Sportas

2019.10.29 15:44

„Ryto kelyje – lentelės kaimynai su aiškiai išreikštais lyderiais

LRT.lt2019.10.29 15:44

Antradienį Vilniaus „Ryto“ ekipa namuose priims Venecijos „Umana Reyer“ komandą. Italai į Vilnių atvyksta Europos taurėje iškovoję dvi pergales bei patyrę tiek pat pralaimėjimų ir B grupėje užima trečiąją vietą. Tuo tarpu vilniečiai į penktąjį varžybų turą žengia iškovoję vieną pergalę ir patyrę tris pralaimėjimus. Toks rezultatas nustūmė „Rytą“ į šeštą turnyrinės lentelės poziciją, rašo vilniečių klubo svetainė.

Buksuojantis italų startas Europos taurėje

Turnyrą Venecijos ekipa pradėjo dvejomis nesėkmėmis. Pirmame rate namuose nusileido Belgrado „Partizan NIS“ 63:66, po kurio sekė ir pralaimėjimas išvykoje Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ komandai 63:77. Visgi Italijos ekipa sugebėjo atsitiesti ir namuose taškų nebarstė. Bursos „Tofaš“ buvo palaužtas 76:65, o Limožo CSP – 93:85.

„Ryto“ trenerio mintys apie artėjančias rungtynes

„Pagrindinis akcentas – gynyba. Tai yra komanda, turinti daug talento ir patirties. Jeigu tokie žaidėjai kaip Bramosas rungtyniauja gerai, tuomet jie praktiškai laimi visas rungtynes. Daye – vienas talentingiausių žaidėjų ir ne tik jų komandoje, bet apskritai Europos taurėje. Italai turi daug žaidėjų, kurie yra perkopę 30 metų, yra daug žaidę kartu. Geras varžovas“, – taip apie būsimus varžovus atsiliepė Dainius Adomaitis.

„Rytas“ ir „Umana Reyer“ tarpusavyje susitinka pirmą kartą. Italų komandos lyderiai yra A. Daye (14,5 taško per rungtynes), M. Bramosas (12,8 taško) ir M.Wattas (10 taškų). M. Bramosas pasižymi itin geru pataikymu iš toli (47,8 proc.) ir dar nėra suklydęs nuo baudų metimo linijos. Kitaip nei šis žaidėjas, visa Venecijos ekipa geru baudų pataikymu pasigirti negali. Klubo baudų pataikymo procentas siekia vos 57,1 proc. Komanda neblogai kovoja dėl atšokusių kamuolių (36,8 kamuolio per rungtynes), gana dažnai klysta (15,3 karto per rungtynes).

NBA patirties turinčio A. Daye universalumą išskyrė ir D. Adomaitis.

„Jis yra žaidėjas, kuris jų komandoje žaidžia nuo pirmos iki penktos pozicijos. Matėme jį kaip žaidėją, įžaidžiantį pikenrolus su penktu numeriu ir krepšininką, statantį užtvaras, kaip penktas numeris. Labai daug žaidimo sukasi aplink jį ir tikrai jis bus vienas svarbiausių akcentų mūsų gynyboje“, – kalbėjo „Ryto“ vyriausiasis treneris.

Panašus startas ir vietiniame fronte

Nors Italijos čempionate Venecijos ekipa pradėjo pergale, tačiau toliau sekė du pralaimėjimai iš eilės. Po jų ekipa sugebėjo atsitiesti namuose, įsirašydama dvi pergales. Šiuo metu Italijos čempionate ekipa rikiuojasi turnyrinės lentelės viduryje, iškovoję tris pergales bei patyrę tiek pat pralaimėjimų. Į Vilnių komandą atvyksta ne tik pasiekę dvi pergales iš eilės Europos taurėje, bet ir po pergalės vietiniame fronte.

Įpusėję grupių etapai

Po šio mūšio „Rytas“ bus sužaidęs penkias rungtynes iš dešimties Europos taurės grupių etape. Sekančias rungtynes vilniečiai žais lapkričio 5 d. (antradienį) išvykoje prieš Vilniuje įveiktą Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“.

Vilniaus „Ryto“ ir Venecijos „Umana Reyer“ rungtynės 19 val. prasidės „Siemens“ arenoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt