 30 laipsnių Celsijaus. Tuo metu Sapore, esančiame už daugiau kaip 800 km į šiaurę nuo sostinės, temperatūra turėtų būti 5–6 laipsniais žemesnė.

TOK Koordinavimo komisijos vadovas Johnas Coatesas (Džonas Koutsas) pasveikino šį Y. Koike pareiškimą bei Japonijos olimpiados ministro bei 2020-ųjų žaidynių organizatorių pritarimą pasiūlymui.

„Manau, kad aišku, jog turime pritarimą šiam pasiūlymui“, – sakė jis.

„Tai bus išskirtinės, sėkmingos žaidynės“, – pridūrė J. Coatesas.

Pasak jo, TOK susitarė su Tokijo valdžia ir žaidynių organizatoriais, kad jokios kitos olimpiados varžybos nebus perkeliamos, o Japonijos sostinė nepatirs jokių išlaidų, susijusių su maratono ir ėjimo rungčių varžybų perkėlimu.

J. Coatesas sakė, kad TOK taip pat aptars su Tokiju, ką daryti su išlaidomis, kurių jau prireikė organizuojant varžybas, perkeliamas į Saporą, esantį šiaurinėje Hokaido saloje.

Nepaisant pareiškimo, kad neprieštaraus varžybų perkėlimui, Y. Koike sakė, kad Tokijui skaudu tiek dėl paties sprendimo, tiek dėl to, kaip staigiai apie tai buvo pranešta.

Gubernatorė sakė, kad ji tebėra įsitikinusi, jog rengti varžybas Tokijuje būtų „geriausia mintis“, ir užsiminė apie sostinės gyventojų, kurie „sunkiai dirbo ruošdamiesi šiam renginiui“, nusivylimą.

J. Coatesas pabrėžė, kad tokį sprendimą paskatino priimti pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Dohoje, kur dešimtims sportininkų prireikė medikų pagalbos dėl karštų ir drėgnų orų per varžybas.

„TOK pribloškė tai, ką matėme Dohoje, kur buvo labai panašios temperatūros ir drėgmės sąlygos į tas, kokių tikimasi Tokijuje“, – sakė jis praėjusį mėnesį gindamas sprendimą.

„TOK pagal Olimpinę chartiją yra įsipareigojęs visuomet prioritetą teikti sportininkų sveikatai“, – pridūrė J. Coatesas.