2019.10.29 20:53

Tragiškai pirmoje pusėje žaidęs „Rytas“ krito ketvirtą kartą iš eilės

LRT.lt2019.10.29 20:53

Vilniaus „Ryto“ (1-4) krepšininkai patyrė jau ketvirtąją iš eilės nesėkmę Europos taurės turnyre, kur namuose 72:81 (17:26, 12:20, 28:19, 15:16) nusileido Venecijos „Umana Reyer“ (2-3). Pirmąją Europos taurės grupės varžybų ratą vilniečiai užbaigė su vienintele pergale pirmajame ture su „Lokomotiv“.

Svečiai iš Venecijos rungtynes pradėjo žaisdami greitai ir taikliai mesdami tritaškiais. „Rytas“ bandė žaisti per Martyną Echodą baudos aikštelėje, ir tai aukštaūgiui sekėsi gerai. Jis pelnė 6 iš pirmųjų 10-ies komandos taškų. Vis dėlto sužaidus 7 minutes Venecijos ekipa jau pirmavo 20:11, kai pataikė net 4 tritaškius. Tris iš jų įmetė fantastiškai žaidęs Jeremy Chappellas.

Net ir po Dainiaus Adomaičio minutės pertraukėlės svečiai ir toliau lengvai rinko taškus, dalis jų į „Ryto“ krepšį krito po paprastų prasiveržimų po krepšiu. Tik rezultatui esant 24:12 ir iki ketvirčio pabaigos likus žaisti pusantros minutės, „Rytas“ padarė pirmą asmeninę pražangą. Iš 17-os taškų pirmajame ketvirtyje „Rytas“ net 11 įmetė baudų metimais (17:26).

Antrąjį ketvirtį M. Echodas pradėjo galingu dėjimu iš viršaus, bet į tai svečiai atsakė dviem iš eilės tritaškiais ir įgijo didžiausią persvarą – 34:19. Bet ir tai nebuvo viskas, nes po dar vieno tritaškio skirtumas tapo dvigubu (38:19), o netrukus pasiekė 20-ies taškų ribą (26:46). Tik tada „Ryto“ ekipa įmetė pirmąjį tritaškį rungtynėse, kai tai padarė Tu Holloway`us, o netrukus tik pirmąjį metimą pataikė Pako Cruzas. Skirtumą ties pertrauka pavyko šiek tiek sumažinti (29:46).

Trečiasis ketvirtis vyko pagal tokį patį scenarijų, nors „Rytui“ ir pavyko priartėti iki 38:52, kai antrąjį komandos tritaškį rungtynėse pataikė Eimantas Bendžius. Bet varžovais netrukus smogė atgal ir dėl to buvo kalti patys šeimininkai, leidę svečiams laisviems mesti tritaškius.

Bet po minutės pertraukėlės „Ryrui“ pagaliau pavyko rimčiau truktelėti į priekį, kai laimėta atkarpa 10:0 leido priartėti iki 50:57. Ekipą į priekį vedė pavyzdingai puolime žaidęs M. Echodas (18 tšk.) ir antrąjį tritaškį pataikęs T. Holloway`us. Ant galingos visos komandos puolimo bangos užšokęs Dovis Bičkauskis irgi smeigė tritaškį (55:60).

Likus žaisti 5 min. iki mačo pabaigos Mitchellas Wattas po krepšiu lengvai įveikė Arno Butkevičiaus gynybą ir galingu dėjimu vėl padidino skirtumą iki dviženklio (73:63). Ant komandos draugų už neatėjusią pagalbą supykęs A. Butkevičius trenkė kamuolį į žemę. Nors skirtumas dar buvo apmažėjęs, tačiau didesnės intrigos mačo pabaigoje nebuvo ir Venecijos ekipa šventė antrąją pergalę.

„Rytas“: M. Echodas (11/17 dvit., 4/5 baud., 6 atk. kam., 8 išprov. praž., 28 naud. bal.) 26, T. Holloway`us (2/10 dvit., 2/6 trit., 5 rez. perd.) 15, E. Bendžius (6 atk. kam.) 8, D. Bičkauskis (8 atk. kam.) ir A. Butkevičius po 5.

„Umana Reyer“: J. Chappellas (5/8 trit., 5 atk. kam.) 21, M. Wattas (8 atk. kam.) ir J. Stone`as (4/5 trit.) po 14, M. Bramosas (3/7 trit., 6 atk. kam.) 11.