Naujienų srautas

Sportas2019.10.30 22:59

Šarūnas Jasikevičius po pralaimėjimo „Zenit“ pyko: atėjo, atėmė saldainius ir išėjo

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt 2019.10.30 22:59

Helovino vakarėlis Kauno „Žalgirio“ arenoje baigėsi košmariškai šeimininkams. „Žalgiris“ dramatiškoje kovoje išplėšė pratęsimą, bet galiausiai 70:82 krito prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ klubą. „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius negalėjo patikėti, kad Rusijos klubui 13 tūkst. sirgalių akivaizdoje buvo leista tiek daug: „Ateina į mūsų namus, atima saldainius ir išeina.“

Nors rungtynių favoritu buvo laikytas „Žalgiris“, Rusijos klubas nustebino kibia gynyba, o pratęsimo metu siautėjęs lenkas Mateušas Ponitka baigė rungtynes su 19 taškų ir 27 naudingumo balais.

Tai labai nepatiko Š.Jasikevičiui, kuris tikino, kad ir dabar, ne pačios geriausios formos, tokių dalykų M.Ponitkai išdarinėti neleistų.

„Toks pralaimėjimas yra žiauriai žiauriai skausmingas. Ne dėl to, kad tai namuose prarastas taškas, o dėl to, kad antrose rungtynėse iš eilės namuose. Blogiausia, kad mūsų arenoje mus apstumdo, išmuša iš pozicijų ir varžovai yra fiziškesni. Mes negalime žaisti savo krepšinio. Tai nesuprantami dalykai. Lyderystė mūsų komanda neegzistuoja. Kas čia sakė, kad šią savaitę mes laimėsime 2:0 ir LKL nepralaimėsime nei vienų rungtynių. Komentarai absurdiški. Yra tikrai du rinktinės nariai, kurie puikiai pažįsta Ponitką. Jis buvo esmė to, kas mums nepavyko. Jeigu tu jam atiduoti viską, tai katastrofa“, - nusivylęs kalbėjo Kauno „Žalgirio“ vedlys.

– Ko pritrūko šiose rungtynėse, ypač pratęsime?

– Aš kažkiek nesuprantu, kas yra tie lyderiai ir kaip jie laikys rūbinę. Tą patį šnekėjau po rungtynių su ASVEL, tai per penkias dienas antra tokia pamoka jau yra tendencija. Jie perspėti buvo. Labai nusivylęs esu. Taškai man mažiausiai rūpi, bet mentaliteto klausimu tai yra neleistina.

– Kaip spręsti fiziškumo trūkumą?

– Tik rodyti video ir per treniruotes žaisti fiziškiau. Bandome lyginti tas komandas – šių metų ir praėjusių. Dabar gal daugiau veteranų, bet vis tiek tai yra neatleistina. Ateina į mūsų namus, atima saldainius ir išeina. Taip nefainai. Ypač pasigedau iš tų kurie čia turėtų būti ale lyderiai.

Šarūnas Jasikevičius: lyderystė šioje komandoje neegzistuoja

– „Zenit“ sugebėjo per penkias minutes įmesti 20 taškų. Kaip tai nutiko?

– „Zenit“ mum įmetė 20 taškų per penkias minutes prie 13 tūkst. garsių sirgalių. Kažkaip per tas dvi dienas kaip treneris neparuoši komandos ir neįeini į tas sielas. Geriausia, kai pasimokai iš pergalių, nes iš pralaimėjimų mokytis yra dvigubai skausmingiau.

– Puikiai sužaidė M. Ponitka. Nepasiteisino gynyba prieš jį?

– Aš išeičiau ir Ponitką dengčiau net ir su pilvuku. Jis nepraeitų. Kiekvienas krepšininkas nori įeiti į rungtynes ir iškart pelnyti taškus su pražanga. Jis tikrai nėra tas žaidėjas, kurio negalima sustabdyti. Tu negali praleisti Ponitkos kelis kartus veržtis. Šviežesnis? Šeštadienį visi žaidėme po 15 minučių.

– Thomasas Walkupas prisiėmė atsakomybę už prastą komandos organizavimą. To labiausiai trūksta?

– Labai trūksta. Kiekvienais metais kažko trūks, nes mes nesame „Barcelona“. Bet mum negali trūkti noro ir daužymosi. Negalime leisti tam žaidėjui, kuris turėtų būti dengiamas, baigti su kosminiais skaičiais. Kažkur treneris nesugeba įlisti žaidėjams į galvas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi