Sportas

2019.10.29 17:21

Bulgarija sulaukė sankcijų už sirgalių rasizmą mače su Anglija

LRT.lt2019.10.29 17:21

Bulgarijos futbolo federacija sulaukė UEFA sankcijų už rungtynes su Anglijos rinktine spalio 15 dieną, kurių metų bulgarų sirgaliai įžeidinėjo svečių žaidėjus, o mačas galėjo būti nutrauktas.

Dar pirmajame kėlinyje Europos čempionato atrankos mačas Sofijoje buvo dukart sustabdytas dėl sirgalių rasizmo tribūnose. Vėliau mačas galėjo būti ir nutrauktas, tačiau anglai pasirinko žaisti iki pabaigos.

Sirgaliai tribūnose laidę įvairias rasistines replikas, mėgdžiojo beždžionių garsus, saliutavo nacistiškus pasisveikinimus.

Artimiausias dvejas oficialias namų rungtynes Bulgarijos rinktinė turės žaisti visiškai be sirgalių. Įdomu, kad dėl anksčiau vykusių incidentų mačas su anglais jau buvo dalinai apribotas sirgaliams.

Bulgarijos federacija taip pat nubausta 75 tūkst. eurų bauda.

Po šio mačo iš savo pareigų atsistatydino tiek Bulgarijos futbolo sąjungos prezidentas Borislavas Mihaylovas, tiek rinktinės treneris Krasimir Balakov. PAstarsis po mačo teigė, kad nieko rasistiško negirdėjo.

Bulgarų policija praėjus kelioms dienoms po mačo nustatė 16 įtariamųjų, sulaikė 12 asmenų, iš kurių keturiems jau paskirtos bausmės, dvejus metus draudžiančios lankytis futbolo stadionuose.