Naujienų srautas

Sportas2019.10.31 17:34

Talentingas regbininkas Jurevičius karjerą tęsia Anglijoje su Mikalčiumi

LRT.lt 2019.10.31 17:34

Antroje pagal pajėgumą Anglijos regbio lygoje – „Championship“ – rungtyniaujantis Londono „London Scottish“ klubas savo sudėtyje turi net du lietuvius. Po sunkios traumos atsigavęs Jonas Mikalčius šiame klube sutiko perspektyvų 19-metį Matą Jurevičių, skelbiama pranešime spaudai.

M. Jurevičius gimė Anglijoje, kur ir pradėjo savo regbininko kelią. Jis jau buvo kviečiamas į geriausių Anglijos regiono žaidėjų rinktinę ir su ja dalyvavo stovyklose užsienyje.

„Jam tėra 19 metų ir šiais metais jis jau ne kartą žaidė startinėje sudėtyje. Matas yra be galo talentingas, todėl visi iš jo tikimės labai daug. Netolimoje ateityje tikimės jį pamatyti aukščiausioje „Premiership“ lygoje“, – apie tautietį teigiamai atsiliepė J. Mikalčius.

„Mes labai gerai sutariame. Malonu, kad komandoje yra lietuvis“, – pabrėžė M. Jurevičius, spėjęs naujajame sezone atlikti ir pirmąjį žeminimą.

„London Scottish“ regbio vykdantysis direktorius Dave‘as Morrisas negailėjo komplimentų M. Jurevičiui ir prisipažino, kad jis jau nusipelnė vietos pagrindinėje vyrų komandoje.

„Buvo puiku matyti Matą tarptautiniuose renginiuose. Jis buvo mūsų jaunimo programos dalimi iki profesionalios sutarties. Jis lankė „Hayes“ mokyklą, kuri yra „London Scottish“ partnerė. Šiais metais jis labai patobulėjo ir bus naudingas mūsų komandai“, – teigė D. Morrisas.

M. Jurevičius Anglijoje regbį pradėjo žaisti būdamas aštuonerių metų.

„Netoli namų buvo regbio klubas, ten ir pradėjau žaisti. Nesitikėjau taip greitai patekti į vyrų komandą, nes esu gana jaunas, bet daug sportuoju ir visą laiką siekiau, kad galėčiau žaisti aukštame lygyje. Šiame sezone norėčiau kuo daugiau laiko praleisti aikštėje, o treneriai norėtų, kad su kiekvienomis rungtynėmis įgaučiau vis daugiau patirties“, – pasakojo M. Jurevičius.

Praėjusiais metais jis pateko į Anglijos U18 regiono rinktinę, o šiemet stovyklavo su U20 komanda.

„Šiose stovyklose gavau labai daug patirties. Mane treniravo labai geri treneriais, o žaidžiau su aukšto lygio regbininkais“, – pridūrė M. Jurevičius.

Regbininkas prisipažino, kad nuo pat mažens jis buvo „kietas“ vaikinukas, todėl regbis buvo pats geriausias pasirinkimas.

„Tėtis už rankos nuvedė į treniruotę, nes matė, kad man patinka kontaktas. O regbis būtent toks ir yra - komandinis ir kontaktinis sportas“, – teigė M. Jurevičius.

Žaidėjas neatmeta galimybės ateityje apsivilti ir Lietuvos rinktinės marškinėlius.

„Būtų malonu žaisti už Lietuvą. Gal ateityje tas ir pavyks, bet šiuo metu turiu kitų tikslų“, – sakė M. Jurevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi