Sportas

2019.10.29 11:47

Jasikevičius apie „Zenit“ komandą: jie atvažiuos mūsų apstumdyti – turime būti tam pasiruošę

LRT.lt2019.10.29 11:47

Kauno „Žalgiris“ jau trečiadienį sieks pratęsti sėkmingą seriją Eurolygoje. Dvi pergales paeiliui iškovoję žalgiriečiai savo namų arenoje susitiks su Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkais. Tai bus viena iš dviejų pirmosios dvigubos Eurolygos savaitės dvikovų.

Į Kauną atvykstantys Rusijos krepšininkai Eurolygoje kol kas yra iškovoję vos vieną pergalę, kai išvykoje po pratęsimo palaužė Kęstučio Kemzūros treniruojamą Pirėjo „Olympiacos“ ekipą, tačiau prieš rungtynes su žiniasklaida bendravęs kauniečių treneris Šarūnas Jasikevičius jų nuvertinti linkęs nebuvo.

Žurnalistams Š. Jasikevičius papasakojo apie pirmąją dvigubą savaitę Eurolygoje, artimiausią laukiantį varžovą, atotrūkį tarp „Žalgirio“ ir kitų LKL komandų bei Alexo Perezo būklę prieš rungtynes.

– Pirmoji dviguba savaitė, ar darbas bus kažkuo kitoks, nei buvo iki šiol?

– Iš mūsų pusės jo daugiau, o šiaip ne. Ruošiamės trečiadienio rungtynėms, jos baigsis, eisime toliau. Stengsimės nežiūrėti į tai, kad vėliau lauks dar dvejos rungtynės, visa koncentracija yra „Zenit“.

– Kuo šis varžovas ypatingas?

– Varžovas ką tik susikūręs, daug naujų žaidėjų, jiems reikia laiko, kaip ir visiems. Tie kontūrai jau aiškūs, tai komanda žaidžia gera gynyba, fiziškai, ir tai yra pirmas akcentas. Komandoje yra daug veteranų, kurie nevengia kontakto. „Pirmoje“ pozicijoje žaidžia mažiukai, bet jie labai tvirti ginyboje ir jei einame nuo „trečios“ į „penktą“, tai jų dydis labai didelis – ir Mateušas Ponitka, ir Willas Thomasas, ir abu centrai, kurie tikrai yra dideli.

Tas fizinis kontaktas neužleidžiant jiems centimetrų mūsų pusėje bus vienas iš akcentų. Kitas akcentas – turi būti jų charakteris, nes po kiekvienų blogų rungtynių jie sugrįžta ir pasiekia puikias pergales. Taip buvo Maskvoje, Pirėjuje, tai komanda tikrai su charakteriu, kuri atvažiuos mus apstumdyti, apžaisti, ir turime būti tam pasiruošę.

– Ar jūsų komanda jau geriau suprantą tą jūsų norimą fiziškumo lygį?

– Manau, kad didelis akcentas buvo prieš rungtynes prieš ASVEL, ten mes su juo nesusitvarkėme. Tai yra panašus variantas, bet ši komanda gal nėra tokia šokli, yra tokia platesnė. Bet jie turi žymiai didesnę patirtį, lyginant su ASVEL.

– Ar pagalvojate, ką gali atspindėti toks didelis skirtumas tarp jūsų ir likusių LKL komandų?

– Ne, niekada apie tai negalvoju, pagrindinis akcentas yra kita treniruotė, kitos rungtynės. Dar yra labai ankstyva sezono fazė, skaitau apie nerealias prognozes LKL, tačiau mums svarbu koncentruotis ir gerinti savo žaidimą, tobulėti tikrai turime kur.

Tuo labiau, kad dabar yra dviguba savaitė Eurolygoje, tai tikrai yra, ką veikti. Reikia koncentruotis į mūsų komandos žaidimo gerinimą, tas pergales, ir manau, kad dar tikrai bus visko.

– Kokia situacija su Alexu Perezu?

– Vakar treniravosi, jei šiandien viskas gerai – rungtynėse žais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.